Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, posao, karijera /

Biro za zapošljavanje

Posle 2 godine rada poslodavac mi nije produžio ugovor i sad me zanima koja su moja prava i obaveze što se tiče biroa i naknade koju oni daju u ovom slučaju... Kako to ide?
pre 8 dana, 08:01
Ako su ugovori bez ikakvih prekida imate pravo na naknadu, ali morate podneti dokumenta u roku od nedelju ili 15 dana, zavisi od biroa u mestu u kom ste. Znaci sto pre. Ponesete ugovor , ja mislim da je dovoljan samo poslednji. Naknada je tri meseca cini mi se. Zaboravila sam kako to ide, ugovori valjda ne smeju imati nikakav prekid u toku sest meseci, znaci sest meseci rada bez prekida ugovora. Pre 10ak godina sam to podnosila, mozda se nesto i izmenilo
pre 8 dana, 11:01
Da, da. Bez prekida je bilo. Hvala! To mi je bitno u kom roku se prijavljuje. Je l ima još nekih uslova?
pre 8 dana, 11:56
Jedini uslov je validan i overen od firme ugovor. Bez prestanka sest meseci. Cak i ako ste bili na bolovanju. A za ostale uslove ne znam. Mozda neke privatne firme malo zezaju, ko zna. Ja sam u drzavnoj od 2011. Pa ne znam da li je drugacije nesto ako je neki muljator privatnik u pitanju. Ali ne bi trebalo. Svi oni polazu racune drzavi.
pre 8 dana, 11:59
U sustini, pozurite, raspitajte se i predajte papire koji su potrebni. Sto pre predate, pre ce obraditi i dobicete uplatu. Nije neki iznos, obracunava se neki procenat od plate, zaboravila sam koliki.
pre 8 dana, 12:00
E super. Bar nešto dok ne iskrsne drugi posao... A šta ako nađem posao odmah posle prijave na biro? Pretpostavljam da onda ukidaju tu naknadu? Sigurno da nisu baš neke šanse da ću se tako brzo zaposliti al da pitam ako znate :)
pre 8 dana, 12:04
To vec ne znam, ja sam svake godine imala preko leta prekid oko tri meseca, i vracala se na isti posao posle leta, tsko da su mi oni za to vreme isplacivali sto je do njih, a posle normalno radila i zaradila platu. Gde god da se zaposlis, prvi mesec i ne mozes da racunas na platu, jos i ako ima probni rad.... Posluzice ti ovo sa Biroa, sigurno.
pre 8 dana, 18:06
Da. Hoce. Hvala na informacijama :-)
pre 8 dana, 18:08