Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Trebaju mi saveti vezani za trudnocu :)

Ja se unapred izvinjavam ako sam promasila podforum. Naime, verenik i ja radimo na bebi 3 meseca i nista se ne desava. Ja sam pesimista po tom pitanju pa se stalno plasim da mozda necemo moci da imamo bebu itd. Znam X slucajeva iz svoje okoline gde je sve u redu i sa muzem i sa zenom, medjutim, nista od trudnoce. Zanima me posle koliko vremena ste vi ostale trudne? Da li imate neki predlog, sugestiju, iskustvo koje bi podelile sa mnom? 😊 Jakooooo bih zelela da se ostvarim kao majka ali mi se lose misli motaju po glavi 😂 Hvala svima 🥰
pre 17 dana, 22:13
Nama je trebalo vise od godinu i po. Najbolje je da odes kod ginekologa i da odradite oboje niz analiza. Pregledali smo krv, spermatozoide, papa test, ovulaciju... i korak po korak, nasli smo resenje. Naime, ispostavilo se da ja imam samo jedan jajnik, sto nije bilo vidljivo iz prve, ili moj prethodni ginekolog nije bio strucan. To.znaci da ovulaciju imam svaki drugi mesec. Na kraju sam dobila testove za ovulaciju na koje se piski i kad smo nasli tacan dan kada sam ovulirala, tada smo pravili bebu i napravili je :) A tri meseca je zaista malo da bi se brinula, ne prave se bebe tako lako i brzo, osim kad je slucajno :)
pre 17 dana, 22:44
Ja imam dve ćerke punoletne i jednu djaka prvaka, a kuma moje godište je prvi put sad ostala u drugom stanju. Ja se nikad nisam plašila trudnoće i porođaja, a ona je imala konstantan strah, ali i veliku želju poslednjih godina da dobije bebu. Pripremala se za veštačku oplodnju i ostala trudna na prirodan način, tako da nema pravila. Važno je biti optimista, ne opterecivati se i imati iskrenu želju. Organizam zna da čudno reaguje uz pogrešne misli, jer sve prvo kreće iz glave. Ono što se poklopilo svakoj ženi sa rođenjem dece je numerologija, pa ako znaš nekog stručnog u tome, neka ti vidi godine u kojima si otvorena za opciju trudnoće. Tri meseca zvuči smešno, ljudi čekaju i po par godina dok se ostvare kao roditelji. Sretno!
pre 17 dana, 23:51
Necu da stajem na muku, ali bas lako ostajem u drugom stanju, ali sam pila kontracepciju dugo godina i onda kad smo se muz i ja slozili, prestala sam, ispregledala se i po savetu ginekologa, bebu pravili mesec dana posle toga i napravili je. Prva opcija ako ne ide sa dobijanjem dece je da vam ginekolog na neko vreme da pilule za kontracepciju, par meseci, i onda prekidate i onda bi trebalo odmah da ostanete u drugom stanju. Ako je problem u hormonima. A ostalo ide drugacije. Sto se tih hormonskih terapija tice, nemate razloga za brigu, ako prethodno uradite testove za ispitivanje hormona. Tako da, samo polako, ce bude. 😁
pre 17 dana, 01:27
Ja odmah, brate, kad trepnem, a nisam ni razmišljala o tome, ni planirala, nisam bila čak ni zagrejana da budem keva, iskreno, dok se nisam porodila. A moja drugarica je pokušavala 3 godine i analize i sve i kad je digla ruke od svega i posvetila se drugim stvarima, ostade u drugom stanju 😂 evo je, gura peti mesec. Mislim da je definitivno recept maximalno se opustiti, kad god došlo dete, dobrodošlo
pre 16 dana, 21:44
Prvu bebu sam izgubila prosle godine .I zatrudnela sam posle tacno 5 meseci .I sa bebom je sve u redu .Najvaznije je da se opustis I da ne razmisljas o tome kad ces zatrudneti.Svakaki oboje treba da idete kod lekara da se pregledate.Preporucila bih ti macinu travu jer,sam cula da pomaze pri trudnoci.Ja je licno nisam koristila.Od analiza sam radila samo papa test.Nisam uopste radila nikakve analize .
pre 16 dana, 10:00