Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vadjenje umnjaka

Pitanjcee 😀 Kakva su vasa iskustva, je l ste vadile u privatnim ordinacijama ili na Stomatoloskom fakultetu? Komplikovanije je vadjenje u pitanju ( krupni, formirani umnjaci pod desnima, horizontalno postavljeni) pa bas vagam sta je pravi izbor
2024 02 22
Ja sam iz Arandjelovca. Mi smo ovde u gradu imali vrhunskog strucnjaka za umnjake. Iz cele Srbije su dolazili kod njega. Ali on na zalost mnogih vise ne radi. Moj umnjak je probio,izrastao i ceo istrulio do korena a ja nista od toga nisam osetila. Samo sam u trenutku osetila kao da mi se odvalio kamenac a to su zapravo bili delici zuba. Znaci da sledi vadjenje tog korena. 🥴 Da izvinis,us**la sam se ziva! Poslednji put pre toga kod zubara bila kad sam imala 8 godina. Odlagala koliko sam mogla,i krenem za zakazem. Svi su mi rekli da je covek profesionalac,da ne brinem,da nista ne boli i da ce on prvo da mi trazi snimak pa onda zakazati... Ok... ali ja ipak ziva nisam. Svratim da zakazem... i to bas u trenutku kad neko ko je imao zakazano nije dosao. Covek mi da injekciju,par minuta sacekao da deluje,i izvadi mi polu-truo koren za manje od sekunde! Smejala sam se tri dana. Toliki strah i tolika tenzija.. a da nista osetila nisam.
2024 02 22
Razumem,naravno,da je kod tebe drugacija problematika ali poenta moje price je -preporuka! Ako vec nisi,pocni da se raspitujes kod prijatelja,rodbine,kolega.. kako su prosli i KOD KOGA SU BILI! Da doktor Miric jos uvek radi ja bih ti od srca preporucila da dodjes kod njega.
2024 02 22
Ja sam vadila i privatno i drzavno na stomatoloskom faxu. Oba umnjaka su bila komplikovana, bukvalno zaglavljena u vilici horizontalno. Poslednji put su mi vadili u 9. Mesecu trudnoce jer se zakomplikovalo i isla sam drzavno. Moram reci da mi je to jedno od retko lepih iskustava sto se tice drzavnih ustanova. Bili su krajnje profesionalni, predivni i pazljivi.
2024 02 22
Važan je pristup stomatologa, da Vas ne uplaši informacijama i onda sve bude ok. Moja cerka je vadila dva u nezgodnom položaju odjednom i sve proslo super, ja treba da vadim isto pokvarenu osmicu koja jedva viri i polozaj nikad gori, ali sam resila da se ne opterećujem, jer me ni zubarka nije plašila. Ćerku je npr istraumirala zubarka u Americi, pa je zvala drugog odavde za mišljenje i on je rekao da nije problematična operacija, jer ako slučajno zakači nerv, samo neka pije b vitamin i biće sve ok. U principu, mnogi su istraumirani bez ikakve potrebe, jer ljudi generalno imaju strah od zubara, jos iz detinjstva, pa jos kad čuju operacija i osmica, ne bude im dobro. Ja imam fobiju od anestezije koja se daje zbog osmice- grlo i zbog jedinice- nos, ne podnosim da nemam protok vazduha i na nos i na usta i to mi je problem 😅 Dok nisam imala taj strah, pre faze anksioznosti, sve mi je prolazilo super, a imala sam par hirurških intervencija na stomatologiji. Bas sam juče proučavala faze meseca, jer u fazi opadajućeg meseca valja obaviti operacije
2024 02 22
Hvala puno na savetima i podeljenim iskustvima ❤️ Svaka informacija mi veomaa znaci, em sto je komplikovan zahvat, em sto se plasim, em sto jos uvek nisam nasla hirurga koji bi izvrsio operaciju. Od svakoga dobijam drugacije peporuke, pa bas ne znam sta da radim, nekako se najvise uzdam u Stomatoloski (videli su svakakve slucajeve i komplikacije), ali opet nemam nikakvu konkretnu preporuku (ime hirurga) kod kojeg bi otisla, pa me to malo brine.
2024 02 23
> natalijalucic: > Ja sam vadila i privatno i drzavno na stomatoloskom faxu. > Oba umnjaka su bila komplikovana, bukvalno zaglavljena u vilici horizontalno. Poslednji put su mi vadili u 9. Mesecu trudnoce jer se zakomplikovalo i isla sam drzavno. Moram reci da mi je to jedno od retko lepih iskustava sto se tice drzavnih ustanova. Bili su krajnje profesionalni, predivni i pazljivi. Uh bas nezgodna situacija😨 Drago mi je da je sve proslo kako treba i da ste imali lepo iskustvo❤️ Je l ste isli kod profesora ili specijalizanta? Secate li se mozda ko Vas je operisao?
