Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Saveti o upotrebi sajta /

Slanje paketa u inostranstvo

Ima li neko iskustva sa slanjem paketa u inostranstvo? Recimo prodate nesto na ebay i hocete to da posaljete u USA ili neku zemlju EU. Koliko se krecu cene i da li se placa nesto sem usluge slanja?
pre 7 dana, 18:59
To i mene zanima. Mnogo bolja cena može da se postigne prodajom u inostranstvo.
pre 7 dana, 20:08
Da, da i ja bih na ebay da prodajem. :") Samo bih pre toga da znam okvirne cene i ima li jos nekih troskova i kakav je postupak. Na sajtu Poste kada sam cisto radi provere ubacila koliko bi kostalo slanje paketa od pola kg u Englesku ispalo je nesto manje od 2400.
pre 7 dana, 20:55
Joj i mene zanima, imam Max Mara blejzer i nikako da ga prodam. A tamo bih ga sigurno prodala za min 100$... ,:)
pre 7 dana, 21:18
Moja iskustva, posto prodajem na Etsy-ju su ok sto se tice poste, uglavnom sam slala u SAD i cena je otprilike za posiljku od 500gr oko 640din, i popunjavate zbog carine par papira.
pre 7 dana, 23:15
Reci nam malo vise, u sta si pakovala i da li je to nakit ili si slala garderobu? Ima li u Posti da se kupi kartonsko pakovanje? I kakvi su ti papiri koji se popunjavaju?
pre 6 dana, 23:49
I mene zanima, pratim :)
pre 5 dana, 02:08
Ja sam juče slala paket u Švajcarsku. Dobiju se tri papira koja se popune. Ništa posebno, klasični podaci o primaocu i osobi koja šalje. To je nešto sto se šalje sa paketom i proverava se na carini. Meni je rečeno da sve sto nije pismo, mora da se šalje na taj način, kao preporucena pošiljka. Tj. da je to najjeftiniji način. Putuje avionom i u Švajcarsku znam da stigne za 5 radnih dana. Za moj paket od oko 200g je postarina (koju uvek pošiljalac placa) izasla 420 dinara, takodje, kada ima otkupa, postarina je skuplja. Nadam se da sam nekome pomogla i ako neko zna za jeftiniji način slanja, volela bih da podeli to sa mnom. ☺️
pre 4 dana, 23:15
Jesi, hvala ti mnogo sto si podelila sa nama i sto te nije mrzelo da napises. Javicu i ja svoje iskustvo cim budem slala. Sto se tice drugih nacina, jedino ono autobusom da se posalje pa primalac da saceka i casti sofera, ali to samo sa nasim ljudima. Nisu stranci navikli na to. ,:)
pre 3 dana, 00:41
Za BiH ptt od 5 do 10 kg 3150 dinara slala moja prijateljica,negde nemoze da se salje sa otkupom mora novac da se uplati i vi da platite ptt.Dok za CG ptt od 5kg sam platila 30 evra
pre 2 dana, 10:22