Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Iskustva strani sajtovi i PayPal?

Da li se isplati imati PayPal preko racuna banke iz Srbije ili je bolje otvoriti racun preko nekog rodjaka iz strane drzave ako se bavim prodajom na Ebay-u ili Vestiaire Collectivu? Posto vidim da mnogi kupuju I prodaju sa ovog sajta na stranim sajtovima moze li mi neko preporuciti jos neki koji lakse funkcionise za Srbiju i posiljke.Verujem da oni svi oni tu uzimaju procenat,ali bi mi trzisna vrednost bila zato 2 puta veca na stranim sajtovima ako uporedim.Ako neka clanica ima iskustva da mi objasni detaljnije dobice malo lepsi nov poklon. 😊
2024 02 03
Pratim temu jer I mene zanima. Ja sam pokušala da kupim nešto na Vestiaire collective sajtu, napravila nalog, i nisam mogla ništa da uradim zbog lokacije (nije dostupan u Srbiji), tako da verujem da ne može tamo ni da se prodaje. Ukoliko imate Gold Label brendove, možete pokušati Such a Tavan kod nas, uzimaju neku proviziju, cena je sigurno bolja nego što bi bila na Krpicama, ali nisam sigurna da cene robu kao i strani sajtovi.
2024 02 04
Znam da naručuju sa stranih sajtova novu robu, ali da prodaju polovnu robu na stranim sajtovima i da im se isplati- čisto sumnjam. Ćerka je jedva u Americi prodala nov aktuelan luksuzan predmet na nekom americkom sajtu, gde uzimaju proviziju 30% od vrednosti predmeta, pa su se još potencijalni kupci cenjkali, pri tom je imala i potrebne papire kao dokaz o autentičnosti i cenu je stavila povoljnu. Roba koja se šalje u inostranstvo se pregleda i uglavnom carini, postarina nije mala, pa mi ne deluje kao da bi neko hteo da naruči odavde predmet za npr 300 evra i plati još 100 i više, pritom prodavac od tih 300, dobija 210. Ako prodajete luksuzne predmete, treba i neki dokaz o originalnosti. Ko ima drugačija iskustva, i mene zanima gde i kako.
2024 02 04
> Her_Fashion: > Pratim temu jer I mene zanima. Ja sam pokušala da kupim nešto na Vestiaire collective sajtu, napravila nalog, i nisam mogla ništa da uradim zbog lokacije (nije dostupan u Srbiji), tako da verujem da ne može tamo ni da se prodaje. > Ukoliko imate Gold Label brendove, možete pokušati Such a Tavan kod nas, uzimaju neku proviziju, cena je sigurno bolja nego što bi bila na Krpicama, ali nisam sigurna da cene robu kao i strani sajtovi. Ja imam tamo nalog ali mi za dosta brendova pise nije dozvoljena dostava za moju zemlju,ne vazi za sve neki mogu da se naruce.Nisam pokusala da kacim ni porucujem tako da javljam ako uspem,konkretno me zanima vise ebay ili neki sajtovi koji nemaju rigidna pravila I veliki procenat na predmetima😊Ebay uzima oko 10% mozda malo jace ,a verujem I da je frekvencija najveca.Tek sam sada napravila PayPal pa nisam nista ni pokusavala do sada
2024 02 04
Ćerka je jedva u Americi prodala nov aktuelan luksuzan predmet na nekom americkom sajtu, gde uzimaju proviziju 30% od vrednosti predmeta.Koji sajt je u pitanju bio?Ja mislim da je Ebay dosta bolji jer uzimaju oko 12%,samo ne znam koliko tu ide prodaja preskupih brendova...Ali verujem da je moguce za neke stvari I sam pokriti shipping opet ako se digne cena malo vise,100€ nije neki iznos...a,za dosta predmeta I ne kosta toliko shipping....sa Amerikom je zeznuto te naplate I protokoli I carine,posebno Amazonom mada ni drugi nisu izuzetak.
2024 02 05
Možda Etsy ?
2024 02 05
Etsy je propao što se Srbije tiče i više ni nalog ne može odavde da se otvori, jedino ko ima stari može da posluje.
2024 02 05
E bay ne saradjuje sa pay pall,tako da nista ne mozete da kupite preko pay pall.,a ni prodati.
