Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kontracepcija?

E ovako posto sam ja iskusna sto se tice ginekologa sobzirom da mi je treca trudnoca da vam kazem da su muski ginekolozi mnogo vise oprezniji kod pregleda nego zenski(cast izuzecima),cak i ako imaju mnogo vise godina iskustva,jer su zene ladovine,pa kao zene misle da poznaju zensko telo pa kad gurnu one prste smuciti se,kad im kazes da boli one ce na to: "ma ne boli" dok kod muski ginekolog mnogo opreznije to radi pa kad kazes da boli on popusti... Naravno da je svaki pregled neprijatan ali kod zenskih ti je mnoooogo vise neprijatniji nego kod muskih,tako je isto i po bolnicama tj.porodilistima. Tako da ziveli muski ginekolozi [:smejuljiti] A sto se tice kontracepcije tj.pilula, u to se ne razumem jer ih i ne koristim [:smejuljiti]
2013 06 27
Da li neko zna dobre ginekologe(bilo musko ili zensko) u Novom Sadu [:keziti] ? Svi oko mene bi da radjam,a ja tek sad razmisljam o kontracepciji [:smejati] [:smejati]
2013 06 27
Ja sam sad pocela da prvi put da pijem kontracepciju zbog disfunkcije jajnika...kazu da to treba da sredi cikluse, a evo tek danas sam izgleda prestala da krvarim posle 13 dana! A sto se tice mog ginekologa nedavno sam isla prvi put kod muskog i mada je bio ok pri pregledu, kada je pricao sa mnom ponasao se jednom recju ODVRATNO, samo sto mi nije rekao da sam paranoik i hipohondar i izvodio zakljucke o mom privatnom zivotu, katastrofa
2013 06 28
Ja sam imala tabletice 1 godinu, ali sam se od njih ugojila oko 5 kg. Dobila sam ih zbog bolnih menstruacija. Istina je da većina ginekologice piše kontracepcijske, kao da su bomboni i redko te daju pre toga na analizu hormona, a to bi trebalo. Moje mišljenje je da iza te promocije tabletica stoji farmaceustka industija, koja okreće bajnu lovu, na račun neupućenih tinejdžerice, kojima je samo bitno da ne zatrudne, a nije im važno kakve posledice će imati zbog uzimata tableta. Ja sam protiv i nikad ih više uzimati neću. Svaka najbolje zna šta joj odgovara. Ima i drugih metoda kontracepcije [:osmeh]
2013 06 30
Zadržavale su mi vode,to sam mislila, inače sam mršava, ali je vaga pokazivala +5 kg, osećala sam se kao balon, a jela sam kao i ranije. Čim sam prestala sa kontracepcijskim tabletama, vratila sam se na staru kilažu. Kako ćesto i s lakoćom ginekolozi predpisuju tablete, zavisi od toga gde živiš. Neki ginekolozi preferiraju tablete jer im je jasno da zato neće morati da se bakću sa trudnim tinejdžerkama koje žele abortus, tu ih donekle i razumem. Nisam napisala da dok se hormoni ne srede, a to traje pokoji mesec, se može M produžiti i krvariš po 2 nedelje. E to mi je bilo smor, što zbog mora, a i inače [:osmeh] Sva odluči za sebe šta joj najbolje odgovara. Iako još ne planiram imati dete nekih 5,6 godina, znam da u svoje telo neću nikad više unositi svaki dan tu hemiju...
2013 07 01
Preporucujem yaz! Meni super odgovaraju. Plasila sam se pre nego sto sam pocela da ih koristim, ali sve je super.. Redovan ciklus, takodje su mi se i bubuljice koje sam imala skroz regulisale! [:osmeh]
2013 07 02
Pa ne znam, ako tablete nisu hemija, a šta su onda? Prirodne sigurno nisu, ne možeš ih nać u prirodu, tako da su za mene veštačke. Treba samo pročitati sastav, sve su to hormoni kao identični prirodnima, bla, bla, žvaka za seljaka, ja u to ne verujem i znam kakav haos mi naprave u organizmu. Ratovala sam posle s bubuljicama još par godina, kad sam prestala da ih pijem...
