Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kafa? Da li je pijete?

> deksica: > U trudnoci se nekome zgadi kad krenu mucnine, meni je recimo tako bilo, pa sam je izbacila skroz,sada pije 1 do 3kafe u toku dana, najvaznija mi je prva, ako je ne popijem do 9h tacno imam glavobolju.i naravno tursku, nes retko, ima puno masnoca, ja inace imam povisene trigliceride... Istoo, samo sto kod mene nes izaziva mucninu jer tesko pada na zeludac, pa ponekad popijem :) uglavnom turska ili kapucino neki :D
2019 01 23
Hvala puno, bas cu da probam, pa mozda izbacim popodnevni nes ako mi se to svidi 😁😊
2019 01 23
Ova i slične teme, uvek me podsete na jedan vic: Došao tip kod doktora i kaže: —Doktore, ja bih dugo da živim i da budem zdrav! Kako to da izvedem? —Jel pijete kafu? —Ne —Jel pušite? —Ne, ne, nikako —Jel se drogirate? —Bože Sačuvaj, ne —Jel jedete masno, začinjeno, da li se hranite van kuće? —Pobogu, doktore, nikako —Druže, što ti hoćeš dugo da živiš????
2019 01 23
A ja sam opet jedna od onih sto nikakvu vrstu kafe ne podnose.. Smeta mi, boli me zeludac čak i od najblaže. A iskreno, nemam ni bilo kakvu potrebu za kafom. 😄
2019 01 23
Debelaaaa 😊 Ja sam u trudnoci i dok sam dojila pila samo jednu mikroskopsku kafu ujutru, isto mi rekao dr. Htela sam da predjem na zeleni caj, on isto ima dosta kofeina, ali mi je bio bas bljak pa sam odustala. Irena kako se vi ljudi razbudjujete bez kafe?! 😁
2019 01 24
Nekada sam pila mnogo kafe, 5-6 šoljica na dan. Onda su se šoljice povećavale, postale šolje - pa sam smanjivala broj, jer je počela da mi utiče loše i na ritam srca i na želudac. Danas pijem jednu veću šolju kafe dnevno, ujutro i to isključivo pravu kafu, domaću iliti "tursku". Iskreno, ne znam zašto je zovemo turska, jer u Istanbulu sam pila nešto vodnjikavo, bledunjavo, ne liči na ovu koju mi zovemo turska. Pijem je bez šećera, gorku, ali dodajem malo cimeta - i baš mi "legne". Nes ne volim, podiže mi pritisak.
2019 01 24
Ma oni svasta pricaju na tv,pijem kafu jednu dnevno :)
2019 01 24
Obrisa mi se komentar ,:( Pijem u neograničenim količinama baš jaku kafu: dve kafene ili jedna supena kašika Nesa i vode do pola šolje, bez šećera, mleka i mućenja. Ko god proba zgrozi se i konstatuje da je kao otrov, ja sam svesna da ću pre dobiti cirozu jetre od te kafe nego od alkohola, ali navika je čudo i drugačiju ne mogu. A sve "jeduće" kafe sa mlekom, šlagom, čokoladom, lešnicima itd... VOLIM ali u svojstvu slatkiša, nikako mi to ne može biti kafa koja služi svrsi - da razbudi i razdrma. :')
2019 01 24
Ja sam je izbacila u trudnoci jer mi je bilo jako muka od nje i nisam se vratila. Sad mesto nje ujutru pijem caj... :)
2019 01 24
Ja sam citala da je kafa zdrava, ova obicna, domaca.. soljica, dve.. tako da necu umreti od kafe, jer sam ubedjena da je dobra 😂 Ako ste ubedjeni da je nezdrava, moze da vam izazove neke simptome i ta jedna minjaturna soljica 😅 Od kad je pocela savest da me grize sto nisam ostavila cigare, poceli su cesti napadi kaslja, a uopste nisam strastveni pusac i pusim najslabije cigare, one koje mnogi pusaci ne dozivljavaju kao duvan. E, sad, ne mogu da se ubedim da nisu stetne 😂
2019 01 25
> jacaikaja: > Ja sam citala da je kafa zdrava, ova obicna, domaca.. soljica, dve.. tako da necu umreti od kafe, jer sam ubedjena da je dobra 😂 Ako ste ubedjeni da je nezdrava, moze da vam izazove neke simptome i ta jedna minjaturna soljica 😅 Od kad je pocela savest da me grize sto nisam ostavila cigare, poceli su cesti napadi kaslja, a uopste nisam strastveni pusac i pusim najslabije cigare, one koje mnogi pusaci ne dozivljavaju kao duvan. E, sad, ne mogu da se ubedim da nisu stetne 😂 Jaoj i ja kasljem u poslednje vreme i mislim da je od cigara. Od srednje skole drugarica i ja imamo naviku da popusimo po cigaru na klupici, navika nam je ostala i sad posle 10 godina. Iako moj momak tvrdi da je nemoguce.. jer to je jedna cigara, ne ni svaki dan, cini mi se da me je savest stigla :D
2019 01 25
Ja pijem nes ujutru i nes uvece s tim da ne stavljam ni kap vode jer mi je onda bljutava dakle solja mleka bez laktoze ili mleko od soje i kasicica nesa , tursku kafu ne pijem jer mi ne prija krenem da se tresem od nje , dehidriram i samo sto se ne zanesvestim dok moja sestra 5 turskih kafa u ogromnim soljama dnevno + 2 pakle cigareta ja bi umrla od toga, ja pusim slabe slim cigare iako ne bih trebala da pusim posto mi je cirkulacija nja no ne mogu da ih ostavim nikako -.- U sustini pijem kafu samo zbog cigara i pusim samo zbog kafe jedno bez drugog mi ne ide nikako ako pijem kafu bez cigara bude mi muka a ako pusim bez kafe bude mi bljak tako da jednu solju nesa pijem 5-6 sati po gutljaj uz svaka 2-3 dima xD
2019 01 25
Ja bar sa razbudjivanjem nemam problema. Kako ustanem iz kreveta, tako sam spremna za sve moguce izazove koje dan nosi. 😄 > TinaKris: > Debelaaaa 😊 > Ja sam u trudnoci i dok sam dojila pila samo jednu mikroskopsku kafu ujutru, isto mi rekao dr. > Htela sam da predjem na zeleni caj, on isto ima dosta kofeina, ali mi je bio bas bljak pa sam odustala. > Irena kako se vi ljudi razbudjujete bez kafe?! 😁
2019 01 25
I cikorija moze sa mlekom da se pije, ja stavim i malo meda pa bude fino (naravno moze i obican secer). To ko voli slatko, a inace ovako samo po sebi je malo gorkasta. Svakako nije jaka kao domaca kafa i nema kofeina :") Nisam pre cula za inku, bas cu da probam :)
2019 01 26
Joj, ja leti kupim sladoled , pa napravim nesicu, pa metnem unutra sladoled i plazmu, pa to nude gala kafa :D
2019 01 26