Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kako povećati kožne patike za pola broja?

Ima li nade da se kožne patike malkice produže? Dužina je problem, ne širina. Čitala sam savete za upotrebu omekšivača i čarapa, fena i čarapa, krompira (?), kesica sa vodom i frižidera (ne bih se usudila), pa bih da pitam nekoga šta mu je, provereno, radilo protiv tesnih patika, a u obzir ne dolazi amputacija palca. Blagodarim.
2023 09 05
Ja mislim da neki obucari imaju neku spravicu koja upravo sluzi da se obuca blago prosiri tj. produzi, pa mozda da odete da pitate…
2023 09 05
znači, da se ne usudim u kućnoj radinosti? x-)
2023 09 05
Ja sam širila kod obućara
2023 09 05
Za patike ne znam ali sam kožne cipele i sandale širila na kalupu kod obućara i nije bilo skupo. Problem je bila širina, ne dužina. Namažu ih kiselinom i stave preko noći na kalup. Možda može tako i da se produži, raspitaj se.
2023 09 05
Ja sam produzivala…
2023 09 05
I ja sam kožne cipele kod obućara, isprobana i sigurna tehnika. A patike obične sa omeksivacem i čarapom i radi i ta tehnika....
2023 09 05
ok, ubedile ste me, probam prvo omekšivaš i 3 para čarapa, ako ne upali - obućar. ;)
2023 09 05
Čizme, patike, sta god... Obična čarapa, kesa i najdeblja zimska čarapa natopljena omeksivacem... Sat vremena šetnje po kući i obuća kao nova... 🤗😎👍
2023 09 05
Stave na kalup, nešto namazu ili naprskaju i tako stoji par dana. Prirodna koža se oblikuje. Moze kalup i da se kupi, ali u zavisnosti od modela, negde moze, negde ne moze da se produži. Jedne Puma patike obućar nije prihvatio, jer je gumeni djon išao preko nivoa gazista koji mm i zbog te gume napred nije moglo. Ne znam da li sam dobro objasnila kakav model obuce ne moze da se *produži*
2023 09 05
> jacaikaja: > Stave na kalup, nešto namazu ili naprskaju i tako stoji par dana. Prirodna koža se oblikuje. Moze kalup i da se kupi, ali u zavisnosti od modela, negde moze, negde ne moze da se produži. Jedne Puma patike obućar nije prihvatio, jer je gumeni djon išao preko nivoa gazista koji mm i zbog te gume napred nije moglo. Ne znam da li sam dobro objasnila kakav model obuce ne moze da se *produži* Ja sad baš čitam temu I razmišljam da odnesem jedne Puma patike kod obućara, stavila sam ih na krpice da ih prodam, ali ako uspe ovo onda ne moram 😊 Nadam se samo da neće biti slučaj kao sa Vašim patikama🤞
2023 09 06
Ja samo da javim da krompir ne radi posao. 😁
2023 09 06
> jacaikaja: > Stave na kalup, nešto namazu ili naprskaju i tako stoji par dana. Prirodna koža se oblikuje. Moze kalup i da se kupi, ali u zavisnosti od modela, negde moze, negde ne moze da se produži. Jedne Puma patike obućar nije prihvatio, jer je gumeni djon išao preko nivoa gazista koji mm i zbog te gume napred nije moglo. Ne znam da li sam dobro objasnila kakav model obuce ne moze da se *produži* naravno da su i ove moje sa debljim đonom, u nivou nokta palca. :( što se krompira tiče, izvlači i navlači tempraturu, po potrebi, pa ćemo mu ovu neefikasnost oprostiti. :D
2023 09 06
> EsBeBe: > Ima li nade da se kožne patike malkice produže? Dužina je problem, ne širina. > Čitala sam savete za upotrebu omekšivača i čarapa, fena i čarapa, krompira (?), kesica sa vodom i frižidera (ne bih se usudila), pa bih da pitam nekoga šta mu je, provereno, radilo protiv tesnih patika, a u obzir ne dolazi amputacija palca. > Blagodarim. Pokušaj staviti mleko u patike, naspi i tako neka prenoći. Ujutru pokušaj obuti i videćeš😀
2023 09 07
Imala sam ovaj problem nedavno, narucim 37 knap su, mogu da udjem ali nije to to, probam 38 ono velike ima ceo prst, mozda i prst i po lufta, pa nisam imala izbora nego da narucim 37.5 i platim ih vise nego 100% od cene koju bih ovde platila. Lakse mi nego da se cimam sa obucarima uz ko zna koji rezultat.
2023 09 07
1 2