2013 07 02
mene plasi cinjenica da je u svim tim tabletama visok nivo testosterona,on je i potreban da suzbije estrogen.. pricala sam sa par doktora o "za" i "protiv" varijantama,svi su pomalo skepticni..regulise menstruacije,dobro utice na organizam,ali sta se desi kada se prestane sa uzimanjem..ne vrati se sve u normalu,nego se isforira dupli efekat(ipak se njima suzbija normalan tok organizma)...mada svakako cu otici da mi urade hormone,bar da znam kako i sta mogu u buducnosti [:osmeh]
2013 07 03
Ma kakav bauk, skoro sve cure koje poznajem piju pilule (tamo oko 80% devojaka, ako ne i više) [:osmeh] Znam za primer cure, koja je počela uzimati pilule jako rano (15 godina) i pre toga je imala redovne menstruacije, a sada nakon 6 godina uzimanja kad je prestala uopšte nema menstruaciju bez pilula, pa joj na svaka 3 meseca pokrenu M sa nekim tabletama. Dotična o trudnoći, koju želi, može samo sanjati, na žalost [:tuzan] Ne znam, ipak su to hormnoni, a ja se ne volim igrati s njim i ići protiv prirode, ali to sam ja. Svaka ima izbor. Ako devojka nema nikakvih nuspojava i ako joj pilule super pašu, onda je verovatno sve OK. Ja znam da mi nikad nijedan ginekolog nije radio hormonsku sliku, ni pre nego što sam uzimala tablete,a ni kad sam prestala, predpostavljam da im je to gnjavaža, a i da je skupo, pa ne žele s tim da se bakću.
2013 07 04
Ja imam Dijabetes tip 1 i probleme sa štitnom žlezdom (hipotireoiditis - smanjeno lučenje hormona štitne žlezde) i onda mi je to počelo da utiče na nivo estrogena i androgena pa mi je moja endokrinolog iz KBC preporucila Yaz. Pošto ja nemam poverenja u nju, ja odem kod moje doktorke u dom zdravlja (starija doktorka) koja počne da paniči kako dijabetičari ne bi trebalo da piju kontraceptivne pilule i prepiše mi Glucophage (lek za regulisanje šećera a kao sekundarno dejstvo i regulisanje hormona). A ja sam baš želela kontraceptivne pilule, i zbog regulacije ciklusa i zbog kozmetičkog efekta a i naravno kao zaštitu pri seksu. Mislim, da li je moguće da nijedna dijabetičarka ne sme da pije nijedne kontraceptivne pilule? Nemam visok pritisak (čak je malko niži), nemam nikakvih problema sa holesterolom i trigliceridima, nemam višak kilograma čak sam vitka, ne pušim (već pola godine) što će reći prilično sam zdrava uprkos tome što preko 20 godina živim sa dijabetesom... mislim, zaboga -.-
2013 07 04
Ja ću Vam reći da bez hormonalne analize NE PIJETE Zbog anti bebi pilula koje nisam smela da pijem jer sam imala policistične jajnike,a doktorka mi ih je prepisala u smislu da će mi one regulisati menstruacije i ciste na jajnicima,zaglavila sam na GAK-u na operacionom stolu One su zaista super,ali samo kada Vam analizom hormona prepišu odgovarajuće. Za ovu analizu daje se krv određenih dana ciklusa i nije nikakav problem to uraditi
2013 07 11
DzoDzo i ivana72 slažem se sa vama. Kod nas su više nego u svetu retki dobri lekari uopšte a naročito ginekolozi. Zašto? Zato što je u Srbiji, u 21.veku još uvek sramota ići kod ginekologa - to će da znači da ona ima seksualne odnose (što uopšte ne mora da znači) ''I ju ju ju Bože me sačuvaj!'' To je otprilike taj neki stav. Zato najčešće starije žene imaju problema sa raznim miomima i sl. jer uopšte ne idu kod ginekologa. Jave se tek kada se nešto iskomplikuje. -.-
2013 07 11
1 2