Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Da li je neko probao ? Kakva su iskustva?

Dobro veče, imam jedan problem s kojim se mučim godinama već , imam neredovne cikluse a kako sam već 2 godine u braku sa suprugom pokušavamo oko začeća međutim ništa se ne dešava ... Oboje smo išli kod lekara i sve je fizički ok , ja sam 3 ginekologa obišla i svo troje su mi rekli da je sve uredu i na svom mestu al meni nikako da se stanje dovede u normalu... Već neko vreme mi izglazi ovaj lek Peruvian Maca kao reklama i čitam komentare žena koje su koristile kažu da je dobar i delotvoran i da brzo pomaže oko trudnoće, pa me zanima da li je neka od vas imala ovaj problem i da li je neka koristila ovaj lek ? Ne znam više šta da radim ... 🥺 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/b208b249df70bb03fe1dfe03562f9d98.jpg)
2023 12 24
Moja topla preporuka bi Vam bila da idete na vantelesnu oplodnju odmah jer Vam jajne ćelije nikad neće biti mlađe i kvalitetnije nego sad, a od njihovog kvaliteta u najvećoj meri zavisi uspeh IVF-a...kažem Vam to iz iskustva pošto smo suprug i ja nakon zamlaćivanja s gomilom sličnih preporuka (ne baš ta maka ali...) izgubili dragoceno vreme pa smo se kasnije maltretirali mnogo duže nego što bismo da je sve bilo na vreme. Isto kao i kod vas i kod nas je sve bilo divno, kasno i u redu...
2023 12 24
> supergaga: > Moja topla preporuka bi Vam bila da idete na vantelesnu oplodnju odmah jer Vam jajne ćelije nikad neće biti mlađe i kvalitetnije nego sad, a od njihovog kvaliteta u najvećoj meri zavisi uspeh IVF-a...kažem Vam to iz iskustva pošto smo suprug i ja nakon zamlaćivanja s gomilom sličnih preporuka (ne baš ta maka ali...) izgubili dragoceno vreme pa smo se kasnije maltretirali mnogo duže nego što bismo da je sve bilo na vreme. Isto kao i kod vas i kod nas je sve bilo divno, kasno i u redu... Hvala puno na odgovoru, ja ne mogu opisati kolko bih volela da sve to uspe , malo malo pa čujem od prijateljica sa kojima sam čak i u razredu bila kako su uspele bez problema, to odmah probudi 1000 pitanja i osećaj neke krivice , razočarenja i svašta nešto ... Mnogo teška borba , onaj ko prolazi kroz te stvari kao i vi isto zna kakve su to muke 😥
2023 12 25
Teške su to muke i ogroman psihički teret. Ako želite da probate Maku, obratite se Just Superior firmi, oni prodaju više vrsta i to čist u prahu. Slobodno im pišite ili na Fejs ili na Insta i dobićete savet koju da probate i kako da dozirate.
2023 12 25
Da li koristite redovno folnu?
2023 12 25
> Oleloleeee: > Da li koristite redovno folnu? Izvinite ne znam šta je to ? Nisu mi za to rekli ništa
2023 12 25
> AppleRed: > Teške su to muke i ogroman psihički teret. Ako želite da probate Maku, obratite se Just Superior firmi, oni prodaju više vrsta i to čist u prahu. Slobodno im pišite ili na Fejs ili na Insta i dobićete savet koju da probate i kako da dozirate. Hvala puno pokušaću da ih kontaktiram
2023 12 25
Samo bih da napisem da je moja drugarica koristila i redovno koristi kapi od virka Velikih je problema imala sa ciklusom, cistama i ne znam sa cime sve pa znam da joj je dr rekao da joj je to i pomoglo pre sedam godina sto je i ostala u drugom stanju Znam da ste pitali za odredjeni proizvod ali znam dosta zena da ovo koristi pa eto, ne zamerite i srecno ❤️
2023 12 25
Virak je broj jedan za žene, čaj ili kapi, a mislim da svako ima svoje vreme kad treba da dobije dete, tako da se nemojte opterećivati oko toga, ali probajte sve prirodno i uglavnom se dogodi trudnoća kad prestane opterećenje. Nadam se da ste proverili hormone štitne žlezde, hipotireoza moze da napravi problem oko začeća i ciklusa, a ima još nekih faktora, kad se urade detaljne analize krvi, onda se vidi tačno stanje organizma, šta koči
2023 12 25
> SkupocaKao: > Samo bih da napisem da je moja drugarica koristila i redovno koristi kapi od virka > Velikih je problema imala sa ciklusom, cistama i ne znam sa cime sve pa znam da joj je dr rekao da joj je to i pomoglo pre sedam godina sto je i ostala u drugom stanju > Znam da ste pitali za odredjeni proizvod ali znam dosta zena da ovo koristi pa eto, ne zamerite i srecno ❤️ Hvala vam pogledaćemo i to ❤️ svaka informacija nam znači puno
2023 12 25
