Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Konzumerizam

Ne podležem. Živim kao Amiš. Zimus sam pobacala nekoliko starih jakni, pa sam na MK kupila jedan monton, i u Djaku jedne čizme za sneg kad je ono zahladnelo.
2024 02 11
Mm kaže da bacam pare, ali kod mene ipak preovladava rečenica pokojne bake “neka,nek se nadje”….
2024 02 11
Kod mene teška bolest, s tim sto kupujem na velikim snizenjima, kao da je džabe, pa to ne bude jedan komad. Uz to starije ćerke donose stalno ono sto više neće nositi. Bas juče uzmem u Zari knit kvalitetnu haljinu i jedan fazonski top, koji ću preko košulje da kombinujem. Pre toga na MK, Limundu i u sh par stvari, a takoreci ne prestajem da kupujem, kad god i gde god ulovim nešto dobro i povoljno, a stalno zvrndam i pretražujem online. Ne kupujem samo sebi, nego i porodici, familiji, juče sam prijateljici spremila par stvari, a pre toga joj urucila novogodišnji porodični paketić, jer se nismo videli u dogledno vreme. Razdelila sam porodične garderobe 3 ogromna paketa jednoj ugroženijoj porodici i čak njihovoj rodjaki za manje dete, jer je žena kojoj šaljem procenila verovatno moj *garderobni* problem, pa da pita usput da nemam mozda i to 😅 Druga prijateljica mi je tražila dve stvari za ćerku, za priredbu, a ja joj spakovala punu ogromnu kesu dečije garderobe, usput malo i njoj, skinula i sa profila par oglasa. Sad gledam drugoj skromnoj porodici da popakujem garderobu. Većinu zimskih jakni i kaputa nisam ni izvadila sad da koristim, jedna bunda mi stoji okačena u stanu, koju nisam ni obukla ove sezone; jaknu od prosle sezone nisam takodje nosila ove. Najmladjoj ćerki sam kupila novu savršenu zimsku jaknu, a ona se uhvatila za sestrinu, pa joj je sestra donela još jednu glomaznu parku, tako da nam vise jakne na par čiviluka, u hodniku i na vratima sobe. Od obuce sam takodje zavisnik, kutije su na ormanima, ima i nove obuce, delom sto je najstarija slala iz Amerike, delom sto sam ja kupila adekvatnu i neadekvatnu velicinu/ model. Da je ozbiljan problem- jeste, ali našla sam svrhu- sortiraću i razdeliti većinu kome je potrebno, nešto malo okaciti i mozda prodati 😅
2024 02 11
> Her_Fashion: > > angieengel: > > "Jeste da sam matora da se oblačim kao teen, ali šta, ove dzeparice su baš kul na duboke patike KOJE NEMAM. I onda kupim i patike. Ali sve torbe su mi fensi. Moram i neku sportsku da mi se slaze uz nove patike. Jaooo a mogla bih i ovaj crop top gde mi se vidi pola levog gruda. Šta? Na more kad odem pa upoznam nekog seksi španca" > Ja sam tako kupila odelo, crno, poslovno "da mi se nadje", a radim od kuce u pidzami. HHAHAHAHAHA
2024 02 11
Sto se tiče toga da sam matora za nešto- sto sam sam starija, to sam gora. Jedino ne nosim provokativne stvari i visoke stikle, mada za more ( i velike vrućine) imam šorceve, kraće suknje i crop majice koje idu na dubok struk- da ne izigravam tinejdzerku golog stomaka.
2024 02 11
Ja sam disciplinovana sto se tice kupovine u radnjama, tu retko kada kupim nesto sto mi ne treba, ali zato online... tu sam u stanju da kupim svasta.
2024 02 11
> Esprit21: > Ja sam disciplinovana sto se tice kupovine u radnjama, tu retko kada kupim nesto sto mi ne treba, ali zato online... tu sam u stanju da kupim svasta. Ne kupujes dovoljno :') Evo ceka te ona mango torbica mesecima vec kod mene na profilu :')
2024 02 11
Znaci odma mi je lakše kad vidim ovo…..
