Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Drugo /

Razgovori /

TSH hormon, pitanje?

Moram da se posavetujem nesto ako neko ima ideju sta da radim. Evo ovako, imam hipotireozu od novembra 2018 pijem Eutirox. Internista kod kog vadim krv privatno mi je prepisao dozu od 75mcg, u medjuvremenu sam isla privatno kod endokrinologa, koji je ustanovio da treba da pijem od 100mcg. Evo pocetnih vrednosti hormona: Ft3 <5,4 ref. 0,350-4,940 Tsh > 75,000 ref. 9,0-19,1 Na osnovu ovog mi dao dozu od 75mcg,a endokrinolog povecao na 100mcg. Nakon mesec dana uradim ponovo,rezultat je sledeci: Tsh 11,000ref. 0,400-4,000 Ft4 18,7 ref.:11,5-22,7 Internista oper smanji na 75mcg i pijem tako sve do ponovne kontrole endokrinologu,da.bi mi on OPET POVECAO NA 100mcg i vec mesec dana pijem tako. Juce odem kod interniste u njegovu laboratoriju da izvadim krv,danas stigao rezultat koji kaze ovako: Ft4 19,4 ref.11,5-22,7 Tsh 0,320 ref 0,400-4,000 I rekao je da je prevelika doza i da ce srce poceti da mi lupa i da moram da opet smanjim na 75mcg. Ne znam koga vise,da slusam ne slazu im se misljenja. A,ja se bolje osecam od vece doze,smrsala sam 8kg koje sam nabacila dok nisam,krenula sa terapijom. Sta da radim recite ako nesto znate?
2019 02 05
Promenite lekara i jednog i drugog, raspitajte se malo i nadjite pravog strucnjaka, makar i u drugom gradu.Mozda vam i ovde moze neko preporuciti dr
2019 02 05
@ jacaikaja,dosta zna o tome (mislim da zna :))
2019 02 06
Sandokanka, evo me 😄 Slucajno udjoh i videh. Prijateljica je neko vreme pila taj lek i prestala, a razgovarala sam sa zenom koja radi na odeljenju endokrinologije i kaze da se doza menja u skladu sa rezultatima i da mnogi pacijenti prestanu da ga piju, dok je uopsten prikaz bolesti- dozivotan. Moja cerka od skoro 18 ima istu dijagnozu par godina, gde joj tsh varira. Narucivala sam melem na bazi algi (spirulina verovatno) i nisam htela da joj ukljucim prepisan lek, medjutim, sa trenutnim rezultatima joj nije potreban. Samo taj prvi put je bio blizu 10, posle melema je bio u normali, te varirao. Zimi hoce da ide preko granice, leti da bude ok. Iskreno, bolje probati prirodne supstance i smanjivati dozu vestackog hormona. Uzimaj selen, djumbir, spirulinu, ne pojacavaj dozu i prati, verovatno ce ti trebati sve manje i manje. Tsh bi trebalo da sa lekovima ne predje 9,5, zato je drugi lekar prepisao vecu dozu, 75 je bas visok. Mogu ti naci kontakt fitoterapeuta iz Bara, avionski mi je slao u koverti prasak, koji sam stavljala u cist domaci med, oko 60-70 evra izadje sa postarinom- ako zelis da pokusas na ovaj nacin. Na internetu nadji preporuku za ishranu, uzimaj sve sto ubrzava metabolizam i ukljuci setnju par sati svaki dan, to sam na primeru dve osobe primetila kao prirodni lek za bolest stitne zlezde, Hashimoto- upalu i hipotireozu kao dalji sled upale. Meni su antitela sa 3500, pala na 70 (Hashimoto) i nemam hipotireozu. Imala sam uzasne aritmije. Treca kljucna stvar su pozitivne misli, npr.slusaj Anu Bucevic, opusti se, napetost je glavni okidac, izbegavaj *stresne* osobe za pocetak
2019 02 12
meni je tsh trenutno 0,320........ tj pre nedelju dana radila rez, jel je to ispod normale?
2019 02 12
Zato ti je smanjio dozu, ispod granice je. Nije rezultat uvek isti, kad se rad stitne malo ubrza, treba smanjiti dozu
2019 02 12
Pila sam nedelju dana po 50,a sad sam krenula na 75 do sledece kontrole,pa cu da vidim
2019 02 13