> jacaikaja: > Virak je broj jedan za žene, čaj ili kapi, a mislim da svako ima svoje vreme kad treba da dobije dete, tako da se nemojte opterećivati oko toga, ali probajte sve prirodno i uglavnom se dogodi trudnoća kad prestane opterećenje. Nadam se da ste proverili hormone štitne žlezde, hipotireoza moze da napravi problem oko začeća i ciklusa, a ima još nekih faktora, kad se urade detaljne analize krvi, onda se vidi tačno stanje organizma, šta koči Krvnu sliku niti hormone mi nisu uopšte radili niti tražili nešto oko toga samo pregledi kod ginekologa , znači da je velika verovatnoća da sa hormonima nešto ne valja
2023 12 25
Ima puno toga sto moze da utiče na otežano začeće, ali lekari nisu uglavnom ažurni da pošalju žene da se sve to proveri detaljno i uglavnom nema veze sa matericom, jajnicima, jajovodima i polnim hormonima, ali ako je ciklus neredovan trebalo je uraditi prvo status polnih hormona, nadam se da bar to jesu proverili. Mojoj kumi su ustanovili da ima insulinsku rezistenciju i redju krv (eritrociti su sitniji), pa je uzimala sve lekove u trudnoći i pre trudnoće za dijabetes; sa ginekoloske strane je sve bilo super. Kad je odlucila da ode na vantelesnu oplodnju, dogodila se neocekivana situacija oko koje se istresirala i više nije razmisljala o trudnoći; odmah posle toga je ostala trudna. Hvala Bogu, sve je prošlo na kraju kako treba uz silne lekove i nadzor lekara uglavnom na privatnim klinikama. U trudnoći su pronašli i problem sa bubrezima, verovatno od tog stresa koji je doživela pred začeće, koji se kasnije povukao; i za to je pila lekove dodatno
2023 12 25
> jacaikaja: > Ima puno toga sto moze da utiče na otežano začeće, ali lekari nisu uglavnom ažurni da pošalju žene da se sve to proveri detaljno i uglavnom nema veze sa matericom, jajnicima, jajovodima i polnim hormonima, ali ako je ciklus neredovan trebalo je uraditi prvo status polnih hormona, nadam se da bar to jesu proverili. Mojoj kumi su ustanovili da ima insulinsku rezistenciju i redju krv (eritrociti su sitniji), pa je uzimala sve lekove u trudnoći i pre trudnoće za dijabetes; sa ginekoloske strane je sve bilo super. Kad je odlucila da ode na vantelesnu oplodnju, dogodila se neocekivana situacija oko koje se istresirala i više nije razmisljala o trudnoći; odmah posle toga je ostala trudna. Hvala Bogu, sve je prošlo na kraju kako treba uz silne lekove i nadzor lekara uglavnom na privatnim klinikama. U trudnoći su pronašli i problem sa bubrezima, verovatno od tog stresa koji je doživela pred začeće, koji se kasnije povukao; i za to je pila lekove dodatno Uopšte mi nisu radili nikakav status za hormone što mi je sad čudno , definitivno ću morati sve ispočetka ali na neku proverenu kliniku gde će lekari stvarno uraditi šta treba a ne ovako...
2023 12 25
Kod nas, ako ne saznas izokola za neke stvari, niko nista ne govori... Cak i kasnije, u trudnoci, pa kad se dete rodi... Imas sto pitanja u glavi i kad ih postavis, gledaju te kao da si blesav... Tako da, ja sam za mnoge stvari cula od drugih ljudi, tacnije zena, ne od lekara i potom sam trazila da mi urade sve sto sam smatrala da treba da provere... Imala sam izuzetno neredovan ciklus, desavalo se da u celoj godini dobijem 2 puta... No, preporucujrm da uzimate folnu kiselinu... Ja sam koristila Femisan kapi i verujem da su mi pomogle, jer sam vrlo brzo zatrudnela... Virak nisam stigla da koristim, ali sam isto sve pozitivno cula. A potpuno se slazem sa jacaikaja, sve ceka neko svoje vreme i nista nije bez razloga...
2023 12 26
> Oleloleeee: > Kod nas, ako ne saznas izokola za neke stvari, niko nista ne govori... Cak i kasnije, u trudnoci, pa kad se dete rodi... Imas sto pitanja u glavi i kad ih postavis, gledaju te kao da si blesav... > Tako da, ja sam za mnoge stvari cula od drugih ljudi, tacnije zena, ne od lekara i potom sam trazila da mi urade sve sto sam smatrala da treba da provere... Imala sam izuzetno neredovan ciklus, desavalo se da u celoj godini dobijem 2 puta... > No, preporucujrm da uzimate folnu kiselinu... Ja sam koristila Femisan kapi i verujem da su mi pomogle, jer sam vrlo brzo zatrudnela... Virak nisam stigla da koristim, ali sam isto sve pozitivno cula. > A potpuno se slazem sa jacaikaja, sve ceka neko svoje vreme i nista nije bez razloga... Bukvalno isti problem kod mene ,godišnje možda 2-3 puta imam a nekad nemam ni jednom u toku godine, a osećam onaj specifičan bol a ne bude ništa... Femisan kapi sam probala i nisu mi pomogle , a stvarno hvala vam svima na ovim informacijama sad bar znam donekle odakle treba početi... Ne žurimo oko toga samo kako ide vreme sve više se brinem , još i stalni pritisak okoline stvara dodatni stres
2023 12 26
1 2