Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Rozacea - lečenje i iskustva

Pozdrav ljudi :) Pokusala sam da nadjem ovu temu medju vec postojecim, ali nisam uspela. Ne zamerite, ako je vec neko zapoceo istu, hitno mi treba preporuka za dobrog dermatologa u Novom Sadu i vasa iskustva sa ovom bolescu, lecenje i rezultati… Da li vam uopste pomaze ista?? Meni apsolutno ne.. Crvenilo je sve gore i siri se.. 🥺 Da li neko ima iskustva u lecenju laserima? Unapred hvala na svim odgovorima. 🫶🏽
pre 13 dana, 23:47
Zdravo ♥️ Ja imam rozaceu. Držim je pod kontrolom tako što se trudim da što manje tretiram lice. Jedina krema na koju mi koža ne reaguje već mi prija je Bioderma, crvena linija, za rozaceu. I ista micelarna voda. Čak i Avene krema za istu, LRP… kod mene izazivaju neprijatan osećaj i peckanje a zatim i crvenilo. Njihove mineralne vode - da ali kreme ne. To su one kreme sa zelenim pigmentom, da ublaži vizuelno i uzrok crvenila, sa SPF. Moj problem je SPF, nisam naišla na kremu koja ga sadrži a da mi ne reaguje loše koža na njega a navodno je on presudan u borbi protiv rozacee. Nemam iskustva sa dermatolozima jer nisam dobila preporuku za nekog pouzdanog već samo ove koji preporuče medicinsku kozmetiku koju sam ja i sama isprobala. Nikako mi ne prijaju prirodni proizvodi kao Dr. Haushka, to mi je pogoršalo stanje. Takodje uglavnom ne mogu koristiti serume, retinol… Smešno je ali najlepši osećaj je kad namažem onu gustu plavu Niveu, klasičnu. Najviše mi smeta često šminkanje tj skidanje šminke i generalno kada mnogo “diram” lice. Znači što jednostavnija rutina. Volela bih da mi onaj popularni dečko iz Bosne napravi plan nege, koliko vidim na insta on je spasao mnoge devojke koje su imale izuzetno problematično lice. Moje nije u lošem stanju ali taj osećaj osetljivosti je iritantan… Rozacea je uh iritantna😕 Mislim da oni laserom samo uklone te vidljive kapilare, nekako više verujem u pronalaženju pravih proizvoda, neki plan nege koji će biti na duge staze i lepo hidrirati. Ja još nisam uspela…
pre 12 dana, 17:05