Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Skola,klinci,sistem:-))

Upravo to. Kad je stariji sin izlazio iz vrtića i upisivao 1. razred, tada smo skupljali novac za tri vaspitačice. Dobile su Casio satove i to mi je bilo skroz ok jer njih tri su bile sa njima 4 godine i ja bolje nisam upoznala. Klinac i dalje ode do vrtića samo da im se javi i da ih zagrli. Ali ovo.... Msm, ako već hoćete, na primer, da kupite uciteljici neku tašnu ili tako nesto, mogla sam da im nabavim moninu, koja u prodaju košta 8 k, za nekih 4k. I ti opet tražiš da deca daju punu cifru, zašto? Kad sam pitala javno zašto, nisu posle hteli ni da se jave na ulici. A onda me je jedna od majki pitala da li bih mogla za nju da nabavim neku tašnu, samo sam mahnula. Ja se sećam da smo mi nesto pravili, eventualno, kupili cveće. Nije ni moja keva kampovala u školi da bih ja imala možda bolji status u istoj, pa sam opet bila vukovac i djak generacije. A sada keve samo u školu idu i nose ranceve i učestvuju u svim mogućim aktivnostima i prave još po koju ne bi li im bilo dosadno... Mnogo mi lice na one silne američke keve, bljak. Vuk je nosio sam ranac, jes bio težak, ali nije ni meni bio lak, išao je sam u školu u drugom polugodistu prvog razreda jer nije debil da ne ume, ima da prelazi veliku raskrsnicu i eto... Ide sam na treninge, vraća se sam, osim ako je baš neki kijamet onda ga ja ili muž vozimo. Samostalan je, naučila sam ga da bude i samo mu moze koristiti.
2018 09 24
E samo da vam dočaram situaciju od pre neki dan....ulazim u dvorište vrtića i vidim njih nekoliko mama kako se okupljene u krug usiljeno smeju na neku tobož neverovatno duhovitu priču jedne od Alfa ženki. Prepoznajem ih po profilnim slikama sa Vibera. Prepoznaju i one mene. Gledaju me i jedna po jedna se okreću da me bolje osmotre. Kad sam prišla već skroz blizu sve do jedne okrenuše leđa. Situacija na nivou šiparica iz VII/2, očekuju da kao "novi kolačić u društvu" skrušeno priđem i zamolim za njihovo društvo. Ali nisam iz te priče, maksimalno nezainteresovano prolazim i kupim svoju decu iz vrtića jer je to zaista jedini motiv mog dolaska. Ali....odlučila sam da im dam priliku da me bolje upoznaju heheheh....pozvani smo na neke rođendane te ozbiljno razmišljam da ipak odemo! Mislila sam da je malo rano, ali možda ipak nije hahahaha...... ]:) ]:) ]:) ]:) ]:)
2018 09 24
> Sara20: > Upravo to. Kad je stariji sin izlazio iz vrtića i upisivao 1. razred, tada smo skupljali novac za tri vaspitačice. Dobile su Casio satove i to mi je bilo skroz ok jer njih tri su bile sa njima 4 godine i ja bolje nisam upoznala. Klinac i dalje ode do vrtića samo da im se javi i da ih zagrli. Ali ovo.... Msm, ako već hoćete, na primer, da kupite uciteljici neku tašnu ili tako nesto, mogla sam da im nabavim moninu, koja u prodaju košta 8 k, za nekih 4k. I ti opet tražiš da deca daju punu cifru, zašto? Kad sam pitala javno zašto, nisu posle hteli ni da se jave na ulici. A onda me je jedna od majki pitala da li bih mogla za nju da nabavim neku tašnu, samo sam mahnula. Ja se sećam da smo mi nesto pravili, eventualno, kupili cveće. Nije ni moja keva kampovala u školi da bih ja imala možda bolji status u istoj, pa sam opet bila vukovac i djak generacije. A sada keve samo u školu idu i nose ranceve i učestvuju u svim mogućim aktivnostima i prave još po koju ne bi li im bilo dosadno... Mnogo mi lice na one silne američke keve, bljak. > Vuk je nosio sam ranac, jes bio težak, ali nije ni meni bio lak, išao je sam u školu u drugom polugodistu prvog razreda jer nije debil da ne ume, ima da prelazi veliku raskrsnicu i eto... Ide sam na treninge, vraća se sam, osim ako je baš neki kijamet onda ga ja ili muž vozimo. Samostalan je, naučila sam ga da bude i samo mu moze koristiti. Bravo! Mene odveli prvi dan škole i rekli: Tu ti je škola, sutra ideš sama. Odlazili na roditeljske, čak ne ni na sve. Imala sve petice, ništa mi falilo nije.....
2018 09 24
Mi smo jako blizu skole,medjutim ja sanm ga vodila do polugodista treceg razreda...Iznad nas Francuska skola,roditelji dovoze decu,nema gde da se prodje.Trotoari zatrpani i ulica naravno,vozacke kulture ni trunke....Tu u blizini skola mog deteta ,ista prica ,jedini pesacki za decu je stalno "zauzet",opet roditelji koji dovoze decu u skolu..Svi besni sikcu jedni na druge,ne gledaju i ne paze na pesake,koji se bukvalno provlace..Parkiraju se i voze kao da su na njivi!!