2024 02 11
Isti slučaj. Gomilam i sve mi treba. Kupila sam farmerice sa šljokicama iako nemam gde da ih nosim, ali bile su tako jeftine i čekale me, pa zašto da ne. :D
2024 02 11
Kupujem ko sasava,sto trzni centri,sto krpice,sto limundo... i nije to problem. Problem je sto ne mogu da nateram sebe da prodajem,bar malo. Izmasene velicine,boje,izmaseni pokloni... decije stvari koje su prerasle.. Godinu dana se teram i ne vredi. A sto se kupovine tice,imam jednu posebnu bolest. Cesto kupujem potpuno iste stvari koje vec imam. Na primer jednu istu haljinu imam u 3 primerka. Sutra mi stizu trece cizme isti model. Jedne sandale takodje (samo) dva para a vrhunac su mi jedne papuce - 5 istih. E sad,tu moze da se desi da bude druga boja,ali ne obavezno. Na primer, papuce su sve u istoj boji. Ok.. blokiracu se sama.😔
2024 02 12
> lovesilver: > A sto se kupovine tice,imam jednu posebnu bolest. > Cesto kupujem potpuno iste stvari koje vec imam. Na primer jednu istu haljinu imam u 3 primerka. Sutra mi stizu trece cizme isti model. Jedne sandale takodje (samo) dva para a vrhunac su mi jedne papuce - 5 istih. E sad,tu moze da se desi da bude druga boja,ali ne obavezno. Na primer, papuce su sve u istoj boji. Meni je to ok skroz. Prosto za neke stvari ima smisla tako kupovati. Npr. imam jedne Aldo cizme u crnoj i bordo boji, sad opet jurim crne (ali izgleda da se Aldo u Srbiji zatvorio), uglavnom, najbolje su mi se pokazale od svih drugih cizama sto se tice udobnosti, model mi je takodje savrsen, pa sto ne bih kupila iste? Da sam znala da su tako dobre odmah bih kupila bar 2 para crnih ,:)
2024 02 12
> Her_Fashion: > > Esprit21: > > Ja sam disciplinovana sto se tice kupovine u radnjama, tu retko kada kupim nesto sto mi ne treba, ali zato online... tu sam u stanju da kupim svasta. > Ne kupujes dovoljno :') Evo ceka te ona mango torbica mesecima vec kod mene na profilu :') Retko nosim torbe, rancevi su mi prakticniji jer potrpam svasta sto u torbe ne moze stati :')
2024 02 12
> lovesilver: > Kupujem ko sasava,sto trzni centri,sto krpice,sto limundo... i nije to problem. Problem je sto ne mogu da nateram sebe da prodajem,bar malo. Izmasene velicine,boje,izmaseni pokloni... decije stvari koje su prerasle.. Godinu dana se teram i ne vredi. > A sto se kupovine tice,imam jednu posebnu bolest. > Cesto kupujem potpuno iste stvari koje vec imam. Na primer jednu istu haljinu imam u 3 primerka. Sutra mi stizu trece cizme isti model. Jedne sandale takodje (samo) dva para a vrhunac su mi jedne papuce - 5 istih. E sad,tu moze da se desi da bude druga boja,ali ne obavezno. Na primer, papuce su sve u istoj boji. > Ok.. blokiracu se sama.😔 Ja sam kupila iste pantalone u 3 razlicite boje i to kad sam prve uzela, svidele su mi se pa sam rekla sto da ne i u druge dve boje :) Isto radim sa majicama posebno one top majice na bretele, iste u razlicitim bojama ako mi se model svidi i odgovara
2024 02 12
> lovesilver: > Kupujem ko sasava,sto trzni centri,sto krpice,sto limundo... i nije to problem. Problem je sto ne mogu da nateram sebe da prodajem,bar malo. Izmasene velicine,boje,izmaseni pokloni... decije stvari koje su prerasle.. Godinu dana se teram i ne vredi. > A sto se kupovine tice,imam jednu posebnu bolest. > Cesto kupujem potpuno iste stvari koje vec imam. Na primer jednu istu haljinu imam u 3 primerka. Sutra mi stizu trece cizme isti model. Jedne sandale takodje (samo) dva para a vrhunac su mi jedne papuce - 5 istih. E sad,tu moze da se desi da bude druga boja,ali ne obavezno. Na primer, papuce su sve u istoj boji. > Ok.. blokiracu se sama.😔 Okej, sa tim već nemam problem! ja jednu stvar ne mogu da se nateram da obučem više od dva puta. Ponavljanje kombinacije? Nema šanse! Još isti predmet u više primerka. Ne, ja imam 7 različitih majici dugih rukava u zelenoj boji. Jedna je na čamac, druga na V, treća ima tommy hilfiger logo, četvrta je ukrojena...To je sve različito i sve mi treba...jel da? Dobro, različita boja, to naravno. Mislim da mogu da napravim ceo color wheel od rebrastih rolkica
2024 02 12
> angieengel: > . Ne, ja imam 7 različitih majici dugih rukava u zelenoj boji. Jedna je na čamac, druga na V, treća ima tommy hilfiger logo, četvrta je ukrojena...To je sve različito i sve mi treba...jel da? > Dobro, različita boja, to naravno. Mislim da mogu da napravim ceo color wheel od rebrastih rolkica Joj tako isto i ja 😭 tamne farke, siroke, ravne, slim… Sad sam bas striktno zabranila sebi kupovinu dok ne ispraznim barem jednu fioku jer nemam vise gde da drzim. Osim naravno sto sam ipak morala da uzmem neke sorceve za trening ali to se ne racuna to je za trening, a treba mi i neka torbica koja ide uz bunde…nema sanse nemam samokontrole 😂
2024 02 12