Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Razvodi, raskidi /

Oprostiti prevaru....

Znaci pitanje nije da li oprostiti, vec kako....na koji nacin je moguce prevazici i preziveti tu vrstu ponizenja i izdaje. Ako je neko vec odluzio da zeli da pokusa da spasi vezu, koji su mehanizmi za ozdravljenje. Bila bih zahvalna na svakom savetu i iskustvu.
2019 06 09
Cim pitate, nema nista od prelazenja preko toga. Prosla sam i znam da nikad ne zaboravis, nikad ne predjes, i ako predjes nikad ne prestajes da mislis na to i da prebacujes. Prosto, postoje i takve osobe. I da ne prebacujes, a oprostis, opet te grize crv sumnje i dovodi do bespuca i samoispitivanja. Oprostaj je samo kad istinski zaboravis na to. Kad nikad vise ne pomislis. Tad i oprostis. Ja ne mogu da ne pomislim, da se ne setim. Ali isto verujem da je lepo sacuvati nesto. S tim sto cim neko trazi ljubav na drugom mestu, taj nije okej. A opet ima ljudi koji lako zaboravljaju i nastavljaju sa istom osobom. Zbog dece, ovoga onoga ... Jedno je prevara u pijanom ili ko zna kakvom stanju, drugo je svesna i prevara koja dugo traje. Ovo drugo je odvratno i smatram da se to ne treba prastati. Ja sam za ljubav, pa ako se vec vole, nek pale dalje, sto dalje od mene. Ljubav imam i za nekog drugog, vrednijeg. I tacka.😊
2019 06 09
Cist primer oprostaja prevare. Sto kaze i clanica gore,jedino prevara u pijanom stanju je moguce koliko toliko oprostiti. Ali prevaru u "ludom" stanju ne i nikako ne. Tri godine zajedno,pritom tu i dete od 20 meseci,covek me varao dok sam bila trudna,ja ga kod kuce cekala,on isao sa drugom,BLJAK I FUJ! Gde je tu postovanje i sve ostalo. Posle par meseci od porodjaja ajde sve ja da izguram,poguram,doguram da se to ispravi zbog bebe,a i zbog nase ljubave za koju sam smatrala da je jaka. Pomirimo se,sve super prvih par meseci,idilican odnos,da bi pre tri meseca pocelo sakrivanje telefona,nejavljanje na pozive ispred mene,odlazenje ko zna gde,i tu meni pocne da sw bude sumnja,krenem ja da kopam,da pricam,mislim se ajde razgovorom cemo srediti,ma jok... Krene da bude neprijatan prema meni,da bezi od mene i deteta,da bi skoro sve to presekla kad mi je priznao DA GAJI EMOCIJE PREMA BIVSOJ,ali mene voli... Ja u soku,pozovem mamu i vratim se kuci... Ali ne,po njegovom misljenju jezik mi je brzi od pameti.. I kad vratim vreme,mozda sam bila i luda sto sam trcala za njim,mozda sam bila glupa jer sam oprostila ali NE ZALIM vise ni za cim. Jeste da ga volim,ali neki ljudi su nepopravljivi u svakom smislu. Ako ste u vezi,a desila se prevara,moja savet svako lepo na svoju stranu,BEZI I SPASAVAJ SE,ako je brak sa decom u pitanju,pokusaj,oprosti i ne zaboravljaj,bar ti nece biti krivo ako si pokusala ali nije uspelo. Sve najbolje ❤
2019 06 10
Mislim da ne treba oprostiti pa zvocati...ili razmisliti sta je dovelo do toga,mozda ste bili pptereceni poslom,decom,familijom I neposveceni jedno drugom;ili ni ne pokusavati ponovo....muskarci su kao mala deca,traze paznju...mozda razmisliti sta je tu bio uzrok,pa to menjati,posvetiti se jedno drugom,naci vremena za vas dvoje....vi najbolje znate ici dalje ili ne...cula sam mnogo prica u Kojima je muz koketirao ili svrljao sa strane dok je zena bila trudna...zvuci bas oloski...ali zena i trudnoci ume ponekad da misli I prica samo o tome...da menja raspolozenja...oni se tu ne snalaze...pa beze...traze utehu...budite mudri...ako osecate da vredi probati ponovo,samo napred! Ako vam je to mucenje, onda pozdrav I put u nove ljubavi :*
2019 06 12
Mi imamo troje dece...u jednom period I od dece I posla nisam znala kud cu,uvece onesvescena Padam u krevet I nisam neki partner... 😞 Primerim ja da se mm dopisuje...s kim...pa sa novom mladom koleginicom s posla...nista...ona 10god mladja,slobodna...ja se onda sprijateljim s njom,ona pocne da se dopisuje i sa mnom...reko’ - da li muva I mene ;) bez sale,obratim onda vise paznje na nas...sto bi rekle babe,pusti ostalo,sacekas ga sveza I vesela,nasmejana 😊 sve posle ide Kako treba Nije lako 😞 ovo ja pisem pod pretp da je covek I nekom periodu prosto osecao odbacenim i pobegao u prevaru...niti to Znaci da je ta druga lepsa,bolja,na bilo Koji nacin vrednija...naprotiv,samo je u nekom trebutku bila dostupna...a i pitanje je Kako se saznalo.. da li je priznao ili vidjen...moguce da ovo sto kazem uopste nije primenljivo u konkretnom slucaju,ali sam sigurna dq ako date sansu pa zvoxate,ta ce gorcina ubiti i vas I njega
2019 06 12
Draga.Mene je muz prevario putem drustvenih mreza u braku.Bila sam trudna.Uhvatila mu poruke ne sa jednom nego sa njih 200 i komentari svasta.Sto je jos gore on je mene tad izbegavao ja sam htela i bila fina i umila on nije hteo samnom.A kad sam ga nahvatala rekao je takav sam.Nije situacija nije nista takav je jednostavno.U braku sam sa njim 5godine.I ne ide uhvatila sam da ima drugi telefon koji ne unosi u kuci drugi broj.Radi stalno.Ja sama sa dvoje dece ubijam se po ceo dan.On na sve sebican ide na takmicenja sportista putuje radi non stop.I da li da pitam jel i dalje veran??Cekam da mi decica porastu pa da presecem ovo ja nemam poverenje u njega.Mucim sebe godinama.Na svaku razgovor telefonom PRETRNEM sa kim prica.Na svaki izlazak SA KIM JE.Nema tu poverenja.Ubedjujem sebe nema nista od toga.Ali postoje zenskarosi koji nikad nisu za jednu zenu.Moj otac je isto jedan od tih.
