Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Za buduće mame /

Dosadna Svekrva! Potrebna mi je vasa pomoc!

Ti nisi svesna u sta ta zena moze da se pretvori. Sazna li samo da ti smeta! Najgore sto ce ti praviti svadje sa covekom koga volis. Evo ti potvrda zrele osobe Odri! Ako meni me verujes!
2013 09 24
Inace, ja sad imam situaciju da meni i md moji pokusavaju da uvale kosku sa kupovinom kojecega sto MI NE ZELIMO, tipa, ja hocu sporet sa staklenom plocom, a moja baka insistira na onom sa keramickim ringlama, samo sto sam ja to resila jednostavno, rekla sam da mi to nece uci u kucu i tacka. Ali, opet, ja imam tu slobodu jer decko ija zivimo zajedno sami, a ne sa nekim od mojih ili njegovih. I veruj, njegova mama je divna, ali u situaciji da delimo kuhinju, ili se srecemo cesce od 2,3 puta nedeljno, desilo bi se nesto lose, da ne govorim o tome sto sam ja malo vise umetnicka dusa, pa dopustam sebi mnogo vise nego sto je normalno kad je neko raspremanje ili tako nesto u pitanju......... Letelo bi perje i sa nama dve flegme, a ne sa tom tvojom na istom mestu. A ti se samo sto manje nerviraj, jer nije dobro za bebu. [:lepota]
2013 09 24
Da DzoDzo tek kad izadje iz te kuce moze da izjavi sta zeli i koja je uloga roditelja a koja uloga BABE!
2013 09 24
Gledam isto kako se mama md ponasala sa drugim sinom i snajkom koja se porodila pre mesec i po, ima tu elemenata koji se meni ne dopadaju, ali to je veliko nista naspram onih stvari koje se inace desavaju... Ja npr u zivotu ne bih dozvolila da mi sveki ili moja mama uzmu kolica za bebu BEZ mog znanja, jer isto kao sto ja biram sta cu da obucem, imam puno pravo da biram u kakvim kolicima mi se vozi moja beba, mada... Njena zvanicna snajka i drugi sin su ok sa tim, pa je to tu proslo, ali opet, md i ja smo isti po pitanju karaktera i tako toga, pa i sam mogu da budem sigurna da ce jednog dana stati ispred mog jezika i pustiti svoj, ako bude trebalo. [:smejuljiti] [:smejuljiti] [:smejuljiti] A inace, da pohvalim mamu md, kad je snajka izlazila iz bolnice, ona je dosla, spremila klopu da se snajka ne muci, sredila kucu, sve cakum pakum, i rekla da stoji na raspolaganju za sta god bilo kad. Prosto, tu je, a nije tu. Prava baka, a ne frustrirana mama-baka unucetu [:osmeh]
2013 09 24
A ja mislila da ja imam najdosadniju svekrvu na svetu.... [:isfrustriran]
2013 09 24
Ne draga sve su iste, ma koliko da ti neko prica da mu je sve idealno, nije tako.. svako za svoje dete. Npr njene cerka, a moja zaova zivi u inostranstvu, isto ima probleme sa svojom svekrvom, samo sto se ona poverava svojoj majci, mojoj svekrvi.. ali zato moja svekrva je uci kako trebe da se bori protiv nje i kako tvrdo ali sigurno da joj se suprostavi.. A je kada to cujem, dodje mi da puknem, mislim ucis nekoga kakav da bude prema osobi koja si ti sama.. ali ona misli da je dobra mama, svekrva, domacica.. [:plakati]
2013 09 24
A nemojte da generalizujete, jedino sto mogu da generalizujem jeste da je ljiga uvek i sa svima ljiga
2013 09 25
ma daaaaaaj, samo seci u korenu te stvari, i to sve na finjaka.....ja srecom imam muza koji je uvek na mojoj strani, sve je u vestini komunikacije i manipulacije.....mislim da sam kao osoba ljubazna i korektna, puna postovanja do naravno odredjene granice, inace sam i takva osoba, moja majka se ne mesa u moj zivot jer zna da sam oduvek takva bila a da ne pricam o svekrvi....moja svekrva nije sa nama i ne pita se apsolutno nista...... [:keziti]
2013 09 26
kleopatra, ja sam jedan brak izgubila zbog svekrve, naprosto , prestala sam da volim muza jer nema svoje JA, mozda je imao ali iz postovanja prema njoj nije se protivio. A ja sam licnost koja ne trpi takve stvari, ma I po cenu da gladujem, ali cu uvek biti sposobna da zaradim za osnovne otrebe samo zarad slobode.
