Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

pitanje za mame koje daju bebicama kupovnu pir. kasicu

kupili smo pirincanu kasicu, e sad imamo problem, moja kuhinjska vagica nije u funkciji vise pa bih jako bila zahvalna ako neka mama koristi ovu kasicu da mi izmeri na vagici 30grama, pa da vidimo koliko je to supenih kasika da bih znala kako meriti 😊 ![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/429dd09fdbc143531b0cc6596667d7c1.jpg)
2019 02 11
Jedna puna supena kašika je 15 gr, mi smo odokativno rto pravili, ništs ne može da škodi bebi :)
2019 02 11
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/26c45840aafed76ac60c5b4642753165.jpg)
2019 02 11
Hvala D. 🍀 divna si, ovo ce nam znaciti ali mislim da se ovaj pirinac odnosi na onaj sto koristimo a ne ovaj baby u prahu :|
2019 02 11
e a mozda mogu meriti kao griz jer je jako slicno 😊 znaci 12g jedna kasika ... nama na kolicinu znaci da kazemo 2 pune i jedna skoro puna
2019 02 11
Pa, kao griz meriš :) ja nemam vagicu i sve smo tako otpr, nije bilo problema :) a i bebica ti je već velika, neće mu škoditi svakako neki gram gore dole. Mi smo Milupu kupovali :)
2019 02 11
ja sam uzela ovu da probamo a inace sve skoro klopamo sada... probali i karfiol i brokoli i odusevljen je 😇 inace mu ja pravim kašice al nekad kupimo, voli jabuku i keks i jabuku i sljivu , ostalo kupovno jok ... 🙈 a sad smo prehladili , jedva na nosic dise evo dva dana pa ako ne bude bolje idemo lekaru . Ljubimo te D. 🍀 i hvala
2019 02 11
I moja nije htela kupovne i do avgusta je jela apsolutno sve, a sada neće ništa! Samo mleko da pije i testo i krompiriće. Ostavljam je gladnu, guram na silu, svašta pokušavam, ma kakvi. Neki dan na kontroli doktorka mi rekla da skoro sva deca imaju te faze, da se strpimo i počeće opet da klopa lepo
2019 02 12
pa da , ni ja necu da ga forsiram, ni junetina mu nije bas najsladja jos uvek 😄 a piletinu lepo jedemo 😊
2019 02 12
Samo da kazem mamama da znaju, drugarica je radila u jednoj od najpoznatijih radnji baby opreme i rekla mi je da ih teraju da prepravljaju rok trajanja na baby kupovnim kasicama, pritom je to prodavnica koja ima promet ohoho. O ovim drugim prodavnicama da ne pricam, pa vi razmislite sta dajete deci. Nikad nisam kupila kupovnu kasicu, niti bih mu dala, kad je bio manji stavim sve i skuvam, posle rendaj, seckaj, blender, nije to zaboga toliko komplikovano. Pahuljice smo koristili Milupine, jer nam je to preporuceno kao prva cvrsta hrana. Svako daje detetu ono sto misli da treba, nije moja stvar, ali jesce ko zna kakvo smece kad poraste, ne mora sad dok je mali i dok sam ja odgovorna za njegovu ishranu.
2019 02 12
Za to znam i ja , to najcesce rade na jogurtima ocas posla sa pecatom zamene rok 😐 i mi kuvamo sve od voca i povrca al opet i to je sve kupovno prskano, srecom imamo veliki nas vocnjak i bastu pa ove godine sadim svo povrce i ne mogu iscekati vockice da nam krenu, imamo jabuke sljive dunje smokvu jednu tresnje i kajsije tako da smo mirni... jos samo svekrvu da ubedim da kupi pilice pa kod nje da prehrani 😃
2019 02 12
Ja nisam.nikada ni kupovala kašice one u teglici i tako to. Samo tu Milupu pirinčanu.. ma, radila sam praksu u velikom marketu, komercijalisti na SVEMMU prepravljaju rok trajanja, tako da ne razmišljam i ne opterećujem se, jer inače ne bih jela ništa XD moje dete ionako neće ni voće, ni povrće mesecima, sve što sam barila, seckala, bacila sam, , pa više ni ne pravim. Nudim joj ono što i mi jedrmo, čorbr, variva, pite .. šargarepu neće ni u supi, o voću da.ne pričam, neki dan sam joj na silu gurnula jabuku u usta, plakala je. I pljuvala pola sata. Odustala sam, jer ide još jedno dete, ne mogu da se borim sa oboje, kad bude gladna ješće.
2019 02 12
mi sargarepicu obozavamo a verovala D. il ne i crni luk 😄 posto je na nos smrkljav ja uzela parce i malo ga samo izbockala da pusti sokic i da vidis samo kako sisa 😂 ni namrstio se nije
2019 02 12
Ma, i ona je cepala sve do avgusta, otišle na more, bile mesec dana tamo i od kad smo se vratile ništa, samo gluposti mulja, ništa konkretno neće. Čak ni banane,, a obožavala ih
2019 02 12
jesce oni sta oni pozele... znas i sama da se ukusi menjaju. Ja npr jabuke obozavala a sad ne mogu da ih smislim 🙈
2019 02 12
1 2 Sledeći