Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

jeftini recepti

s obzirom da je hladno i da ne planiram glavu proviriti iz kuće narednih iha-haj vremena (čitaj do prvog sunca) hoću da naučim da kuvam,trebaće mi svakako jer put do muškog srca ide kroz stomak [:osmeh] za početak volela bh da podelite sa mnom,kao i sa ostalim članicama neke recepte jela,kolača,torti,bilo čega a da pritom ne bude jako skupo,da se brzo sprema,nije teško i bude ukusno. hvala [:poljubac]
2013 12 09
naravno mogu ti i ja dati recept jeftini je i ukusno jasam mlada isto tek se ucim lepo mi ide za sada [:osmeh]
2013 12 09
pa šta čekaš? pišiiiii [:lepota]
2013 12 09
Imam ja jedan :) :) :) Treba ti: file belog mesa, oko 400 g, pakovanje sampinjona, za prst margarina, 2 kasike brasna, 300-500 ml mleka. Belo meso iseckas na kocke, moze krupno, sitno, kako volis, zacinis vegetom i isprzis na ulju, zatim krupno iseckas sampinjone, pa njih mozes da proprzis ili da prokuvas, potpuno je isto, ukusno i jedno i drugo. Onda napravis sos, stavis taj margarin na ringlu, pa 2 kasike brasna, i u to sipas mleko, koliko hoces da ti bude gusto, pa oko 300-500 ml, kako sam vec napisala. Ja sam dodavala i beli luk u prahu u taj sos i vegetu, jer volim slano, ali moze da ti bude sasvim dovoljno i ona vegeta s kojom si isprzila meso. I to sve posle sjedinis u jednu posudu :) Ja sam ovo pravila s deckom, i lepo, je brat je probao i rekao da nista bolje nije jeo.. Ali dugo nisam pravila :)
2013 12 09
I da, kad pravis taj sos nemoj da ti bude na najjacem, jer ce zagoreti. Tipa, meni ringla ima 9 stavki, ja stavim na 7. :)
2013 12 09
Devojke,ovo je recept za najlepse oblande koje ste ikad probale,a pritom,jako jeftino i brzo se pravi...ja sam ih upravo napravila...pazi sad... vece pakovanje oblandi...oko 50 din. 1 margarin...50 din. 2 pavlake...95 din. mleveni keks Zlatni pek 300gr...90 din. 1 casa kristal secera...to vec imamo kuci PRIPREMA... na pari otopiti margarin,zatim ubaciti secer i zajedno mesati,dok se secer ne otopi. Kad se istopi,dodati obe pavlake i zajedno mesati. Kad se sve fino zagreje,dodaje se keks i dobro se promesa. I gotovo...mozete filovati vasu oblandu. Volela bih da neka od vas proba ovaj recept,videcete da cete uzivati i stalno cete ovo praviti. Prijatno! [:poljubac] [:osmeh]
2013 12 09
evo jednog ukusnog recepta za belo meso belo meso iseckati na kockice i dinstati ga na ulju i luku..da bi se luk sto bolje izdinstao mali trik :-) dodajte kasikicu sode bokarbone..vegetu dodati po volji..kada se sve to lepo izdinsta i isprzi dodati celu pavlaku u koju prethodno stavite kasikicu senfa..sve to lepo izmesati i sluziti sa kuvanim pirincem ili pire krompirom.. Prijatno :-))) [:poljubac]
2013 12 09