Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Trebaju mi saveti

Zdravo devojke, htela sam da vas pitam za savet oko rezervacija. Imala sam loše iskustvo. Naime, jedna devojka me je zamolila da rezervise čizme jer trenutno nema taj novac. Ja sam, naravno, pristala. Medjutim, stalno mi je slala i molila da sačekam još koji dan... to se produžilo na 7 dana. Prestala je da mi piše, a kada sam je pitala šta je odlučila, rekla mi je da ipak neće. A ja zbog nje odbijala druge devojke koje su mi se javile za predmet, pošto sam htela da joj učinim, jer me zamolila da rezervišem. Kako bezobrazno. Šta raditi u ovakvom slučaju? Na koliko dugo dopuštate da vam neko rezerviše predmet? Kada rezervacija prestaje i predmet dajete drugom?
pre 13 dana, 09:55
Ja sam zbog takvih situacija prestala da radim rezervacije. Dajem ljudima 24h, mislim da je to apsolutno dovoljno da se ode u najblizu postu. Posle toga, predmet ide drugom kupcu. Verujte mi, nijedna ozbiljna clanica se nece naljutiti. Pre toga su mi se javljali ljudi sa molbama da ih cekam i po mesec dana. Ako mi se javi neko sa dosta pozitivnih, i ako bas procenim da je ozbiljan kupac dam i 3-4 dana. 😊
pre 13 dana, 10:15
Mislim da je najbolje da sami odredite rok, u zavisnosti od toga koliko zainteresovanih ima za taj predmet. Tako ćete Vi odrediti uslove i pomiriti se sa tim ako ne uspe. Ja i kada kupujem i kada prodajem gledam da je rok najviše 5-7 dana. Moje je iskustvo da rok uvek ispoštuju žene koje rade i znaju kada im je plata pa tako i pitaju. Dešava se često, nemojte se previše uzbuđivati. Pokušajte da kontaktirate ponovo devojke koje su se javljale, srećna prodaja!
pre 13 dana, 10:19
Smatram da je najbolje reći/napisati da ukoliko predmet do tada ne bude prodat, da se dotična članica javi onda kada bude bila u mogućnosti da kupi. Nikada ništa ni kod koga nisam rezervisala, baš iz razloga što nikada ne znam šta bi moglo da iskrsne i da zbog neke više sile ispadnem lažljiva osoba. Ne, to nikako, a ponajmanje ne to da bilo koga zavlačim. Uvek polazim od sebe, pa se shodno tome tako ophodim i prema drugima. Rezervišem predmete samo onim proverenim članicama sa kojima sam već imala saradnje, ili ako je kupovina već dogovorena a obe strane nisu u mogućnosti da se lično nađu baš tog dogovorenog dana onda mi nije uopšte problem pomeriti/odložiti lično preuzimanje. Pošto ste ipak relativno nova članica, smatram da bi bilo sasvim ok da naznačite da su rezervacije najduže npr. tri dana, i tako napišite i onim osobama koje žele rezervacije, nakon ta tri dana predmet Vam je opet dostupan za prodaju. Ukoliko Vam se neko za ta tri dana javi za kupovinu, odgovorite da je predmet rezervisan do "tad i tad" i da ćete javiti ukoliko članica koja je rezervisala odustane od kupovine. Takođe, smatram da bi se za takav bezobrazluk (rezervišu, pa se posle nejavljaju i ispale) trebalo uvesti pravilo da se mogu dati negativni utisci uz obrazloženje iz kog razloga tačno. Bezobrazluk je ovde baš uzeo maha, i to pozamašno.
pre 13 dana, 10:20
Ja sam jednom imala super iskustvo sa rezervacijom, cak je zena odmah zamolila da sacekam 7 dana do uplate, i ja sam pristala, u medjuvremenu se javilo bash dosta devojaka za isti predmet, ja sam rekla da je za sada rezervisan i da cu odmah javiti ako se oslobode. I zena je na kraju, tacno u dogovoren dan uplatila i ispostovala dogovor, a ostalima sam javila da je prodato. Drugi put me je devojka zamolila za rezervaciju, i isto tako rastezala dan po dan, i tad sam odmah znala da nece ni kupiti, shto se na kraju ispostavilo tacno. To su moja dva iskustva sa rezervacijama, ne znam shta bih vam rekla, sve zavisi od osobe do osobe, kao i sve ovde, mozda neka vasa intuicija u datom trenutku najbolje zna. 😉😊
pre 13 dana, 10:23
Ja kao prvo nikad ne raspitujem za predmet ako nemam novca da platim. Ako neko kupi pre mene, nije bilo suđeno.
pre 13 dana, 10:25
Hvala vam na pomoci! :) Vidim da je bilo razlicitih iskustava... Svakakvih ljudi ima ovde!
pre 13 dana, 10:48
O da. Pravi zoološki vrt. ;)
pre 13 dana, 10:54
> AppleRed: > O da. Pravi zoološki vrt. ;) Cirkus. 😉😁😁😁
pre 13 dana, 11:34
Ja radim rezervacije na 2-3 dana, narocito ako je vikend i ne rade poste. Desavalo se, takodje, da sam rezervisala predmet na 7 dana, a da je clanica odustala, odnosno nije odgovorila na poruku. Svega ovde ima. Clanicama koje se u medjuvremenu jave kazem da cu ih obavestiti ukoliko clanica odustane od kupovine i to je to ;)
pre 13 dana, 18:04
> Vila86: > Ja radim rezervacije na 2-3 dana, narocito ako je vikend i ne rade poste. Desavalo se, takodje, da sam rezervisala predmet na 7 dana, a da je clanica odustala, odnosno nije odgovorila na poruku. Svega ovde ima. Clanicama koje se u medjuvremenu jave kazem da cu ih obavestiti ukoliko clanica odustane od kupovine i to je to ;) Hvala na info 😊
pre 13 dana, 18:47
Meni par članica uplaćuje već danima, a nekoliko kupuje od petka.... ☹️ Tužno i jadno, sve manje smo ljudi jedni prema drugima po svim pitanjima, pa se to vidi i ovde.
pre 13 dana, 19:17
> Ivanamand: > Meni par članica uplaćuje već danima, a nekoliko kupuje od petka.... ☹️ > Tužno i jadno, sve manje smo ljudi jedni prema drugima po svim pitanjima, pa se to vidi i ovde. Slažem se. Najgore je što hoćeš da ispadneš fer, a ispostavi se da to me vredi i da se ne ceni. Tuga.
pre 13 dana, 19:30
Ja nisam imala losa iskustva sa rezervacijama, cuvala sam jednom devojci trenerku 3 nedelje. Nzm, jos uvek im verujem na rec pa čuvam.
pre 12 dana, 01:42
Haha, vama je problem kad vam neko rezerviše i ne uplati, a zamislite da vam neko rezerviše, ne uplati, traži lično preuzimanje, čekate je 40 minuta i NE POJAVI SE u dogovoreno mesto i vreme.. Posle kaže da se predomislila, a vi izgubili druge mušterije. Eto, to se meni desilo. Pomenuta osoba ima oko 140 utisaka. Ako imate pozitivna iskustva sa rezervacijama, super, ali molim vas da pazite da vam se ne desi isto što i meni.
pre 3 dana, 11:57
1 2 Sledeći