Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Obrazovanje koliko vam je bitno?

Joj, raspisah se ja :D moram još ovo da kaćem. Deda mi je spavao na klupi, a dogurao do šefovske pozicije iz magacina u Komforu—Energoprojekt. Oni su gradili zgrade, hotele.. kupio je ovaj stan u kome živim i danas. On je nas fakultetlije obezbedio. Tata mi je bio talentovan da zaradi lovu na razne načine i još je, mada je u godinama, a završio je samo gimnaziju. A mi danas i fakulteze i sve i retko ko je sposoban da sebi sagradi kuću, kupi stan bez kredita, zaradi za kola bez pomoći roditelja..
2019 02 23
MARIJANA..Sto se tice clanice koja je napisala to sto jeste na drugoj temi,procitala sam...nikada se ne zna zasto je sve to tako kao sto je napisala i sta je pozadina toga...Tesko je iskreno pisati po forumu...Jer nekada da bi neko objasnio svoj stav, moraju da iznesu neki detalji iz svog zivota ,a to se ne deli sa 100 nepoznatih zena na forumu. Dosta puta se ovde u debatama poteze pitanje,kada se iznese stav"A sta ste Vi po zanimanju"?",otprilike,da se vidi ,da li mozete uopste da pricate na neku temu.Sto je apsurd! Ja sam iz familije gde je fakultet bio u rangu osnovne skole,u smislu podrazumevao se,koliko i osnovna skola...Svi su fakultetski obrazovani,generacijama unazad. Moja baba je bila toliki snob da uopste nije ni razgovarala sa ljudima koji nemaju fakultet,bila je arhitekta..Kada je moj stric doveo svoju buducu zenu, sadasnju strinu,jedino pitanje moje babe je bilo,koji fakultet je zavrsila...I rekla joj je, fina si ti zena ali....Eto takav stav je kriminalan,ali iz toga leze druge situacije zasto je postala takva..A to bi moralo da se objasnjava. Ja sam olako upisala cetiri fakulteta.Isla po godinu,nekoliko semestra,pa mi dosadi,pa upisem drugi..Nisam ni jedan zavrsila. E i to je prica od Kulina bana da bi objasnila kako i sta,a ovde mi je sumanuto da pisem o svojoj privatnosti... Iznajmljivai smo stan,nekim klincima koji studiraju u Beogradu,vec su pred kraj...Decko,ima bronhitis,i kada mu se nakupi slajm koji hoce da iskaslje on otvori vrata i pljune taj slajm ispred ulaznih vrata!!!!I tu radnju ponavlja onoliko koliko mu traje kasalj.Eto to je buduci akademski gradjanin,fakultetski obrazovan,imace titulu!I busace se negde sa svojom diplomom,a meni ce uvek ostati prostacina!
2019 02 23
> jelena2606: > MARIJANA..Sto se tice clanice koja je napisala to sto jeste na drugoj temi,procitala sam...nikada se ne zna zasto je sve to tako kao sto je napisala i sta je pozadina toga...Tesko je iskreno pisati po forumu...Jer nekada da bi neko objasnio svoj stav, moraju da iznesu neki detalji iz svog zivota ,a to se ne deli sa 100 nepoznatih zena na forumu. > Dosta puta se ovde u debatama poteze pitanje,kada se iznese stav"A sta ste Vi po zanimanju"?",otprilike,da se vidi ,da li mozete uopste da pricate na neku temu.Sto je apsurd! > Ja sam iz familije gde je fakultet bio u rangu osnovne skole,u smislu podrazumevao se,koliko i osnovna skola...Svi su fakultetski obrazovani,generacijama unazad. > Moja baba je bila toliki snob da uopste nije ni razgovarala sa ljudima koji nemaju fakultet,bila je arhitekta..Kada je moj stric doveo svoju buducu zenu, sadasnju strinu,jedino pitanje moje babe je bilo,koji fakultet je zavrsila...I rekla joj je, fina si ti zena ali....Eto takav stav je kriminalan,ali iz toga leze druge situacije zasto je postala takva..A to bi moralo da se objasnjava. > Ja sam olako upisala cetiri fakulteta.Isla po godinu,nekoliko semestra,pa mi dosadi,pa upisem drugi..Nisam ni jedan zavrsila. > E i to je prica od Kulina bana da bi objasnila kako i sta,a ovde mi je sumanuto da pisem o svojoj privatnosti... > Iznajmljivai smo stan,nekim klincima koji studiraju u Beogradu,vec su pred kraj...Decko,ima bronhitis,i kada mu se nakupi slajm koji hoce da iskaslje on otvori vrata i pljune taj slajm ispred ulaznih vrata!!!!I tu radnju ponavlja onoliko koliko mu traje kasalj.Eto to je buduci akademski gradjanin,fakultetski obrazovan,imace titulu!I busace se negde sa svojom diplomom,a meni ce uvek ostati prostacina! vaspitanju se ne uci na faxu..fah idiota je pun svet..fantasticni u svojoj struci,a emocionalno,socijalno,vaspitno zapusteni..
