Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Ishrana, recepti, ekologija /

Ishrana laganija...

izbaci secere,testo,gazirano. jedimanje obroke,laganije piletina riba povrce..emoj jesti posle6 jaku hranu vec alate. iobaezno fizicka aktivnost.
2018 09 08
Sanja0701, hvala Vam najlepše ali mislim da niste pročitali sve ono što sam pisala... Slatko i testeninu skoro da uopšte ni ne jedem, obroci mi uopšte nisu obilni, čak šta više jedem kao mače, ali mi deluje da se i voda bukvalno "lepi" za mene zbog zdravstvenih problema- tumor šitne žlezde i migrene sa aurom, zbog tih migrena ne mogu sve dok je dosta sunčano puno da se šetam.... Da se ne ponavljam, sve sam juče u komentarima napisala u ovoj temi....
2018 09 08
I ja imam problem sa stitnom, zapravo dosta devojaka ima a da to i ne zna. Meni su sasvim slucajno otkrili. Ima par radova na internetu, hrana povezana sa stitnom zlezdom, ako te zanima procitaj :) A sto se kafe tice, probaj kao ja da stavljas Steviu umesto secera. Meni je pomoglo 😊
2018 09 09
LadyB, žao mi je zbog problema koje imaš. Zdravlje je najpreče. Hrani se zdravo, onako kako su ti već članice savetovale. Mada ti to sigurno i radiš. Ja bih samo dodala da malo ubrzaš metabolizam - šetnjom. Ako nisi neki ljubitelj rekreativnih treninga, onda šetnja svaki dan. Umerena, tako da dok šetaš možeš da razgovaraš sa nekim a ne zadišeš se. Probaj i sa plesom. Isto umereno.... Puno sreće ti želim <3
2018 09 09
Hvala Vam najlepše svima na savetima. Sasvim je sigurno to da ću još nešto menjati što se ishrane tiče. Bojanaa12 hvala, za kafu ću probati Steviu. Emushka, rekreativne treninge sve i da hoću ne mogu (tahikardija, nema šanse da se organizam zamara toliko jer bi mi srce "prepumpalo"), a za šetnje sam već objasnila iz kog razloga ne mogu sada lepo ujutru kada ustanem da pre doručka svakoga dana "odradim" duže šetnje, tek kada dođe vreme da nema sunca. Uveče mogu, ali sam posle opet gladna i morala bih u neke kasnije sate nešto da pojedem, a nije to zdravo nikako....
2018 09 09
Po-podne možeš i meni lično te večernje šetnje najviše prijaju. Lagane šetnje ali duže... A, ako i osetiš glad (kod mene je to pad šećera) - pojedi neku voćku, nešto lagano (kako ti i sam naslov teme kaže) ....
2018 09 09
Emushka, hvala najlepše. :) Slabo i vrlo retko jedem slatko, ali voće jedem naravno. :)
2018 09 09
Ja sam dugo pratila principe hrono ishrane i pored toga sto sam smrsala nikad zdravija nisam bila...Inace i ja imam problem sa stitnom i pijem terapiju..Sto se tice same ishrane dosta mi je pomogla fb gruba hrono kuhinja...
2018 10 17
Počela sam sa programom hrono ishrane, i nadam se najiskrenije povoljnim rezultatima. :)
2018 10 17
Dobro jutro! Ja sam pre dve godine imala 85 kg na 1,70 i 47 godina. Na nagovor supruga krenuli smo sa hrono ishranom i smršali po 16 kg za 6 meseci. On je tamanio slatko a ja sam pila koka kolu, slatku kafu i jela kasno. Imala sam problem sa štitnom ali nisam bila za lekove. U toku hrono ishrane meni su hormoni podivljali i počela sam da pijem eutirox i tada je sve bilo ok. Endokrinolog tvrdi da nije od hrono a i ja mislim da je od stresa, imala sam problem na poslu u to vreme pa se samo poklopilo. Hrono je super, samo treba volja i disciplina, mislim da je satnica mnogo bitnija od nekog prekršenog jela ali restrikcija se mora ispoštovati! Doručak je najvažniji!!!!!!! Ja sam probala kafu sa stevijom i odvratna mi je bila pa sam odustala i pila sam je sa šećerom ali posle doručka. Limunadu sam pila sa stevijom i to je ok. Možda Vama neće smetati ali bitnije je da je popijete posle doručka.I pored ovog odstupanja, smršala sam, prvo se ,,izduvala ,, a posle ide samo nekako. Elem, kada se kilaža ustalila, sve što sam mogla suzila sam ali sam i dalje imala tonu ogromne garderobe. Na nagovor drugarice, postavila sam te stvari na prodaju i Voila! evo me tu sa Vama :))). Srećno sa hrono ali obavezno uz konsultaciju sa endokrinologom!
2018 10 27
... naravno, čim sam se malo opustila, vratila sam 6 kg ali to je moja prava mera, jači 42, 74 kg...
2018 10 27
Steviu ne koristim, osim što je uvek nosim sa sobom kada idem negde kako bih mogla time zasladiti kafu ukoliko je negde pijem van kuće. Nije da mi je "odvratan" ukus kafe sa Stevijom, nego ne želim da navikavam svoj organizam na "program za dijabetičare", jer to nisam niti želim da postanem. Koristim smeđi šećer za kafu, dok čajeve ne zaslađujem uopšte i kafu od pre oko mesec dana pijem nakon doručka, ranije sam pre doručka pila po dve kafe ili nisam uopšte doručkovala što mi je bila baš ogromna greška. Izbacila sam sve obe "loše navike" tipa: jesti kasno, jesti neredovno, grickalice slane, većinu onoga što sadrži skrob, napitke 3in1 i sl. Slatkiše nikada nisam nešto puno konzumirala, ali mora se ponekad uneti u organizam tzv. prirodni šećer (npr. voće, nešto što sami napravimo sa smeđim šećerom i sl.), naravno ne prečesto, ali mora isto kao što i trebamo redovno unositi proteine u organizam. Bila sam izbacila hleb (ostalu testeninu ne jedem nikako), ali sam, slušajući jednu izuzetno pametnu ženu koja je sve ovo prošla, "vratila" ovaj najobičniji hleb u minimalnim količinama koji sada inače sama pravim, ranije sam kupivala. Kao što rekoste Despare, tačno imam osećaj da se "izduvavam", tačnije sve ono što je štetno bilo nakuoljeno u organizmu počinje polako da nestaje. Osećam se odlično, jedem sada redovno i na svakih oko 4-5 h, šetam običnim i brzim hodom, radim neke vežbice koje su prilagođene osobama koje imaju bilo kakav problem sa kičmom, i za sada sam na dobrom putu. ;) :)
2018 10 27
Tako je! Sve kako treba, samo napred!
2018 10 27
> despare: > Tako je! Sve kako treba, samo napred! ;) :) :*
2018 10 27
1 2