2024 02 23
Ja sam pre 2 ipo godine saznala da imam horizontalno postavljen umnjak. Isprva sam htela da ga izvadim hirurski, ali onda sam saznala za slucajeve da ljudi ceo zivot provedu sa takvim umnjacima, nikada i ne krenu i nista se i ne desi. Sada se nadam da sam i ja jedna od njih 😅 Ako se dese neke promene, moracu na vadjenje, a do tada... Neka 😄
2024 02 23
Ja imam pozitivna iskustva sa Stomatoloskog, davno sam tamo imala operaciju i posle iste šetala gradom sa otokom 😅. Gde umnjak ne pravi problem, zdrav je i ima mesta u vilici, nema bolova i otoka- neka ga. Cerka je morala da vadi zbog uske vilice, a kod mene je zanimljiv slučaj da mi je krenuo otok zbog umnjaka kad sam imala možda 15 i nisam tad izvadila, da bi mi posle 2 decenije i više, izvireo krajičkom, pa sam posle skontala da je pokvaren, plus je polozaj isto horizontala. Više se ljudi plaše, nego sto je to neka nauka izvaditi. Operisala sam cistu, proces, sve super proslo na kraju
2024 02 23
> DandelionFlower: > > natalijalucic: > > Ja sam vadila i privatno i drzavno na stomatoloskom faxu. > > Oba umnjaka su bila komplikovana, bukvalno zaglavljena u vilici horizontalno. Poslednji put su mi vadili u 9. Mesecu trudnoce jer se zakomplikovalo i isla sam drzavno. Moram reci da mi je to jedno od retko lepih iskustava sto se tice drzavnih ustanova. Bili su krajnje profesionalni, predivni i pazljivi. > Uh bas nezgodna situacija😨 Drago mi je da je sve proslo kako treba i da ste imali lepo iskustvo❤️ > Je l ste isli kod profesora ili specijalizanta? Secate li se mozda ko Vas je operisao? Mislim da nije bio profesor, ali nije bio ni specijalizant. 🤔 bila sam bas preplasena zbog trudnoce pa se ne secam konkretno ko je bio, znam da su bukvalno bila tri doktora oko mene + studenti koji su posmatrali. Bila sam kao atrakcija neka, valjda zbog trudnoce, bilo im nesvakidasnje da im bude na stolici trudnica u 9om mesecu sa otokom na obrazu. Bas su bili pazljivi, pazili me kao malo vode na dlanu. 🥰
2024 02 23
Da javim da sam operisala, tj vadila donji umnjak, petak predvece u privatnoj ordinaciji na Petlovom Brdu, operacija je prošla super u smislu da nije dugo trajalo, nije ništa bolelo, a zbog položaja je sekao desni, pa zub, sto podrazumeva i konce. Utrne samo pola jezika- moze da se priča 😅, ubadanje igle tokom davanja anestezije nije bilo bolno, dobila sam inekciju protiv otoka i lek protiv bolova kad je bilo gotovo, prošetala po hladnom vazduhu nazad kući.. Ujutru lek za bolove nisam popila, antibiotik mi nisu preporučili, sutra idem na kontrolu. Anestezija je delovala 6 sati, verovatno zbog veće doze. Sinoc, u subotu, sam imala nisku temperaturu, pa sam izguglala da usled otoka sutradan to nije neuobičajeno i da otok najčešće bude najveći posle 48 sati. Meni je isti bio juče i danas. Hladne obloge posle operacije nisam stavljala, juče jesam povremeno i danas. Racunajte da sam izlazila napolje, pešačila, iako treba verovatno da budem kući i mirujem, a imam i 47 godina usput. Ono sto je nezgodno posle operacije umnjaka je to sto malo otežano jedete, jer ne možete otvoriti mnogo usta- to bude bolno, ne žvakanje. Npr.meni je i gutanje pljuvačke malo bolno s te strane uz grlo gde je data anestezija, a to je uobicajeno kad se vadi donji umnjak. Za gornje je mnogo lakse- sa komsinicom sam pričala o tome, vadila je gornju i donju osmicu, vadjenje gornje takoreci nije osetila, ta je izrasla i lako izvadjena, a za donju je bilo kao i meni sad, jer je bila i njoj pod desnima u istom položaju. Čitala sam na forumima da su ih izmrcvarili pri vadjenju uraslih umnjaka, meni je sama operacija trajala pola sata
2024 03 10
> jacaikaja: > Izvinite sto tek sada odgovaram. Hvala Vam puno na ovako podrobnim informacijama, bice od koristi zaista (kada se usudim na taj korak, pa bar malo da budem pripljemljena za ono sta me ceka). ❤️ Drago mi je da je operacija bila uspesna i da ste zadovoljni kako se sve odvilo. Nadam se da ste sada dobro i da je oporavak prosao brzo i ne toliko strasno😊 Da li mi mozete reci ime ordinacije? (nadam se da je po pravilima foruma, a ukoliko nije pisacu Vam u inbox)
2024 03 31