Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Slobodno vreme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Makedonija :)

Da li ste isle u Makedoniju na malo duze? Kakva su iskustva, sta treba posetiti, gde ici? Ja sam bila na jezeru Dojran i u Skoplju, volela bih ovo leto i Ohrid. Kakva su vam iskustva? :D
2019 03 02
Pozdrav ,ja sam bila prosle godine 2 dana na Ohridu pre letovanja u Grckoj i od srca bi ti preporucila.Predhodne godine 2017 smo bili jedan dan i mnogo nam se dopalo a nismo mogli sve obici pa smo prosle lepo isplanirali sa 2 nocenja u augustu.Smestaj sam nasla na bukingu.Kolima smo bili pa smo prvo obisli Manastir Sv.Nauma on je van Ohrida nekih 30 km u blizini Albanske granice i zaista je nesto predivno.Pored obilaska manastirskog kompleksa mozes se kupati tu postoji plaza ,provozati camcem po crnom Drimu.Cene nisu velike za nas dzep. Tu mozes i rucati i kupiti suvenire.Ulaz je besplatan u ceo kompleks samo se parking placa.U povratku ka Ohridu smo stali na muzej na vodi.Prelep kompleks na kom su na drvetu iznad jezera napravljene kucice kako su nekad ljudi ziveli.Ima kafic i lep vidikovac super za slikanje. ulaznica je 100 denara po osobi ali nama se jako dopalo ostali smo neka 2 sata.Smestaj smo imali bas u Ohridu .Za ostale atrakcije nam kola vise nisu trebala i preporucila bi ti da obidjes.Crkvu sv.Jovana Kanea koja se nalazi na hridi iznad jezera i prelep je pogled na jezero i za fotografisanje.Ulazak u crkvu se placa.Obidji tvrdjavu cara Samuila ulaz je 30 denara Obavezno videti crkvu Uspenja Presvete Bogorodice iz 17 veka crkvu SV.Sofije Sv.Bogorodice Perivlepte i sv Pantejlemona to je sve jako blizu jedno drugom Biljanine izvore to je na drugom kraju grada Za kupanje preporucujem Van grada Lagadin tamo je voda puno cisca ali kupaju se i na plazi u gradu. Voda je dosta hladna iako smo mi bili u augustu ali jako cista. Postoje izleti s agencijama u gradu za obilazak Albanije ako si planirala duze biti.mi nismo bili Imas na jezeru velik izbor krstarenja brodom po jezeru. Nama se dopao Ohrid ima dosta da se vidi i da se uziva,a nije skupo za nas dzep.da nismo isli na letovanje ostali bi i duze.
2019 03 03
Hvala na odgovoru i savetima, puno mi znaci. Momak ce u julu i avgustu biti tamo, dobio je posao tako da sam planirala da idem vikendom kod njega, a u zavisnosti od mog godisnjeg na kraju avgusta- ili da budemo u Makedoniji ili da odemo do Grcke. Sad vidim da cemo mozda i ostati tamo jer bas ima svasta. Mozda ce nam biti transport problem jer necemo kola imati, ali svidja mi se kako ste opisali tako da bih volela i to da obidjemo:D
2019 03 04
Verujem da imaju i dobar prevoz raspitajte se.Necete zazaliti .Zelim vam lep provod ako se odlucite.Pozdrav.
2019 03 04