Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Brendovi, poliester, cene

Sad baš listam SCOTCH&SODA tag uz jutarnju kafu, i primećujem da je za dosta stvari materijal poliester. Podsetih se večite muke sa kupovinom, kad odem u radnju ili kupujem online uvek gledam materijal i poliester mi je toliko odbojan da ne mogu da Vam opišem, pogotovo poliester od npr. 9000 ili tako neke nenormalne cene. Nekad zaista i taj poliester može da prodje, nije svuda kvalitet isti, ali generalno ne volim sintetiku i ovi brendovi sa basnoslovnim cenama poliestera mi vređaju inteligenciju. Naravno da razumem da u većini slučajeva plaćamo ime brenda a ne odevni predmet, ali eto mogli bi malo da se potrude sa tim materijalima. Iskreno radije ću onda otići u H&M ili Zaru i slično i kupiti npr. haljinu od viskoze za par hiljada. Onda imamo Steve Madden i Guess, koji su ne znam po kom osnovu nekakvi brendovi jer su im torbe ekvivalent kineskih kopija velikih brendova. Na sve to, sintetika i loš kvalitet. Npr. David Jones torbe i rančevi su mi se pokazali 5 puta kvalitetniji nego Steve Madden torbe (Guess nemam ali bih rekla da su u istom rangu), a troduplo su jeftiniji. Pa eto, podelite mišljenja, eventualno neke mid range brendove koji bar imaju nekakav kvalitet da ponude i slično. 😊
2023 09 08
Kupujem Scotch & Soda stvari, ali sve sto uzmem je od prirodnih materijala. Na nekim stvarima se bas vidi i oseti kvalitet tj. razlika npr. nema viska konca, nepravilnih savova, pamuk odlicnog kvaliteta o sve je nekako na mestu, nema nepravilnosti. Ako bih poredila mogla bih uporediti sa parketom gde imamo onaj "sareni" jeftiniji i onaj "cist" gde su sve sare na mestu i sve je nekako u skladu, ali je i cena u skladu sa tim. Trenutno dve najomiljenije dukserice su mi bas od njih, ali nisu one klasicne gde je asocijacija na duksericu sport, nego su bas za svaki dan, uz sve i za sve (skoro) Sto se tice poliestera, verovatno ga i oni prodaju kao i svi drugi, ali mislim da su im prirodni materijali u vecini stvari. Isto ga ne volim i ne kupujem, sem ako je u pitanju jakna ili prsluk.
2023 09 08
> Esprit21: > Kupujem Scotch & Soda stvari, ali sve sto uzmem je od prirodnih materijala. Na nekim stvarima se bas vidi i oseti kvalitet tj. razlika npr. nema viska konca, nepravilnih savova, pamuk odlicnog kvaliteta o sve je nekako na mestu, nema nepravilnosti. Ako bih poredila mogla bih uporediti sa parketom gde imamo onaj "sareni" jeftiniji i onaj "cist" gde su sve sare na mestu i sve je nekako u skladu, ali je i cena u skladu sa tim. > Trenutno dve najomiljenije dukserice su mi bas od njih, ali nisu one klasicne gde je asocijacija na duksericu sport, nego su bas za svaki dan, uz sve i za sve (skoro) > Sto se tice poliestera, verovatno ga i oni prodaju kao i svi drugi, ali mislim da su im prirodni materijali u vecini stvari. Isto ga ne volim i ne kupujem, sem ako je u pitanju jakna ili prsluk. Slažem se da imaju super stvari, samo eto taj poliester mi je jeziv, našla sam ovu haljinu kao primer (nije scotch&soda ali je reprezentativni primer za temu I apsolutno me izluđuje). ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/8b71abcec8bee243428c686484a6a901.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/03a8b8dbbabffefcba4587390517f75e.jpg) Za 280 eur mogli su bar od viskoze da je naprave 😭
2023 09 08
Tako sam ja našla predivnu Tommy Hilfiger midi suknju na F&F sajtu, na sniženju 15000 a materijal POLIESTER. Pa neće da može 😂😒
2023 09 08
Našla i Scotch&Soda. I ovde na sajtu sam gledala neke haljine i letnje pantalone, sve su poliester, deluje mi da za te letnje stvari imaju tendenciju da ga koriste a zaista ne mogu da zamislim gori scenario od letnjih pantalona od poliestera 😂 Možda eventualno eko koža na 40 stepeni. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/ff6f3fa6fd8ce2af13ee0d93d5d364be.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/e8bb767da193ca759ea563df630bf5fd.jpg)
2023 09 08
> SvetlanaRadic: > Tako sam ja našla predivnu Tommy Hilfiger midi suknju na F&F sajtu, na sniženju 15000 a materijal POLIESTER. Pa neće da može 😂😒 Bukvalno. Ajde ove stvari koje koristim kao primer, šta god. Ali kad nadjem tipa savršenu haljinu i vidim poliester plače mi se od muke😂
2023 09 08
Odavno više ništa nove proizvodnje ne kupujem (osim polovno za manji novac ako mi je jako lep model). Ne vredi ni deseti deo cene, kvalitet očajan, posle jednog pranja se raspadne, pojave linije od pranja na crnom i može da se baci. Da napomenem da na 30 perem te osetljive stvari. Poliester pre i poliester sad nisu baš isti. Imam par vintage košulja od poliestera koje nisu uz telo i mogu reći da su veoma prijatne za nošenje, ali se i pod rukom oseti da je kvalitetniji materijal iako sam prilikom kupovine bila skeptična oko prijatnosti za nošenje. Nije ni svaki poliester isti. Samo bez opipavanja ga ne bih uzimala napamet i naravno da nije za 30+ stepeni.
2023 09 10
Ja te brendove i ne gledam. Jednog dana, mozda, ali i to je pitanje. Generalno je ovo era poliestera, ali u svim radnjama, bar onim jeftinijim, a sad cujem i u tim, nazalost.
2023 09 10