2018 09 24
> lokibg: > E samo da vam dočaram situaciju od pre neki dan....ulazim u dvorište vrtića i vidim njih nekoliko mama kako se okupljene u krug usiljeno smeju na neku tobož neverovatno duhovitu priču jedne od Alfa ženki. Prepoznajem ih po profilnim slikama sa Vibera. Prepoznaju i one mene. Gledaju me i jedna po jedna se okreću da me bolje osmotre. Kad sam prišla već skroz blizu sve do jedne okrenuše leđa. Situacija na nivou šiparica iz VII/2, očekuju da kao "novi kolačić u društvu" skrušeno priđem i zamolim za njihovo društvo. Ali nisam iz te priče, maksimalno nezainteresovano prolazim i kupim svoju decu iz vrtića jer je to zaista jedini motiv mog dolaska. > Ali....odlučila sam da im dam priliku da me bolje upoznaju heheheh....pozvani smo na neke rođendane te ozbiljno razmišljam da ipak odemo! Mislila sam da je malo rano, ali možda ipak nije hahahaha...... ]:) ]:) ]:) ]:) ]:) Loki odvedes dete u igraonicu,uzmes ga posle 2 sata i super,setas Bulevarom,zdravije je😁
2018 09 24
A sto se tice odlaska u skolu,prvi dan sam odvela starijeg ,posle isao sam,ima 5 min do skole,jednu ulicu. Mladjeg nedelju dana,manje je sposoban🤔
2018 09 24
> *STARS*: > > lokibg: > > E samo da vam dočaram situaciju od pre neki dan....ulazim u dvorište vrtića i vidim njih nekoliko mama kako se okupljene u krug usiljeno smeju na neku tobož neverovatno duhovitu priču jedne od Alfa ženki. Prepoznajem ih po profilnim slikama sa Vibera. Prepoznaju i one mene. Gledaju me i jedna po jedna se okreću da me bolje osmotre. Kad sam prišla već skroz blizu sve do jedne okrenuše leđa. Situacija na nivou šiparica iz VII/2, očekuju da kao "novi kolačić u društvu" skrušeno priđem i zamolim za njihovo društvo. Ali nisam iz te priče, maksimalno nezainteresovano prolazim i kupim svoju decu iz vrtića jer je to zaista jedini motiv mog dolaska. > > Ali....odlučila sam da im dam priliku da me bolje upoznaju heheheh....pozvani smo na neke rođendane te ozbiljno razmišljam da ipak odemo! Mislila sam da je malo rano, ali možda ipak nije hahahaha...... ]:) ]:) ]:) ]:) ]:) > Loki odvedes dete u igraonicu,uzmes ga posle 2 sata i super,setas Bulevarom,zdravije je😁 Hahah, da, ja sam jedared prisusvovala jednom rođendanu, I posle nekih pola sata sam skontala da sam ušla u igraonicu da se igram decom jer ne mogu, jednostavno ne mogu da se izborim sa kevama po klanovima.... Bi mi žao ćalaca...
2018 09 24
O tome ti pricam😉...iz iskustva,prezivela sam sa dva klinca bar 30 tak
2018 09 24
> *STARS*: > > lokibg: > > E samo da vam dočaram situaciju od pre neki dan....ulazim u dvorište vrtića i vidim njih nekoliko mama kako se okupljene u krug usiljeno smeju na neku tobož neverovatno duhovitu priču jedne od Alfa ženki. Prepoznajem ih po profilnim slikama sa Vibera. Prepoznaju i one mene. Gledaju me i jedna po jedna se okreću da me bolje osmotre. Kad sam prišla već skroz blizu sve do jedne okrenuše leđa. Situacija na nivou šiparica iz VII/2, očekuju da kao "novi kolačić u društvu" skrušeno priđem i zamolim za njihovo društvo. Ali nisam iz te priče, maksimalno nezainteresovano prolazim i kupim svoju decu iz vrtića jer je to zaista jedini motiv mog dolaska. > > Ali....odlučila sam da im dam priliku da me bolje upoznaju heheheh....pozvani smo na neke rođendane te ozbiljno razmišljam da ipak odemo! Mislila sam da je malo rano, ali možda ipak nije hahahaha...... ]:) ]:) ]:) ]:) ]:) > Loki odvedes dete u igraonicu,uzmes ga posle 2 sata i super,setas Bulevarom,zdravije je😁 Aaaaaa ne, ne, ne.....uživaću na rođendanu bez problema :D
2018 09 24
Lokiii@ Izrasli ti rogovi😂😂😂😂
2018 09 24
> *STARS*: > Lokiii@ > Izrasli ti rogovi😂😂😂😂 Hahahahaaahahahahaha.....ma nemoguće! x-)
2018 09 24
Klinac mi je u predskolskom i slatko sam se nasmejala kad sam juce ubacena u grupu od strane vaspitacice :) Medjutim, ubacila nas je samo kako bi nas obavestavala u vezi sa roditeljskim koji je pomeren i sl., nista drugo se tu ne kucka :") Malo je mesto, nas petnaestak (roditelja), nema alfa mama i klanova, sve nam je super :) S obzirom na to da sam vecinu tek nedavno upoznala, a oni se znaju citav zivot, super su nas prihvatili :) Iskreno se nadam da ce i u skoli posle biti isto ili bar slicno, od grupa cu bezati, a klincu objasniti da mora sam da prati/pamti/zapisuje sta ima za domaci i sl., kad se razboli, nek pozove drugare.. Ne zato sto ja nemam vremena ili volje za to vec ne zelim da ga tako ucim, valjda je poenta da nauci da bude samostalan i odgovoran, a ne da sve mama radi umesto njega...
2018 09 25
1 2