2019 02 23
Ne mogu sve da citam jer nemam zivaca za ovo.Ja sam napisala a evo i zasto sam zavrsila tako kako jesam i zasto se toga ne stidim, skolu sam upisala za vreme bombardovanja kad nisam smela na ulicu da izadjem od straha tata je poznavao direktora i upusao mene i moju drugaricu preko veze, zbog toga sam imala mnogo problema jer su me razredna i profesorka iz matematike mrzele iz nekog njihovog razloga, isla sam normalno u skolu nisam nikad bezala i sve je bilo ok do dana kad smo se svi probudili jedno jutro osim mog oca od soka jedno 2 meseca nisam isla u skolu onda sam imala na nervnoj bazi upalu besike i kad bih pitala profesorku da me pusti u vc nije htela i ja bi otisla kuci plakajuci sa bolovima u stomaku onda sam zbog toga bila u bolnici i nije mi bilo uopste do skole , pridruzila im se i treca profesorka u njihovoj mrznj jer sad mi je otac bio umro pa su mogle da ostvare svoj plan , profesorka iz fizike mi je rekla ti kod mene neces proci jer si dosla ovde u skolu preko vezei, matematicarka mi je rekla dok sam ja ovde ti godinu neces zavrsiti a onda me ucenila time da ako zelim da prodjem kod nje predjem na trogodisnji smer, onda je moja mama morala stalno da dolazi u skolu jer sam ja dolazila kuci stalno uplakana i onda smo isle kod direktora da to resimo i ja sam prosla godinu, sledece godine ja se pojavljujem u skoli doticne profesorke koje me mrze su me upisale u trogodisnji razred na svoju ruku ja ne znam gde da idem i sta da radim i naravno opet kod direktora i ovog puta ih je sve postrojio i zavrsili smo sa tim ja sam bila prebacena na cetvorogidisnji smer kad me je doticna matematicarka videla rekla je ''Sta ces opet ti ovde''
2019 02 23
Dobila sam novog razrednog, matematicarka je otisla na trudnicko i ja sam mogla konacno normalno da zavrsim zadnju godinu. Posle toga sam upisala fax na kom sam bila prijavljena do svoje 27 godine i to je to. Zao mi je sto ljude vrednujes po tome ti si zavrsila faks kao ''pametna si'' ali ti je razmisljanje jako plitko, mene i moju sestru su roditelji ucili da budemo dobre osobe i da pomazemo svima kojima je pomoc potrebna jer se nikad ne zna kad ce tebi zatrebati nikad nas nisu terali da zavrsavamo ne znam koje skole niti bilo sta slicno, moje detinjstvo nije bilo zatvori se u sobu i uci vec uzivaj na svezem vazduhu sa zivotinjama, budi ono sto jesi, nista nam branjeno nije i bas zato smo osobe kakve jesmo dobre, postene, pametne jer pamet nije faks, dzaba tebi sve skole sveta ako ti je dusa zla. Dalje nema potrebe da se oglasavam. Upravo zbog ovakvih ljudi ja danas imam anksioznost kad treba da idem negde dalje od kuce, upravo zbog ovakvih ja vise volim zivotinje, nadam se da ces biti ponosna na svoju decu kad zavrse skolu meni je dovoljno to sto je moj otac uvek bio ponosan na mene i to mi je uvek govorio zbog toga kakva sam osoba a ne zbog toga koliko ucim i koju cu skolu zavrsiti. Moj zivot je otvorena knjiga jer u zivotu nisam uradila ni jednu jedinu stvar zbog koje bih se postidela. Izvini me sad ja sam ispod tvog nivoa pa cu se povuci i ovde vise ulaziti necu.
2019 02 23
Nema razloga da se ti meni pravdas, ja nisam postavila temu kakva ste osoba, a svaki covek za sebe misli da je dobar, to drugi treba da procene. .. Glupo mi je da pricam kkavo je moje detinjstvo i mladost bila i gde sam sve putovala do 25.godine. A zanimljiv je fenomen da neskolovani jako cesto potcenjuju one koji to nisu bla bla, ne mislim na tebe nego generalno.... A kad bude suprotno onda drvlje i kamenje.... Kao kad u USA kazes da nikad ne bi bila sa crncem gledaju te popreko a obratno je ok....
2019 02 23
A i ne potcenjujem nikog ako kazem da mi je bitno nesto ..... Zasto je to greh?!