2024 02 05
> minamisa: > E bay ne saradjuje sa pay pall,tako da nista ne mozete da kupite preko pay pall.,a ni prodati. Nije istina,dole ostavljam listu obaveznih vrsta placanja/kupovanja zbog sigurnosti na eBay-u bez ovog tipa uplata ljudi nisu bezbedni jer ima neka fora sa ovima da zadrzavaju novac ili ga povlace nazad ako predmet nije stigao ili kupac nije zadovoljan.Znam jer sam bila I kod advokata I imao je slucaj jedne zene kojoj je fake sajt prodao neki skuplji model stikli za samo 60$,I povukao 70000€ sa njenog racuna I nikada nije mogla da nadje pocinioca.Pitala sam par ljudi kako da mi se to nikada ne desi I objasnjeno mi je da fake sajtovi nikada nemaju PayPal i vidove placanja postavljenih dole koji rade sa eBay-om I ostalim sajtovima po istom principu.Ovde dolazi do povrata novca bas zbog toga ukoliko predmet nije stigao ili je u ostecenom stanju.Ako neko zna jos detalja o tome ja pricam amaterski.Sada ne znam je li obavezno ali 90% stranaca nece da kupuje bez paypal-a nista ozbiljnije I slicnih vidova zastita. ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/9c7836021325e0163ff36e810563da3b.jpg)
2024 02 05
Ja mogu da mozda koristim I obicnu karticu ali za Srbiju mislim da to nije moguce jer nemamo strane racune,meni je prihvacena pri kreiranju paypal-a od svih kartica I sa deviznim racunima iskljucivo visa virtuon iako su ostale odbijane iako bi trebalo da se povezu.Ljudi u Srbiji bas imaju velike probleme da naprave aktivne naloge na takvim sajtovima zbog pola nekih glupih zakona u Srbiji koji su na nivou 90ih poput toga da nije dozvoljeno otvoriti racun u stranoj drzavi osim ako niste student,drzavljanin ili radnik u toj drzavi.Ne brani drzava nijedna Srpskim drzavljanima to,vec drzava Srbija.To dosta usporava neke stvari sa obzirom da nemamo evro ni dolar kao dozvoljenu valutu.Tako da ima 101 stos da se dodje do aktivnih legalnih naloga sa teritorije Srbije ali protokol nije lak nama uopste,kao drugim drzavljanima bas zbog nasih zakona.Ukoliko sam nesto pogresila neka me neko ispravi.
2024 02 05
Ja sam bez problema koristila paypal sa srpskom karticom, a na tom istom nalogu sam imala i nemacku. Primala sam uplate iz inostranstva i prebacivala na srpsku karticu. Mislim da je mastercard bio u pitanju. Poslednji put sam koristila 2022, ne znam da li se nesto menjalo od tada
2024 02 05
Ebay i Paypal su prekinuli saradnju koliko se ja secam, mozete placati, ali primanje ne ide preko Paypala
2024 02 05
> Esprit21: > Ebay i Paypal su prekinuli saradnju koliko se ja secam, mozete placati, ali primanje ne ide preko Paypala Drze ga I dalje kao opciju nego verovatno nije obavezno kao pre,kako vrse zastitu kupaca ako postoji opcija I samo racun bez apple pay-a,Google pay-a I PayPal-a na osnovu slike koju sam okacila to je sa njihovog sajta, jer predpostavljam da te firme rade po istom principu kao PayPal a sama kartica ne pruza nikakvav vid zasitite ozbiljnije.Preko cega ide primanje mene brine bezbednost I mene kao kupca I prodavca jer ako je bezbednost manja kupci ce se teze odluciti za neki skuplji predmet kao i ja sama,da li znate nesto o tome?Hvala I tebi I svima na odgovorima ako nekog zanima poklon neka mi se javi u inbox sa malo vise detalja oko svega,jer bi mi bas znacilo. :)
2024 02 06
> Esprit21: > Ebay i Paypal su prekinuli saradnju koliko se ja secam, mozete placati, ali primanje ne ide preko Paypala Drze ga I dalje kao opciju nego verovatno nije obavezno kao pre,kako vrse zastitu kupaca ako postoji opcija I samo racun bez apple pay-a,Google pay-a I PayPal-a na osnovu slike koju sam okacila to je sa njihovog sajta, jer predpostavljam da te firme rade po istom principu kao PayPal a sama kartica ne pruza nikakvav vid zasitite ozbiljnije.Preko cega ide primanje mene brine bezbednost I mene kao kupca I prodavca jer ako je bezbednost manja kupci ce se teze odluciti za neki skuplji predmet kao i ja sama,da li znate nesto o tome?Hvala I tebi I svima na odgovorima ako nekog zanima poklon neka mi se javi u inbox sa malo vise detalja oko svega,jer bi mi bas znacilo. :)
2024 02 06
Ukucaj na google i videces da prodavci isplatu ne dobijaju na Paypal od kako su prekinuli saradnju eBay i PayPal.
2024 02 06