Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Za mame-male tajne velikih majstora! :)

Moja deca recimo ne znaju ni jednu deciju pesmicu! Niti jednu!!! Mladji voli jednu na engleskom i pevusi je s tim sto nepravilno izgovara, a stariji voli jednu koja je i meni slatka, ali ne postoji sansa da bi je otpevao bez moje pomoci. Jos plus stariji slabo i prica, tj. šuška i nepravilno izgovara masu reči. Ali zato kad ga pustim u parkicu da radi sta želi ljudi se krste-dete ima motoriku neverovatnu. Jednostavno takav je. Kad nešto želi i kad ga zanima to bukvalno "sažvaće". Juče mi je recimo ispričao kako pčele prave med i ostadoh u blagom šoku-od A do Š bez bajkovitih elemenata već kao na času biologije za 5.razred. Nisam ni znala da me je tako pomno slušao kada sam mu objašnjavala, mislila sam da mu je i dosadno. Mi bismo svi neminovno voleli da nam deca budu i lepo vaspitana i dobri ljudi i najbolji u skoli, i najlepši i najpametniji i najbolji u sportu....ko kaže da ga to sve ne zanima prosto ne govori istinu. Ali realnost je da je najbolje sto mozemo da uradimo za dete da mu pruzimo podrsku kako god ono sposobno ili smotano bilo i ulijemo samopouzdanje da ono moze samo da pronadje svoja sopstvena interesovanja i kasnije ih usavrsi! Da bude najbolja verzija sebe.....barem ja tako razmisljam
2018 04 10
Slazem se apsolutno sa svim! Bili smo celo popodne u parkicu, bas sam bezala od tih sekta-mama koje sede na klupi i puse hvaleci svoju bozanstvenu decu, dok im ta ista deca 5 metara dalje cerece neko jadno kuce. Stvarno mislim da mi je prilicno jasno koji su prioriteti u vaspitanju, pa makar nikad ne bio natprosecan ni u cemu. Obozavam vas zene, na ovoj temi ima 0 kompleksa, bas sam zakljucila da ste sve prekul mame :D
2018 04 10
> TinaKris: > Slazem se apsolutno sa svim! > Bili smo celo popodne u parkicu, bas sam bezala od tih sekta-mama koje sede na klupi i puse hvaleci svoju bozanstvenu decu, dok im ta ista deca 5 metara dalje cerece neko jadno kuce. Stvarno mislim da mi je prilicno jasno koji su prioriteti u vaspitanju, pa makar nikad ne bio natprosecan ni u cemu. > Obozavam vas zene, na ovoj temi ima 0 kompleksa, bas sam zakljucila da ste sve prekul mame > :D Uuuuuuu parkici su ti tek pocetni level! Da vidis roditelje iz vrtica tek. Eno upravo traje na viberu za grupu u kojoj je moj stariji sin kopanje ociju oko svetski bitnog problema- da li da se za ubruse i vlažne maramice daje 500din za tri meseca ili 180din mesecno. Stanje dodatno komplikuje sto nežna koza necijeg prepodobnog deteta ne trpi Bekutan vlazne maramice, kao ni Pampers dok kao odgovor na to jedna mama "zna zasigurno da u Nivea maramicama ima otrovnih materija" Javicu da li su potpisale Versajski ugovor ili su aktivirale nuklearnu katastrofu
2018 04 10
Uh, izgleda da će biti ipak uključene i nuklearne sile u sukob....priključio se i neki tata koji je po svemu sudeći veća baba-žvaka od svih pfffff....trenutno deli lekcije o principima i moralnoj odgovornosti pffffff......ali da - i dalje je polemika o vlažnim, fkng maramicama ,:) ,:) ,:) ,:)
2018 04 10
> srebrna: > Dokon pop i jariće krsti. > Nego, da l ima neki Stevo Karapandža da razjasni i da recept za neki zdravi slatkiš za decu? Možeš sutlijaš sa voćnim šećerom ili šlag od jagoda..... Šlag od jagoda je meni baba pravila tako što umuti šam od belanaca pa onda u to umuti jagode. Ona je stavljala šećer ali može uvek da se stavi voćni šećer kao zamena. Stariji sin voli puter od kikirikija, a ja mu dozvoljavam pošto je mršav kao glista. Generalno ne branim im slatkiše, samo pazim da ne bude previše.... Često pravim mermerni kolač pa ubacim u jednu polovinu i višnje za mlađeg, a stariji ne voli višnje pa polovinu ostavim bez.
2018 04 10
Mozete da im pravite sos od visanja, koji se u Vovodini tj. u Banatu koristi kao prilog uz meso, ne znam nikoga ko je probao taj sos a da se nije odusevio, mada obicno bude- WTF??? Sos od- visanja, ali mmmm, divan je. Visnje se bace na malo zaprske, kuvaju se u svom soku 2- 3 minuta, malo secera, malo soli i kraj. Eto "uvaljivanje" vitamina gratis o:) P.S. ako je prejak, doda se malo vode.
