Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Slobodno vreme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Tunis preporuka

Da li je neko letovao u Tunisu? Mozda preporuka i savet koje letovaliste odabrati ,sta od izlete preporucujete za obici u Tunisu?Nismo jos resili 100% za Tunis ali se razmisljamo.Hvala unapred.
pre 20 dana, 22:27
Ja sam zivela u Tunisu neko vreme. Najcesca letovalista su u gradu Sus koji sam kratko posetila i bas je lep, nisam odsedala u hotelima dok sam boravila bas, osim na ostrvu Dzerba gde sam bia na odmoru. Savete mogu dati sta obavezno posetiti ukoliko ste u prilici :) Sto se tice samog grada Tunis, preporucila bih Kartaginu (Cathage) koju su jos Rimljani sagradili. Ima nekoliko delova, od kojih je jedan bogataski kraj, gde zivi i predsednik, ostali ne manje luksuzni i cisti u odnosu na neke druge delove grada. Takodje mogu se naci hoteli, mnogo je bezbedniji i lepsi kraj od drugih koje sam posetila. Postoji cini mi se 10ak lokaliteta sa razlicitim sadrzajem iz doba Rimskog carstva. Takodje mogu se naci razlicite, lepo uredjene plaze. Sidi Bou Said, grad pod zastitom UNESC-a, podseca na Santorini. Kuce su plavo-bele. Prepoznatljiva arhitektura, sa popularnim drvenim vratima. Jedno od najposecenijih mesta, prepuno turista i mestana. Nalai se na polovidi puta od grada Tunis do grada La Marsa, koji je isto tako lep i popularan za turiste.
pre 18 dana, 19:41
Hvala puno mnogo znaci vasa preporuka.
pre 17 dana, 16:49