2019 06 12
Situacije kao Vasa su previse kompleksne da bi Vam iko mogao dati odgovor ili pouzdan "recept za ozdravljenje". Ne postoji carobna formula kojom mozete izbrisati osecaj izdaje i ponizenja, a kako dalje, posle svega, odgovor lezi samo u Vama i Vasoj licnosti. Zelim Vam svu srecu.
2019 06 12
Znate kako kazu , Oprostiti i zaboraviti ? Niti sam Isus niti imam Alzheimer's...stoga po meni se treba okrenuti i otici .A kako preboleti i ozdraviti kako Vi kazete . Polako .Vreme cini svoje . Bili ste srecni pre njega ,pa zasto ne bi i posle . Po mom misljenju povratka nema .Da je vredelo ne bi se raspalo ,stoga glavu gore ,zivot je pred Vama . Posle kise UVEK izadje Sunce . Zapamtite to Sve najbolje Vam zelim Spotter
2019 06 15
Moram dodati. Vreme ne leci nista. Nikakve rane nece izleciti neko vreme, godina, dve pet. Rane na srcu leci samo nova ljubav. I niko i nista drugo. Tad se ponovo rodis. Druga vazna stvar, sve zene su varane, ja ne znam primer zene, osim onih koje su promiskuitetne, da nije prevarena. I princeza Dajana je prevarena. Mozes da predjes to sve i glumis da si okej, ja ne bih oprostila jer znam da neman kapacitete za to. Ja mogu da raspravljam o tome sa njim do besvesti. Ali niti je sex vise isti, nit imas poverenje, osecas se izdano. To je nagon, i smatram zivotinjom svaku osobu koja se preda nagonu. Jadne su mi i zene koje znaju da neki covek ima brak i zenu, i vrlo dobro znaju da je prica o "ne ide" stara izlizana laz, i opet imaju odnose sa takvim covekom. Da ona nije pristala, nasao bi on drugu, al da i druga nije pristala, ne bi on dalje isao. Ego bi mu se smanjio i stao bi. A vrtirepice podizu ego tim "jadnim" zapustenim i napustenim muskarcima. I sve te zivotinjske nagone ja ne mogu, zaista ne mogu da smislim, svarim i predjem preko njih.
2019 06 18
Ovako, posto ste pitali kako oprostiti a ne da li oprostiti, ja cu napisati svoje misljenje.. Kada nekome dajemo "drugu priliku", mi je zapravo dajemo sebi. Ako ostanemo isti, svedocicemo istome. Druga prilika znaci u istim situacijama biti drugaciji. Primerom, fokusom, verom, davanjem, ocekivanjem. Ljubavlju. Bez ovoga "drugu priliku" mozemo slobodno preskociti. I tako ce se dogoditi dva ishoda.. Ili ce se ono sto mi tako promenjeni gledamo - promeniti ili odlazimo u potpunom miru.
pre 27 dana, 14:19
👏 🤗 Kakvo divno objasnjenje!!! > SanjaR: > Ovako, posto ste pitali kako oprostiti a ne da li oprostiti, ja cu napisati svoje misljenje.. > Kada nekome dajemo "drugu priliku", mi je zapravo dajemo sebi. Ako ostanemo isti, svedocicemo istome. Druga prilika znaci u istim situacijama biti drugaciji. Primerom, fokusom, verom, davanjem, ocekivanjem. Ljubavlju. Bez ovoga "drugu priliku" mozemo slobodno preskociti. I tako ce se dogoditi dva ishoda.. Ili ce se ono sto mi tako promenjeni gledamo - promeniti ili odlazimo u potpunom miru.
pre 25 dana, 02:53
Smatram da ne postoji naci da se to prevazidje,ako volis sebe.Uvek razmisljam mozda bih "oprostila" tj bila opet sa tim deckom ali svaki dan svaki put kad ga vidim razmisljala bih kako me je prevario,kako me ne voli i ne postuje i zavrsilo bi se to posle 2 dana.Dakle ne bih oprostila i veza posle toga je jedno veliko nista
pre 12 dana, 12:31