2018 04 11
> srebrna: > AAAAAAAAAAAAAH to je moja baba pravila. Uz pečenje...... sad ću da mrem. Nemoj da mres, napravi sos :') i ja od babe naucila jer je prosto :')
2018 04 11
Jao, te viber grupe su cudo 😂 Sreca, nisam ni u jednoj, sem baleta, ali ne razglabamo o deci, samo se informisemo. Moja klinka npr. znam da nece biti priznata balerina, ali nismo imali borilacki sport u blizini, ni zenski fudbal, jer odlicno pika loptu od kad je prohodala. Takodje suska kad prica, pogotovo od kad su poceli zubi da joj se menjaju, ali mi je jedan mutirani crtani izdeklemovala od reci do reci, gledajuci kad koji lik prica, munjevitom brzinom, te sam skontala da joj je inteligencija sasvim zadovoljavajuca, pored svih *glupih* pitanja koje zna da postavi 😂 Mada, kazu da ne postoje glupa pitanja, vec samo glupi odgovori. Ima dosta decaka koji ne vole da uce pesmice ili crtaju, ali izvode raznorazne akrobacije i naklonjeni su uglavnom prirodnim naukama kad krenu u skolu. Oni koji pamte pesmice i uce sami slova u ranom uzrastu, naklonjeni su drustvenim predmetima, jezicima pogotovo. Od zdravih jednostavnih poslastica, predlazem palacinke od raznih vrsta brasna- razano, heljdino, speltino..sa kurkumom, mlevenim lanenim semenom, psenicnim klicama, ali da bi bile mekane, dodajte kiselo mleko ili jogurt u testo. Za fil mozete da izgnjavite bananu ili jagode, a umesto cokoladnog krema, istopite crnu cokoladu
2018 04 11
Ja sve otprilike pravim. Kad me pitaju za recept torte, ispade da sam pola izmislila, uvek ide duplo manje secera, uz ostale izmene. (Par puta su me pitali sladokusci da li sam stavila secer u tortu). Svaki put stavim *od oka*, recimo da su jednaki delovi brasna, a mora i belo. Deo vode, deo mleka, deo jogurta recimo i umesto praska za pecivo stavis cistu sodu bikarbonu, ima ona bez aluminijuma u apotekama da se kupi, kurkuma da lepu boju, a nema ukus. Jaja dva na 15-20 palacinki manjih, probala sam raznorazne kombinacije, cak i bez jaja, ali ne predlazem 😅. Na vise jaja moze redje testo, jer ga ona vezuju
2018 04 11
Ja kao neiskusna kuvarica neiskusnom detetu sameljem ovsene/razane pahuljice u blenderu, dodam mleko, jaja, suvo grozdje, susenu brusnicu i malo praska za pecivo, i napravim palacinke, obozava ih! Doduse kad proba sve ostale slatke divote ne znam koliko ce ovo da prolazi :D
2018 04 11
P.S. Odstoji 20ak min da upiju pahuljice jer mi multipraktik nikad ne samelje sve da bude fino kao brasno, i przim ih samo na teflonu bez ulja na tihoj vatri.
2018 04 11
> TinaKris: > P.S. Odstoji 20ak min da upiju pahuljice jer mi multipraktik nikad ne samelje sve da bude fino kao brasno, i przim ih samo na teflonu bez ulja na tihoj vatri. Bravo, odlicno zvuci! :) Kada je rec o slatkisima ja imam svoju logiku a to je da su dozvoljeni u ogranicenim kolicinama i tek nakon sto se pojede neka vocka. Vrlo prosto-ne zelim da budu zeljni secera pa kad krenu u osnovnu skolu trose dzeparac da zderu slatko u neogranicenim kolicinama jer nisu pod mojim nadzorom. Umerenost u svemu pa tako i u ovom slucaju....
2018 04 11
Ja sakrivam slatkise od najmladje, udavila bi se u njima. Definitivno nece dobijati pare za uzinu 😎 Srednjoj nudim crnu cokoladu i musli slatkise, one male, mogla bi ih pojesti deset, ali ja joj dam dva i kazem * To ti je za uzinu*. Najstarija je punoletna devojka, Koka kolom sam je plasila i urodilo je plodom- nikad je ne pije, ali zato najmladja kad ode na neki rodjendan, kao drogirana je kad vidi crni gazirani sok 😕 Nju ne mogu uplasiti ni Koka kolom, ni secerom, ali se pravi pametna i drzi predavanja starijoj sestri kako ne sme da jede slatko mnogo, jer ce joj izlaziti bubuljice. Zato mi je najpametnije da spremam ovakve palacinke. Suvo grozdje i brusnicu nema sanse da bi pojele 😕 Mala se davila u raznoraznim djakonijama, jela je i ljuto, a sad imam muku, upravo zbog isprobavanja kupovnih slatkisa 😕
2018 04 11
Evo najnovijeg apdejta.....i stariji sin je dobio boginje....danas.....uuuhhhhhh drama queen kakvu niste videli! Da ne bi cackao boginje rekla sam mu da ce mu se ako bude cackao stvoriti rupe kao na siru i da ce mu tuda polaziti misevi! Hahhahahaaha.....znam da nije pedagoski, ali za sad deluje! ,:) ,:) ,:) ,:)
2018 04 12
Hahahahahahaha, e ne bih se setila sira jos 100 dece da imam ! :D Naklon do poda! Mi smo juce KONACNO primili MMR posle visemesecnih prehlada, virusa i uzasa, neopisivo mi je laknulo! Cim mi u jeku ove tzv epizdemije neko spomene boginje, ne bude mi dobro. :D
2018 04 12