Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Pomoć na stranici /

Trend kupovine staromodnih stvari?!

Cao zenske, prvi put se oglasavam na forumu. Licno, napravila sam profil da bi kupila jedan kupaci. Nakon toga nisam usla na sajt preko godinu dana, a onda sam postala redovnija pa sam postavila i svoje predmete. Obozavam da pregledam stvari koje me interesuju u datom trenutku, citam teme na forumu... Elem, nesto mi je zapalo za oko- koliko ima profila sa takooo staromodnim i krs stvarima, a sto je jos cudnije to se fino prodaje. Pa ko to nosi-kupuje?! 🤔 🤷🏻‍♀️ Ja postavim stvari ovde i na jos nekim stranicama, i uvek prodam pre tamo. Razmisljam da otvorim babin ormar, izvucem stvari koje su i njoj demode pa postavim, mozda me krene prodaja i ovde 😃 Od ovih, za mene, nazovi ''modernijih'' krpica nema vajde, bar ne na Mk...ili dok ne obnovim garderober stvarima iz naftalina x-)
2019 03 24
Ne znam sta je za tebe staromodno, ajd daj neki primer. Ja kupujem na ovom sajtu iskljucivo retro i vintage, moze se reci. Mozda spadam u tvoju kategoriju ljudi koji kupuju staromodne stvari. S tim sto retro nije i krsh i kad se nosi na adekvatan nacin ispada jako kul i upecatljivo. Ono cemu se ja cudim (ali ne osudjujem) su ljudi koji se oblace svi isto, privlaci ih sintetika i na marke tipa H&M i Zara gledaju kao da su bog zna sta.
2019 03 24
Interesantna tema iz više aspekata. Prvo, šta je demode a šta moderno? Ukusi su različiti, a na sajtu ima svega. Puno markirane garderobe po različitim cenama koje su "in" a kvalitet ko zna. Meni New Yorker se ne dopada, većinom sintetika a opet vidim ogromne gužve, kažu mladi tamo kupuju masovno. Drugo, ja se vodim s tim da ima ljudi koji uopšte ne mogu sebi priuštiti da kupuju novu garderobu ili su iz mesta gde radnji jedva ima. Na žalost znam ljude koji deci ne mogu cipele ili kaput Da kupe jer rade za 25000dinara. Ovo je jedan sajt gde i oni mogu naći nešto što možda nije novo ali je kvalitetno, bez većih mana i za nisku cenu.
2019 03 24
Slažem se sa Angelom i ne znam šta je moderno u današnje vreme, stvarno, to što nešto nije u trendu, nikako ne znači da je krš, a još manje da he staromodno. Postoje osobe koje mogu na sebe da navuku i džak i izgledaće super cool i trendi, a neke će se obući ultra ,,moderno'' i izgledaće kao pola grada— jeftino i vulgarno. Uglavnom se par godina unazad fura neki starleta modni stil. Ja ipak biram bakin orman, nego da izgledam kao Soraja i Stanija
2019 03 24
A babine stvari su strava. Skoro mi je privukla paznju jedna devojka svojom suknjom, i kad sam je pohvalila rece da su tu suknju nosile i njena mama i baba. Stvarno retko dobar komad. Meni je zao sto su mi i mama i baba sitnije od mene dosta. Tako da sve divne haljine ostadose da stoje... Btw, kad ukucate "retro" u pretrazi, istina, nacicete svakakvih gluposti. Meni tu najvise smetaju stvari koje su nove i trendovske pa jos ni najmanje nisu u retro stilu.