2019 02 23
Neskolovani? Izvini svako ko zavrsi srednju skolu je skolovan, a imam druga koji je zavrsio samo osnovnu a decko je toliko nacitan i toliko te moze nauciti o zivotu da ne bi znala da beknes, mene si javno prozvala zato sam se javila i ne pravdam se nikome ali kao sto rekoh otvorena sam osoba i naravno mogu da pricam samo o svom zivotu sto sam i iznela u temi svoja licna iskustva, zasto sam bila iznela to svoje misljenje zato sto je clanica pitala jednu osobu sta je zavrsila od skole, rekla da je ona zavrsila fax i da je pametnija od svih ovde recenicom ajmo na kviz sve bih vas pobedila, vi se slobodno druzite sa visoko obrazovanim osobama a nas smrtnike jednostavno ostavite na miru.Nema potrebe za ovim na ovakvom sajtu. Ja sam procenila kakva si ti kao osoba i kako gledas na ljude to mi je dovoljno al moje misljenje nije vazno vazno je samo ono sto mislimo o sebi samima svi cemo na kraju zavrsiti isto tako da opusti se malo , ne mogu ja da ti objasnim ovako sta znaci BITI PAMETAN al to svakako nije SKOLA :)
2019 02 23
I da kad je bog delio pamet svako smatra za sebe da je dobio koliko treba..... Neko misli da nije dovoljno lep, neko da nije zgodan, a svako smatra da je pametan ......
2019 02 23
Ovde se dosta mešaju pojmovi obrazovanja i imteligencije. Bil Gejts nema završenu ni srednju, nije imao ni Jobs završenu srednju, a čovek je bio intelektualni div. Ima ljudi koji nisu imali uslove da se školuju, posebno od kad je uvedena bolonja,pa se zahteva prisutnost na predavanjima. Ja sam imala upravo taj problem, nemam novca, moram da radim 2, 3 posla, a neće da me puste na ispit, jer zbog propuštenih predavanja i kolokvijuma, nemam uslov. Sistem je sada pogodan za ljude koje roditelji izdržavaju, ko mora sam sebe da hrani i plaća račune, teško že se izboriti na faxu. Činjenica je da svako ko ima volje i uslova može završiti školu i ne,to ne znači nikako da je inteligentan i da će dobro obavljati svoj posao jednog dana. Ali i ko ne ide na fax, mora da ima neko elementarno obrazovanje i da poseduje bar opštu informisanost i da ima želju da se nadograđuje i na taj način nikada se neće osećati izopšteno u društvu fakultetski obrazovanih ljudi, niti će neko uopšte dovoditi u pitanje ovbratovanje takve osobe. Evo, ja sam svesna da nisam glupa, ali sam , brate smotana kao sajla i nisam preterano snalažljiva kada je svakodnevica u pitanju, baš umem da budem trapava,pa mi džabe sve knjige koje sam u životu pročitala.
2019 02 23
Oko mene sarena publika ima i lekara,i farmaceuta,i programera ,a ima i onih koji su na "biceve"zavrsli skolu. Moram priznati da je na ovom sajtu sve preterano.U smislu,previse price o diplomama,obrazovanju,a sa druge strane preterana skromnost,tipa mir u svetu,volim sve ljude i zelim svima svako dobro... Obrazovanje je vazno, posebno za zene,jer nam je to najjaci saveznik..To obrazovanje ne mora da bude fakultetsko,ali da svaka treba da radi na sebi da ima sto vise informacija, treba!I da ne zavisi od bilo koga! Ucim svoje dete da je fakultet "ulaznica"za placanje racuna,struje,putovanja.Sem u slucaju ako ste cudo u nekoj oblasti,pa cete biti zapamceni kroz istoriju..A obrazujemo se iskljucivo sebe radi!
