Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako čistite.... ?

Pozdrav žene, nisam neka ultra domaćica ali oduvek sam volela da pecam tuđe ideje vezane za kuhinju. Sad me zanima kako čistite šporet sa ravnom, indukcionom pločom? Baš me zanimaju ideje jer nema šta nisam probala ali nikako ne mogu da skinem sve. Posle par korišćenja izgleda kao da je star 20 i kusur godina... 🥴 Mogu ideje i za veš mašinu usput, do sad sam čistila sa sodom🫣
2023 10 18
> Ejndzi: > Pozdrav žene, nisam neka ultra domaćica ali oduvek sam volela da pecam tuđe ideje vezane za kuhinju. Sad me zanima kako čistite šporet sa ravnom, indukcionom pločom? Baš me zanimaju ideje jer nema šta nisam probala ali nikako ne mogu da skinem sve. Posle par korišćenja izgleda kao da je star 20 i kusur godina... 🥴 > Mogu ideje i za veš mašinu usput, do sad sam čistila sa sodom🫣 Ima da se kupi odmascivac kao pena za brijanje svaka kucna hemija bi trebalo da ima ja koristim aksel ili silu retko gde ima da se kupi ali akl imas kojim slucajem market sumadija u kraju oni imaju sigurno 😘
2023 10 18
> Ejndzi: >Sad me zanima kako čistite šporet sa ravnom, indukcionom pločom? Malo abraziva da natopite necistoce. Strugač skine sve, posle samo prebrisem. Bude kao nov.
2023 10 18
Za veš mašinu koristim ovo, uključim praznu na 90 stepeni. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/478c4043ebc50a13174e52c97dfe2157.jpg) Verujem da sirće i soda rade isti posao ,ali mi je ovaj prašak jednostavniji.
2023 10 18
Ja imam sporet sa ravnom plocom.Koristim Aksal ili u DM-u ima neka bocica crne boje samo za sporete.Ostavim malo da deluje i strugacem skinem i prebrisem
2023 10 18
Hvala svima na odgovorima. Tek sad vidim koliko sam blesava što sam je toliko "štedela" i "čuvala" pa nisam mogla "očima da je vidim" . 🫣😂 Žao mi je što je jedna članica izbrisala komentar, pa nick joj ne znam ali imam deo skrinšota pa neka ga tu, možda pomogne još nekom. Ja ga ulovih! 🤭❤️ ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/edcd7e96d3858252b91634aabd602942.jpg)
2023 10 18
Ja sam krenula da ti napisem u inbox,a toliko me boli glava da nisam provalila da sam ostavila na temi. Pa sam onda iskopirala i poslala ti u inbox 😊
2023 10 18
Najbolji mi je zeleni Frosh baš za ravnu ploču mada ga je jako teško naći u poslednje vreme .Aksal odmasćivač je čarobni stapic bukvalno za sve pa i za šporet .Strugač je isto dobar. Najvažnije je da vam ne padnu šećer i so na vrelu ringlu inače mislim da sve ostalo može da se očisti.
2023 10 20
Hvala na podeljenom iskustvu vezano za strugac, neuporedivo je lakse i bolje ciscenje 😊
2023 10 20
Vodite racuna sa strugacem,samo proveren i kvalitetan. Vodite racuna sa axelom,tezak otrov. Za so i secer sam cula,i to bas od servisera iz "Mišića". Prica je bila aktuelna jos pre 16 godina.Bezazlena stvar. Vecu stetu na ploci mogu da vam naprave stari sudovi,izgrebana serpe odozdo. Serpe koje se koriste na sporetu za drva. Ili nekvalitetni kineski sudovi. To sa secerom i solju je poslednja stvar.
2023 10 20
Je l znate za one male bele sundjercice koji brisu sve!? Glatki su na dodir, ali magicni brisu svakakve fleke
2023 10 22
Znam za one msgicne iz dm-a. Ako je to-to je zaista genijalna stvar. Samo je potrebno par komada dok naucis da ih koristis,dok udjes u stos... kolko da pritisnes prvenstveno. Nakon toga postaju nesto stvarno neverovatno. Nista ne moze da ocisti beli gumeni djon na patikama tako dobro!
2023 10 23
😋
2023 10 24
Smac odmascivac, pise da nije potrebno ni trljati ni cekati, ali ja dosad nisam naisla ni na sta tako carobno. Sacekam minut-dva i malo trljnem, grebalicu sam koristila samo jednom kad sam prosula secer i skamenio se na ploci.
2023 10 25