2019 03 24
Baš tako, ja sam jednom otvorila i temu šta je vintage po mišljenju mnogih? Videh ovde da su mnoge stvari nove i sa etiketama označene kaosu vintage. To prosto ne može da ide pod tu kategoriju, jer ne ispunjava uslove, mora da bude makar 20 godina stara krpica i po mogućstvu nošena, da bi se okarakterisala kao vintage. I ja volim stare komade, posebno mamine, imam teksas jašu najjaču na svetu, potpuno je vintage i obožavam je, ne bih je menjala za ove nove i moderne teksas jakne nikada. A i kvalitet je neuporediv, da se ne lažemo :) dosta puta kad sam izvukla nešto old skul mamino, nema ko nije bio oduševljen i potao me odakleeeee ti :) eeeee, pa iz starog plakara :)
2019 03 24
I meni se cini da u danasnje vreme posebno u nasoj zemlji moda i nema nekog smisla jer za pracenje mode treba puno para,nego su to vise trendovi koji se prate a koji se menjaju rekla bih brzinom svetlosti 😊, ...ali da ne skrenem s teme, ja uvek glasam za vintage a i u secondhand radnjama pronalazim fantasticne stvari,kozne haljine,kosulje od svile..ko bi rekao ali da 😊.Od sopstvenih stvari imam recimo jedan satenski sako u ciklama boji koji sam nosila pre 20 godina i nosim ga i sad i ne bih ga dala nizasta na svetu 😊😊, a da je moderan verovatno nije hehe
2019 03 24
Još nešto moram da dodam. Kad su ovskve teme, uvek mi prvo padnu na pamet duboke farmerke i pantalone. Ja kad sam išla u osnovnu i srednju školu, bilo je nezamislivo da se nose duboke pantalone. Totalni pâsse, to je bio toliko hejt prema takvim modelima, da smo upoređivali devojke i žene u crop topovima i pantalonama visokog struka sa Lepom Brenom i Draganom Mirković. Samo par godina kasnije, svi nose duboke pantalone, košulje na vezivanje, crop topove i štiklice u špic. Toliko o mpdi. Sve se to vrti u krug
2019 03 24
> Debela_devojka: > Još nešto moram da dodam. Kad su ovskve teme, uvek mi prvo padnu na pamet duboke farmerke i pantalone. Ja kad sam išla u osnovnu i srednju školu, bilo je nezamislivo da se nose duboke pantalone. Totalni pâsse, to je bio toliko hejt prema takvim modelima, da smo upoređivali devojke i žene u crop topovima i pantalonama visokog struka sa Lepom Brenom i Draganom Mirković. Samo par godina kasnije, svi nose duboke pantalone, košulje na vezivanje, crop topove i štiklice u špic. Toliko o mpdi. Sve se to vrti u krug Da,sve se vrti u krug...ja cekam da ponovo pocnu da se nose kaubojke hehe,cuvam jedne u ormanu vec dugo..😊😊
2019 03 24
Ja sam ovde kupila prve vintage suknju, treba sutra da podignem iz poste. Sa kraja 79ih, DD tebi je bila u omiljenim takođe. Za dubok struk si u pravu, bas je bilo aut a sad je extra. Meni nikad nisu stajale plitke, a u USA sam kupovala duboke, tamo bar ima svega.....
2019 03 24
Joj, Maro ti si je kupila??? Od JaneMilice?? Pa, pući ću od ljubomore :) divna je. I ja sam od te članice kupila extra vontage duboku suknju, vrlo kvalitetnu
2019 03 24
Da moda se vrti u krug.Kosulje haljine svaka mama I baka ih imaju,cvetni dezeni,pantalone duboki struk u svim varijantama..A pocepane farmerke sam nosila u osnovnoj skoli,a sada imam 41 god ,:)
2019 03 24
Čini mi se da je među ženama i devojkama neki kao default da je moderno uglavnom dekoltirano, sa šljokicama, onim krljuštima, provokativno uglavnom i one odvratne levis i celine majice :D to kad vidim, povračaču bukvalno. Za haljine vidim da svi furaju one Diline haljine, ako se tako zovu uopšte :D meni se 2 haljine ne sviđaju tamo, ali to je izgleda neka moda i elegancija, a recimo u Balaševiću 100 X lepši modeli, čak sam i u SH radnjama nalazila vrgunske elegantne haljine po smešnim cenama, pritom imaš krpicu koju sig niko osim tebe nema u ormanu :)
2019 03 24
Svuda sem ovde je potpuno normalna šarenolikost stilova, nigde sem ovde se ne poteže pitanje zašto se nekome sviđa šta mu se sviđa. Od priče šta je moderno tj. šta treba da se nosi a šta je out mi se diže kosa na glavi. Razvijajte toleranciju na svim poljima, pa i na ovom i pustite druge da se oblače kako im se dopada, aman... bez nipodaštavanja.
2019 03 24
E bacam se na mamine stvari pošto sve čuva iz 70 i 80 godina. Sećam se kako sam išla s njom kao dete da kupi Mirjana Marić stvari. Bile su skupe ko đavo. 🤩🤩🤩🤩🤩
2019 03 24
1 2 3 4 5 ... 11 Sledeći