Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Tata- najveći problem!

Sa dečkom sam 4 godine u vezi i lepo nam je. Lepo se slažemo. Za te 4 godine upoznala sam ga sa mamom i sestrom jer je tata non stop na putu i nije nešto mnogo upućen u sve to jer nismo toliko bliski. Uglavnom zna sve o njemu (iz moje price) ali nikad se nisu sreli. Prvo su i on a i dečko imali neki "problem" pa su odugovlacili. I posle nekog vremena kad smo videli u kom smeru nam ide veza, da je ozbiljnije, da planiramo da se venčamo itd dečko je morao da "skupi hrabrost" i preseče to. Dogovor je bio da jedne nedelje odemo na ručak. I to sam i prenela tati..svaki dan sam mu ponavljala to kako ne bi zaboravio ili ne daj Bože isplanirao nesto drugo. Dolazi taj dan i kažem mu da idemo u 14h na ručak a on mi kaže da ne može, nema vremena, u 11h mora da krene na put. Ja naravno tu ispizdim jer što mi nije ranije rekao. On se vadi na to da sam ja bila neozbiljna kada sam to pričala, da nije shvatio ozbiljno...I da ne može put da pomeri za par sati. Dečko to prihvati normalno i kao pa dobro upoznacemo se kad se vrati. Mi u medjuvremenu počnemo da radimo na bebi. I ja posle dva meseca zatrudnim. Ali oni se još uvek nisu upoznali. Govorim juče tati da idemo ovih dana na ručak a on se na to sprda kao nek mi pošalje ručak po tebi šta da idem tamo... Ne shvata čovek ozbiljno. Kako sam sada 5. Nedelja i stomak se naravno ne vidi još uvek imam fore da ih spojim. Nekako je glupo da govorim da sam trudna dok se ne upoznajU ali opet kako da ih upoznam kad ćale non stop beži. Planiram da mu danas kažem da je ručak u nedelju u odredjeno vreme. Pa cu videti šta će reći ako neće da pristane ne mogu više pokušavati. Jednostavno ne mogu da ga nateram. Njegov izbor. Posle par nedelja cu reći da sam trudna pa nek prihvati kako mora kad već neće na lep način. Imate li neki savet za mene? Šta da radim? Kako da pitam ćaleta a da pristane, šta da mu kažem? Bilo šta....
2016 10 12
Tata je ocigledno probao da deluje nezainteresovano. Nemoj da brines o ocu jer ocevi vole svoje cerke na posebniji nacin od majki. Budi blaga prema njemu jer se on oseca kao da se ti sada najzad udaljavas i odlazis a mozda je do sada to bilo tesko prihvatiti ili nije uspeo sa tobom da izgradi odnos koji je godinama hteo a sada ga ,,napustas,,. Sa druge strane treba da prihvati tvog momka a Ima netolerancije. Nasmesi se ,shvati da si ti na putu svoje srece (nadam se) i da najzad imas nekoga koga volis pa mozes I ti da budes nekome majka :) . Momak ako zna za celu situaciju treba da ti pruzi podrsku time sto ce Sam da nazove tvog oca I da mu lepo kaze da je vreme za promene, moras shvatiti da on to zeli ali mu dopustite da njegova situacija bude laksa uz vasa dosadjivanja, izvinjavanja ili sta je potrebno I sta oca moze malo ukljuciti u vasu pricu. Ako Ima neki hobi ili omiljenu hranu/ volim da gleda filmove ...mozete i to probati Samo neka bude lagano, prihvatljivo i razumljivo ;) Pomoc u pokusaju , dakle nesto kao samo opusteno i mudro :) Cestitam :D , sa srecom!
2016 10 12
Tanjice hvala na odgovoru. Smirujes me, da ne brinem i ne dramim mnogo. :) Rekla sam mu jutros za nedelju, rucak itd.. a on mene pita PA HOCE ON DA SE ZENI KAD HOCE DA ME UPOZNA? Ja mu kazem da hoce.. i on tada krene pricu o tome da li ima gde da zivi, da li je obezbedjen za porodicu itd.. I na kraju samo kaze DOBRO znaci nista konkretno ni hoce ni nece. Ja mu kazem: Nemoj samo da bude kao prosli put da kazes da si mislio da se zezam i da sam neozbiljna..i on nista, iskulirao me covek.
2016 10 12
Tvoj otac garant puno radi,ali ne razumem nemanje vremena za svoje dete???Ti si mi totalno neozbiljna,kažeš misli otac da je to sve kod tebe zezanje. Možda si ti to tako i prezentovala njemu??? Kriješ trudnoću, dušo nisi mala , to trebaš da kažeš... Nek ti majka,sestra pomognu u tvojoj zamisli. Kažem ovo da ne napraviš još veći problem sebi i majci kad otac to sazna. Jel tad će ispasti da ste svi to krili od oca,ili ko zna šta već...Nisam mu u glavi..Reci ocu na lep način...A ručak možete i vi kući organizovati pa pozvati momka...Srećno
2016 12 11
Pa realno, meni nije jasno, zasto decka ne pozoves kuci na rucak. Cale ce biti tu garant i bice sve dobro. Verovatno si ti sve to predstavila kao zajebanciju, i prosto takav cale, zajebant i stiti se tim stavom od onoga sto sledi. A za trudnocu, moras reci, naravno.i veruj mi, otac ti je pametan covek, i sa razlogom te pita da li ima uslova da izdrzava porodicu, prvenstveno tebe pa onda sutra i decu. Ako si to prezentovala neozbiljno, tj decka kao da nema za sta pas da ga ujede, ako nije vredan i radan i sl, otac ga nece doziveti ozbiljno. Jer on covek radi i obezbedjuje svoju porodicu, a danasnjica je puna momaka koji svugde prave decu a nemaju nameru da ih izdrzavaju. I da, jedan majcinski savet, dobro obrati paznju kako se otac tvog decka ponasa prema majci, da li je tu, ispitaj majku kako je ona gajila decu, u sustini ono sto cujes, tako ce ti biti. Raspitaj se dobro, nije tesko, kod bilo koga, ako ne licno.
2019 05 23