Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Kako ofarbati belu haljinu u crno?

Da li neko ima iskustva sa farbanjem tekstila, ja sam najpre htela da mi to urade profesionalno, ali nisam uspela u gradu da pronadjem mesto gde se to radi. Da li postoji neka farba koja radi posao i kakav je postupak uopste? Naime uflekala sam belu haljinu, koju obozavam i fleke nisu uspele da se skinu i zao mi je da je bacim, pri tom nije bila jeftina. Palo mi je na pamet da je ofarbam u crno, sta vi mislite? ,:( ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/cd9ed8e2bcde23a4a86e172c4fb513c4.jpg)
pre 24 dana, 18:51
Čime si isflekala? Jesi pokušala hidrogenom??
pre 24 dana, 18:54
Cokoladnom tortom, drugarica je htela da mi skine i probala je sa vanishom, ali nije se skinulo i posle pranja u masini je ostalo isto, sto mi je cudno, ocekivala sam da ce se skinuti. :s
pre 24 dana, 19:06
Baš čudno, meni su sve dečje stvari čokoladne, sve se skine :D uzmi hidrogen 9 ili 12%, stavi na tufer i utapkaj slobodno na fleku, opusti ruku i ostavi 20ak minuta da odstoji i nakon toga isper mlakom.vodom i stavi u mašinu na 90°. Ja sam skidala tako nerealne fleke sa belih stvari
pre 24 dana, 19:10
Kazem da mi je cudno, nije da sam se prvi put uflekala. :') Probacu, sutra cu nabaviti hidrogen, trenutno ga nemam u kuci. Hvala na savetu. :")
pre 24 dana, 19:14
Ima u dm-u farba za tekstil, i na njoj je uputstvo. U masini mislim da moze ili u lavoru, shto je pritodniji materijal boja ce se bolje primiti.😊 Srecno!
pre 24 dana, 20:57
Ja sam masnu fleku sa bele uniforme skinula natrijum hipohloritom (sredstvo za ispiranje kanala korena zuba). On se pravi od varikine, tako da varikinom mozes da probas. A sto se tice farbe, postoje kesice u jednoj radnji u Kg-u, stavi se odeca u mlaku vodu, pomesa se sa bojom pa se onda i prokuva. E sad moja drugarica je tako farbala crnu haljinu koja je dosta izbledela i skroz je uspela da povrati boju, ali ne znam da li bi bela boja to sve lepo i jednako primila 🙂
pre 24 dana, 21:32
Ja sam jednom uzela u dm-u crnu farbu, cini mi se ''ideal'' da osvezim crne farmerke koje su malko izbledele i nisam bas uspela, tek tek su potamnele, tako da na beloj haljini tek ne bi uspelo. Inace sastav materijala cine poliester i viskoza. Probacu sa hidrogenom ili natrijum hipohloritom koji pominjete. :") Bez obzira na fleku, ova haljina bi bila jako lepa i u crnoj boji, pa me je zanimalo farbanje. :")
pre 24 dana, 22:14
Pouzdano znam da se profesionalno bojenje vrsi na temperaturi od 80, 90 stepeni.Ja sam bratovu crnu majicu nosila na bojenje, dobila neke bele flecice(prasak ili sta vec)gde je covek rekao da moze da oboji,ali ne garantuje za aplikaciju.Ako haljina ne moze da se pere na 80,90 stepeni nemoj ni pokusavati.
pre 24 dana, 22:28
Uh, necu ni pokusavati onda da je farbam. Jednostavno cu pokusati ponovo da skinem fleku. Hvala svima na komentarima!
pre 24 dana, 22:43
Mozda glupo pitanje ali... Da probas da odneses haljinu na hemijsko da je ociste? ,:) Ne vidim da se to igde spominje a najlogicnije mi je resenje :')
pre 24 dana, 23:04
Huh, imam losa iskustva sa hemijskim ciscenjem kod mene u gradu, sto se tice skidanja fleka. 2x sam nosila (1x majicu sa flekom od espressa, 1x farmerke sa flekom od tecnog ajlajnera), ni jednom nisu fleku potpuno uklonili, recimo nekih 90%, izdaleka se ne vidi, ali kad se zagledas i dalje se vidi. Pri tom nisu narocito jeftini. Tako da zato nisam pohrlila kod njih. :s
pre 24 dana, 23:15
Nemojte da farbate, sa takvim sastavom materijala to je nemoguce, poliester je hidrofoban, sto znaci da ne prima vodu, a ni boju, viskoza tu i tamo, znaci da bi se haljina samo delimicno ofarbala i definitivno bila unistena. Probajte hidrogen, ili balein sapun za fleke, ako ne uspete da izvadite fleku, mozete da izvezete nesto zanimljivo, ili dodate neke perlice i slicno, ako ste u tom fazonu, samo ideja :)
pre 24 dana, 03:45
Nema svrhe farbati vestacke materijale. Samo prirodni primaju boju. Mozes da stavis neku aplikaciju ako je na mestu pogodnom za to, sada ima bas lepih u ponudi (cvet, neku sa perlicama ...).
pre 23 dana, 10:05
Hvala, potvrdile ste mi to sto sam negde i procitala. Probacu da skinem fleku! :")
pre 23 dana, 11:21
1 2 Sledeći