Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Automobili, motorcikli, bicikli /

iskustva sa polaganjem vozackog ispita

ja sam krenula skoro da vozim i vozila sam tek 5 puta po 2 casa ...i iskreno ne osecam da napredujem iako instruktor kaze da ce sve biti ok i da moram biti strpljiva...imam u glavi sta i kako ali kad treba nesto da uradim brzo ja se spetljam :( ostalo mi je jos 30 casova i iskreno se nadam da ce uskoro biti bolje i da necu mnogo gresiti...kako je bilo vama i koliko vam je trebalo da krenete da vozite bez straha i bez pomoci instruktoraa
2019 05 19
Tek posle cele obuke ces videti kako stojis . Malo je 10 casova da bi sve postigla . Ja sam na primer na casovima bila ok kada sam sama na putu ali kada udjem u gradsku guzvu tu me hvatala panika ,sta ,kako ,gde ...gasio mi se auto ,besni vozaci ,onda jos mi bilo gore ...itd ..Sada posle godina iskustva .sve je ok ...Sa iskustvom mnogo dobijas . Isto kao kada ucis da vozis bicikl ...s pocetka panika ,drhte ruke ,posle vozis bez ruku ;) Sve je do prakse ,bice to ok . Pozz Spotter
2019 05 20
Samo polako ismireno. Sve je to mehanika koja koristi ljudske reflekse za kretanje i zaustavljanje. Ti si taj koji kontrolise tu limenu masinu. I sad je tek pocetak. Kasnije kad polozis i budes vozila, bice ti simpa kad vidis pocetnika u automobilu auto skole kako vozi po gradu 30 na sat. A njemu prvi od prvih 10 casova. Veruj sebi i svojim refleksima, zene u sustini imaju sporije reflekse, ali i sporiji su dovoljni da se vozi auto. Tako da ne brini, vozi ti polako dok se ne opustis i ne shvatis da moze i brze i preciznije i bolje, da za svaku masinu postoji upustvo za koriscenje. To upustvo ti daje obuka za vozaca u ovom slucaju. Moj primer je kao tvoj, prvih 10 do 20 casova pojma nemam ni kako sam se vratila u garazu, onda sam poslednjih nekoliko vozila perfektno, da bih polozila sa sto posto bodova.
2019 05 20
Ja sam položila pre 13 godina. :) Uvek me je bilo strah, svi sa kojima sam se vozila su mi podgrevali taj strah - pazi, koči, skreni, kreni, i tako nisam vozila ukupno 5 puta od tada. Sada smo se preselili daleko od grada i auto nam je neophodan. I počela sam ponovo da vozim, sa mužem i bebom na zadnjem sedištu. Prvi dan nisam smela da izađem na put :) Svaki dan je sve lakše. Kako koju prepreku prelaziš, ona ti ulazi u rutinu i počinješ da radiš nesvesno radnje u kolima, koje su ti bile pakao. Evo danas sam potkačila retrovizor parkiranom autu u ulici. Nije se slomio samo zato što sam išla polako. Drži se propisa, ograničenja, a oni neka trube li trube. Ako je ograničenje 40, postoji razlog za to, a kome smetaš neka te zaobiđe. Ako se u gužvi u gradu uspaničiš, stani, upali sva 4, izbaci iz brzine i ponovo kreni, neka trube, neka pište, neka se deru. Bolje to, nego da nagaziš na gas ili kočnicu naglo. Dakle, umerena brzina i bez panike od drugih vozača, posebno ako se deru i trube - to je nekoliko mojih saveta iz ličnog uskustva. :)
2019 05 27
Sandra, ja uskoro polazem za instruktora voznje pa ti mogu dati i par mojih saveta. Za pocetak, i ako smatras da ne mozes da stignes da naucis dovoljno na redovnim casovima ili osecas da nisi spremna, tu su uvek i dodatni casovi koji ce ti pomoci. Kao sto kazu ostali bitna je praksa pre svega, za pocetak ako se bojis guzve mozes da vozis nocu, vezbaj na praznim mestima parkiranje, voznju, rikverc, gde nema guzve i automobila. Vremenom ce sve to doci na svoje, i zavoleces voznju. I oni sto danas voze odlicno nisu se snalazi u pocetku pa gledaj ih sada. Samo imaj strpljenja i volje, pa cak i da pogresis u voznji nije smak sveta, to se desava svakodnevno, nemoj da to utice negativno na tebe nego gledaj kao gresku na kojoj si samo jos nesto naucila. Pozdrav :)
2019 06 18