2019 02 23
Znam osobe koje su pola ispita prosle na bubice, a i one koji su brzo i lako zavrsili privatne srednje skole i fakultete, bez posebnog ucenja, tako da je nekompetentno da komentarisem u danasnje vreme necije obrazovanje. Moram da dobro poznajem osobu da bih imala stav u vezi njene strucnosti i njene ljudskosti. Moji bliski prijatelji su ljudi razlicitih obrazovanja, a istog nivoa duhovnosti. Ima ih vrlo strucnih na odgovornim radnim mestima, sa visokim platama, a ima i nezaposlenih kreativaca sa srednjom skolom. Ne volim bahate, proste, drske i nadmene. Kad spomenem doktoru da sam detetu dala prirodni melem i on me upita sto dolazim onda kod njega, to mi govori o njegovoj sujeti, koju fakultet cesto ne moze da izleci. Poenta nije u tome *ko je izlecio* vec da *jeste izlecen*. Kvalitetna osoba je svestrana, puna razumevanja i objektivna. Ako birate drustvo po raznim statusima, onda su ta prijateljstva povrsna. Vidjam puno bogatih skorojevica koji se druze zbog slicnog materijalnog statusa, a ogovaraju se i nadmecu. Jesam teska na odabiru prijatelja, iz razloga sto je prijateljstvo sustinska veza dve osobe ili vise njih i zato gledam dublje. Znam porodicu visokoobrazovanih ljudi, bliza familija muza, on-poznati lekar iz grada na jugu Srbije, ona-docent, doskorasnji direktor velike ustanove..cija oba sina nisu studirala, tj zavrsila fakultete, a roditeljima se to verovatno podrazumevalo. Deca im jesu dobra, jedan je odgovoran i vredan, drugi kreativac, muzicar.. Cerkina drugarica i njen brat, su sa druge strane, jedini fakultetski obrazovani u familiji. Inace, za mnoge poznanike i prijatelje ne znam sta i gde rade. Znam da se ljudi tako rangiraju danas, ali mene to zaista ne zanima, imamo neopterecujuce, zanimljive teme. Malo mi jeste krivo sto nisam npr.studirala psihologiju, mislim da bih bila veliki strucnjak i pomogla mnogima, sto ne znaci da se ne trudim da pomognem i kao covek
2019 02 23
Ljudi se rangiraju prvobitno na osnovu toga koliko novca imaju. E to je žalosno! Obrazovanje nije sve kao što sam već i rekla. Ja sam išla na fakultet u vreme bombardovanja i to u inostranstvu i dolazila kući svaki vikend. Koleginica mi završila fakultet sa malim detetom, zatrudnela na prvoj godini. Toliko o ličnim stvarima. Jeste mešamo pojmove. Ipak mislim da ulaganje u pravo i kvalitetno obrazovanje je bitno. Moja majka, koja nikad nije uspela da završi višu školu zbog jednog ispita i profesora mi je isticala jednu stvar: dete moje, znanje u životu ti niko ne može uzeti, sve ostalo je prolazno.
2019 02 23
Smatram da je vazno ukoliko osoba zaista zeli i moze da se obrazuje, intelektualno nadogradjuje i/ili siri, ali ne da se obrazuje zbog licne promocije sto mnogi danas cine. Nije mi vazna obrazovanost u odabiru prijatelja niti nezavrsen fakultet vecine rodjaka, jer i krvne srodnike uvazavam prema licnim osobinama, a ne zbog krvne veze.Isto vazi i za prijatelje i okolinu jer Imam prijatelje sa razlicitim nivoima obrazovanja. Na poslu radim sa osobama koje su zavrsile srednju i polovina njih ako ne i vise ima kompleks i isfrustriranost zbog nezavrsenog fakulteta. Takodje radim i sa osobama koje imaju i vise od zavrsenog fakulteta, i tu mnogi imaju komplekse vise vrednosti jer smatraju da mnogo vrede upravo zbog toga. Ja radim sa srednjom skolom i zavrsavam fakultet, nisam imala tu srecu da mi majka omoguci skolovanje jer sam ja morala da pomognem svoje. Na moju veliku srecu kada su me zaposlili imala sam veliku cast da radim sa pravim intelektualcima.Naglasavam poslednje dve reci jer ih je nazalost sve manje, ali zato dominiraju kvazi intelektualci. Pravi intelektualac moze da razgovara sa seljakom na njivi o npr. sadnji krompira i sa akademikom a da i jedan i drugi pomisle da je u datom trenutku njima ravan. Ako kroz tu prizmu posmatram vaznost obrazovanja, jeste vazno. Ako posmatram kroz prizmu kvazi intelektualaca, uopste nije vazno cak moze biti i stetno sto zavisi od profesije. Tako da "usamljena" diploma meni nista ne znaci, ali ako je ukombinovana sa obrazovanjem i ostalim kvalitetima za mene ima neprocenjivu vrednost.
2019 02 23
Ijaooo pa ja sam sve ovo procitala :) Meni smeta potreba da se neko ili nesto obezvredi...to ne razumem... Moj moto je bas suprotno 😊 naci ono lepo jer ga svuda nalazim... Moj mladji brat od tetke uvek je imao zgodne,lepe devojke koje skole bas nisu volele 😊 a neke su bile prilicno hm plitke.I kad je hteo da se zeni,a stariji brat bio u Norveskoj,tetka guta knedle... Ja kazem - ne brini,u odsustvu starijeg brata,ispitacu je ja... oni se zgranuli..rekoh - ja cu elementarne stvari - npr ko nam je premijer (rad bio Aca 😂) i 20 posto od nekog broja,npr od 100 - to joj je bitno za vodjenje domacinstva 😊 naravno da au znali da ne bih nikad to uradila,ali se videlo da su svi zadrhtali -sta ako ne bi prosla! I brzo je bila svadba 😂
2019 02 25