Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Da li neko narucuje preko Alija?

Zanima me kako to funkcioniše? Da li moram imati neku posebnu karticu? Da li će mi puno ocariniti ako uzmem naprimer neku majičicu, kupaći, masku za telefon. Ništa puno. Svaki savet je dobrodošao ❤
2019 03 30
Narucujem ja :) meni je bilo ovako najlakse i najsigurnije: otisla sam u Erste banku i trazila poklon karticu. To je kartica koja ne glasi na ime, dakle kao sto joj ime kaze moze se nekom pokloniti. Novac se na karticu mora uplacivati bas u Erste banci, a moze se koristiti i za placanje u radnjama, samo se ne moze dizati novac preko bankomata. Znaci koliko uplatis na kartici toliko imas novca, nekako mi je to sigurnije bilo. Skines aplikaciju za Ali, napravis nalog i uneses podatke sa kartice i porucujes, mozes pratiti posiljku. Moje iskustvo - napravila sam je negde pre 6 7 meseci. U pocetku smo porucivali nesto za mobilni telefon za igranje igrica, neki nakit, trepavice, cetkice za sminkanje, sitnice uglavnom. U pocetku nismo imali problem sa carinom nisu ocarinili nista. Ali dva paketa koja smo porucili krajem ili pocetkom godine su ocarinili. Jedan je bio oko 300 400 din vrednost paketa a platili smo 100 carinu i postarinu verovatno, a porucili smo i neke slusalice one kao bluetooth koje su bile malo manje od 800 din i njih su ocarinili jer su videli da je nesto bolje, tu smo platili oko 320 dinara ja mislim, s tim da je otprilike pola bila postarina (tako sam videla na paketu mada mi bas nije jasno jer je na carini pisalo da je vrednost slusalica preko 1000 din sto nije bilo, sad ko zna, i pisalo je postarina valjda 150). Tako da eto nekad ocarine, nekad ne. Pre nego sto su nam ocarinili prvi paket porucili smo sigurno 10 15 stvari.
2019 03 30
I ja sam svaki put narucivala sa besplatnom postarinom i eto te dve posiljke su ipak ocarinili...a nisu bile ni 10 dolara. I sada cekam jos jednu od oko 5 6 dolara i opet pise da je zadrzana na carini a besplatna je postarina. Verovatno sad carine vise da napune budzet, ne znam sta drugo...
2019 03 30
Narucila sam preko 150 artikala, nikada mi ni jedan nisu naknadno naplatili, odnosno ocarinili.. platila sam samo cenu predmeta, to su mi skinuli sa kartice, postarina je uvek bila besplatna... tako da ne znam sto su poceli to da rade..
2019 03 31
E, imam i ja pitanje, jel ste kupovale ekrane za tel? Tel mi je potpuno ispravan , ali mu je staklo uništeno, ima crne mrlje svuda po ekranu i polomljen je. Da li se isplati poručiti sa Alija ili Ebaya, pa da odnesem samo da zamene ili bolje odneti u servis i platiti punu cenu, jer ne znam.ni u servisima da li stavljaju original ekrane ili kopije :/
2019 03 31
> Debela_devojka: > E, imam i ja pitanje, jel ste kupovale ekrane za tel? Tel mi je potpuno ispravan , ali mu je staklo uništeno, ima crne mrlje svuda po ekranu i polomljen je. Da li se isplati poručiti sa Alija ili Ebaya, pa da odnesem samo da zamene ili bolje odneti u servis i platiti punu cenu, jer ne znam.ni u servisima da li stavljaju original ekrane ili kopije :/ Ako ti je super amoled ekran (uglavnom kod samsung aparata), menjaj ga kod nas, ne isplati se narucivati preko alija..ako je običan, onda da, ali, na primer, naši serviseri neće ti dati garanciju na ugradnju, pa ako nešto ne bude kako treba, moš da se slikaš.
2019 03 31
Naplacuju carinu za sta oni misle da treba i od osobe koja tad radi, tako funkcionise. Znaju da zadrzavaju stvari i po mesec dana na carini. Uzas je, stvari se isplati kupiti odatle, ali naravno da bude provereno. Ne mozete naruciti nesto sto ima ocenu 3 od 5 i ocekivati dobro ili kad vidite da nema narudzbinu, uvek proveriti feedback za svaki predmet A za dodatne troskove se nikad ne zna, dve cetkice za puder koje su lagane i kostale su zajedno 2,5e su naplatili carinu i postarinu dodatnih 280 din, a naprimer za haljinu koja je i veca i skuplja nista nisu naplatili tkd..I nikad ne pise za sta je naplaceno
2019 04 01
hvala svima <3
2019 04 01
Cao devojke ,koliko dugo vremenski putuje roba ? Ne znam neko mi rece oko 30dana najvise🤔 Pozz!
2019 04 03
Ja koristim unikredit banku, i na svoj račun sam dodala i devizni (mislila sam da se vise isplati uplacivati evre pa onda kupovati na aliju, međutim ako je nesto dolar skinuce 100dinara ili koliko je vec kurs u tom trenutku ne naplacuju nista dodatno) i trazila sam internet karticu za placanje putem interneta. To je sestra isto uradila za banku inteza, mislim da se samo nacin odrzavanja razlikuje. Meni je jos uvek studentski racun pa je za dz.
2019 04 03
> svastarica_ica: > Cao devojke ,koliko dugo vremenski putuje roba ? > Ne znam neko mi rece oko 30dana najvise🤔 > Pozz! Sve zavisi od koga kupuješ. Mnogi su preprodavci na aliju, pa kad ti naručiš od njih oni nemaju na stanju pa čekaju da neko njima pošalje pa se nekad zadesi i po 2 meseca. Ali mnoge stvari su meni stizale za 2 nedelje i obavezno te prodavnice lajkujem na sajtu, kako bi sledeci put pogledala da li oni imaju to sto mi treba. Maske za telefon su mi stizale za 2 nedelje svaki put
2019 04 03