2013 09 30
Milevuska, zar je to moguce, zbog svekrve si prestala da volis muza?! [:sokiran] Da li ste ziveli zajedno sa njom ili ste se odvojili? Iskreno, ne verujem u te stvari....mozda si tek kasnije videla da ti ne odgovaraju neke njegove osobine....to je vec razumljivo..... [:stidljiv]
2013 09 30
Zdravo drage, ja imam dragu svekrvu 3 godine, od dana kada sam krocila u njihovu kucu zna gde joj je mesto, jos pre udaje sam to resila sa muzem, ziveli smo nesto kratko zajedno, sada imamo nasu kucu, ali smo u istom dvoristu, kada bi banula bez da se najavi mogla bi samo da stoji isored, ali naravno tu bitnu ulogu igra kakav vam je muz. Tako da smo svekrva i ja u divnim odnosima jer svaka od nas dve zna gde joj je mesto. [:poljubac]  
2013 10 03
Problem ces resiti samo kada vas dvoje budete ziveli sami,mada ce se ona mesati i tada jer je ocigledno taj tip osobe ali onda ces bar moci da je ispratis kuci i radis po svome,kad nisi raspolozena za nju da zakljucas svoja vrata i ne slusas je itd..Probaj na fin nacin da resis to,npr odaberi kolica koja ti se svidjaju pa uz kaficu reci svekrvi da ste ti i njen sincic pronasli savrsena kolica za njeno unuce ali da bi ti volela da ih sa njom pogledas i da ih kupite bla bla..Mozda uspe tako nesto,jer videce da je cenis [:smejuljiti] Pa joj fino reci da posto krevetac imas,mogle bi da kupite neke druge potrebnije stvari pa joj fino natovari punu korpu stvari da plati kad se vec gura svuda [:smejuljiti] Probaj tako nekako pa ako ne vredi onda ostro kazi mi hocemo tako i tako i tacka. Nemoj da se nerviras,ako vidis da ne ide onda malo istrpi i gledaj da se sto pre osamostalite.Verovatno planiras da radis,nemoj da se svadjas oko ipak nebitnih stvari jer ako ce ona da ti cuva dete kako bi ti mogla da radis trudi se da se ne svadjate,jer ce ti puno znaciti da ne placas dadilju a i pre cete se osamostaliti pa makar i kao podstanari..
2013 10 07
Da ti kazem moje iskustvo....udala sam se,a moja je bila alkoholicar i nervni bolesnik...Probaj onda zamisliti kakav mi je zivot bio,umesto da te prve godine uzivam,ja sam provela najlepse godine u svadjama sa njom i raspravljanju sa njom.Nase plate su bile premale da se odselimo,a i sto bi drugome placala stan,kad je to velika kuca,nisam luda da drugog kucim,nece ni to doveka trajati.Preplakala sam i prvih nekoliko godina braka,dzaba sto je muz bio na mojoj strani,jer i on je od nje svasta prezivljavao.
2013 10 22
On je bio spreman i da me brani,cak i pesnicama ako treba,ali sta ce to da vredi,kad se otrezni,onda je druga prica i onda jovo nanovo.Nisam mu to nikad dozvojavala.Ona je njemu ipak samo majka,kakva god da je bila,a Bog je rekao:postuj oca svoga i mater svoju,i onda sam ja okrenula drugi list.E,sad,kada je pocela da ga huska na mene,ja sam samo mudro zacutala!Rekla sam njemu,ja od danas sa njom ne pricam,tek da znas,pa,ako ti bude ista rekla,znaces da laze...to je zato da ne ogresim dusu,jer covek u svadji svasta kaze.Shvatia sam i da je ona sama sebi unistila zivot alkoholom,ali sam rekla da nece i meni unistiti moj.Par puta je pokusala da me vredja,a ja sam se pravila luda,kao da je sve u redu.Kome god je dosao u kucu me je ogovarala,a posle ko je dolazio u kucu,i video kako ja mudro cutim,svi su posle rekli,sta je svasta za tebe pricala,sad vidim da sam bio lud(a) sto sam joj ista verovao,znaci sve je doslo na videlo.Posle tih vredjanja,ja sam se samo osmehnula,i rekla,kakav ti je zivot,tako rasudjujes....
2013 10 22
Nema svadji,nema rasprave...sto bih se ja spustala na taj nivo,da i ja njoj psujem,ako ona nije normalna.Proslo par godina,i ona se promenia,ostavia pice,a ostala je ona pogana crta,ali ja sam uvek na distanci bila sa njom...Sto kaze Mirjana84,sve na fino,mnogo toga sam je pitala za savet,jer je bila dok se nije odala alkohou domacica,kada skuva rucak,mogli bi joj pozavideti najbolji svetski kuvari.Sto bi je onda terala od sebe,pa,da budem postena,mnogo toga sam naucila da kuvam od nje..A da se vratim na pocetak.....u trudnoci posle tolikih stresova nisam imala problema,ali nazalost mi se rodio sin,ometen u razvoju.Zato,Kleopatra,pamet u glavu,sve se moze resiti,samo mudrosti i strpljenja,jer da sam i ja znala,sto sada znam,ne bi me zadesilo ovo sto me zadesilo.... Cuvaj ti svoju bebui boli te uvo.A sto da se i ne pita,jos ako hoce da finansira,ih...kolica su samo kolica,pelene su pelene,dete ce iz toga izrasti,a zasto da se glozite oko te nebitne stvari....A gde ima i ljubavi,sve ce se resiti,na kraju krajeva,ako ste u njenoj kuci,ona je gazda...to upamti...Otkad je sveta i veka,gde su bile zajednice,to je bilo najbolje,jedan je bio gazda,i on je sve resavao.A sada,kada su svi odvojeni,niko nikog ne trpi,a upravo je u tome sustina.Svi imamo sve,a niko u stvari nista.Ja sam docekala da,kad se moja svekrva razboli,da nece da ni od koga uzme hranu,nego samo od mene,eto koliko me je na kraju uvazila.A i da nije,bas me briga..imam dva sina,ko zna kakva cu ja biti,mozda jos gora
2013 10 22
1 2