Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Povlacenje desni- pomoc

Meni je dijagnostikovana genetska paradentoza. Koja je to panika bila, umalo da me zubari ogule za novac. Oko 500e je trazio paradentolog, da bi mi na kraju slucajno prijateljica preporucila drugog zubara. Doktorka je paradentolog i iskljucivo skida kamenac na stari nacin, instrumentom a ne laserom itd. Prvo sam kupovala curaplex cetkice, a kasnije sam nasla bilo koju soft cetkicu. Pranje odozgo na dole. I preporucila mi je pastu za zube koja tada nije mogla kod nas da se kupi, ali srecom su mi dobri ljudi pomogli da je nabavljam iz Rusije. To je 100% prirodna pasta za zube koja se zove SPLAT Active. Ima vise vrsta a Active je iskljucivo za desni. Pasta je skoro crne boje, upozorila me je na vreme zubarka. Kod nas ima da se kupi u DM-u. Kosta oko 600 din 100gr. Ali se stavlja malo, kao zrno graska na cetkicu. Konac koristiti svakodnevno jedanput, a interdentalne cetkice one male sto ciste izmedju zuba sa njima dva puta mesecno. Ne treba preterivati da se ti dzepovi ne prosire i onda vise hrane ulazi i bakterije se tu razmnozavaju. Evo sesta godina kako perem zube na ovaj na cin i ovom pastom i sve je pod kontrolom.
2017 02 12
Devojke samo da se pohvalim da vidim napredak, promenila sam cetkicu, uzela meksu i manju i tehniku pranja sam strogo postovala. Ispirala sam usta zalfijom i mazem neki gel i na jednom zubu mi se sigurno vise od 50% smnjilo . Nastavicu ovako, problem je bio u jako tvrdoj, ostroj i ogromnoj cetkici a i tehnika mi je bila losa. Treba samo biti uporan, isplati se. Hvala na savetima :)
2017 02 16
1 2