Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Pomoc i predlog

Cao devojke. 😍 Htela bih da pokrenem neki svoj biznis, da otvorim nesto u gradu, e sad posto sve ima i siti smo svega, treba mi neka ideja sta bi na primer mogla? Nesto sto ljudi traze, sto bi islo. Konkretno sam iz Paracina, ne zalazim puno u Bg, ne znam mozda tamo ima nesto interesantno sto ide, pa bi mi dobrodosao neki predlog od vas ☺️ Hvala unapred na pomoci!
2020 02 13
Zavisi sa koliko novca raspolazes, na kojoj lokaciji, u kojoj oblasti se i sama najbolje snalazis... hrana uvek dobro prolazi, ako je i lokacija dobra, kafic, restoran nikako, ako i sama nisi ugostitelj. Agencija za zaposljavanje isto moze biti ok... salon za sisanje pasa, igraonica/rodjendaonica, gaming room- sony i slicno...cvecara , sa akcentom na dekoraciju za veselja.
2020 02 13
I mene zanima ova tema.... Pratim... Mada nisam sigurna koliko se moze porediti trziste u BG i ostalim mestima... Mislim da u BG dosta toga zanimljivog prolazi sto u manjim mestima ne bi...
2020 02 13
Mislim da su bas u manjim mestima i gradovima vece sanse da nesto uspe, nego u BGu. Ovde je konkurencija prevelika . Iako ima na trzistu dovoljno mesta za sve, samo najbolji i najinovativniji opstaju. Evo, polovne krpe su cist primer. Sh radnje se non stop zatvaraju i otvaraju,, na svakom cosku, a TH jedini opstaje i sve vreme radi dobro i samo nicu nove radnje. Razlog je jasan: najbolji odmos cene i kvaliteta, lokacija i dobre akcije. Naravno, nije toliko stvar ni u umecu poslovanja, koliko u pocetnom kapitalu. Ako imas pozamasnu sumu novca da pocnes, lako ces napraviti biznis plan i pokrenuti firmu. Dzabe dobra ideja, ako je losa lokacija, sirovina za proizvod/uslugu i reklama. Retko kome use sa malo novca da napravi cudo. Moze, recimo jako talentovana i ispraksovana osoba koja ima viziju da od frizeraja, sminke, noktiju da napravi cudo sa malo novca,. Ostali poslovni poduhvati nemaju veze toliko sa talentom, koliko sa ovim faktorima koje sam navela
2020 02 13
> Debela_devojka: > Mislim da su bas u manjim mestima i gradovima vece sanse da nesto uspe, nego u BGu. Ovde je konkurencija prevelika . Iako ima na trzistu dovoljno mesta za sve, samo najbolji i najinovativniji opstaju. Evo, polovne krpe su cist primer. Sh radnje se non stop zatvaraju i otvaraju,, na svakom cosku, a TH jedini opstaje i sve vreme radi dobro i samo nicu nove radnje. Razlog je jasan: najbolji odmos cene i kvaliteta, lokacija i dobre akcije. Naravno, nije toliko stvar ni u umecu poslovanja, koliko u pocetnom kapitalu. Ako imas pozamasnu sumu novca da pocnes, lako ces napraviti biznis plan i pokrenuti firmu. Dzabe dobra ideja, ako je losa lokacija, sirovina za proizvod/uslugu i reklama. Retko kome use sa malo novca da napravi cudo. Moze, recimo jako talentovana i ispraksovana osoba koja ima viziju da od frizeraja, sminke, noktiju da napravi cudo sa malo novca,. Ostali poslovni poduhvati nemaju veze toliko sa talentom, koliko sa ovim faktorima koje sam navela Slazem se sa clanicom
2020 02 13
Takodje mozes pogledati oglase gde ljudi prodaju vec razradjenje firme i to na dobrim lokacijama.
2020 02 13
Uvek mi je bila želja da imam cvećaru. To bi mi bio neki posao iz snova <3 I ne samo cvećaru nego i baštovanstvo, ma sve vezano za bilje, eto, neki trip kao da živim u Londonu hehe
2020 02 13
Meni je kreativno pisanje def posao iz snova. Iako mi objave radove tu i tamo, i da napisem neki roman, verovatno bih od prodaje istog mogla da zivim dva dana 😂 mozda da se bacim na neke horor teme kao Stiven King 😎
2020 02 13
Ja mislim da je sada popularno nesto tipa cvecara ali kao poklon sop, pa da dekorisete balonima, cvecem, da pakujete poklone sa onim cokoladicama I cvecem... U KS je otvoren poklon shop i rade bas dobro jer je to sada popularno. Jos ako volite DIY i imate talenta bice super.
2020 02 13
Takodje mislim da u Beogradu svega ima, a u manjim mestima mislim da bi i ful opremljena prodavnica bila pun pogodak, recimo da ljudi ne bi morali da idu do najblizeg malo bolje snabdevenog grada da bi nesto kupili... Ovo je samo primer, verujem da zelis da radis nesto drugo, ali zaista mislim da tu lakse prolazi. Pritom u Beogradu se i neke dobre stvari brzo gase, konkurencija ih pojede, a sve je mnogo skuplje, i lokali itd, moze naravno i ovde da se uspe, ali uz mnoooogo vise truda.
2020 02 13
U Zrenjaninu na primer opstaju cvecara, zdrava hrana, poslasticarnica, second hand, prodavnica decije i bebi opreme, kafic, frizer, bolji fast food... Naravno na dobrim lokacijama, sredjeni i dobro opremljeni... Treba proceniti i sta mestu fali, ili cega nije dobra ponuda, pa poceti sa tim. Realno proceniti i konkurenciju, pa videti da li mozete raditi priblizno ili bolje, posto verovatno vecina gore navedenog vec postoji i ljudi su navikli da idu kod njih.
2020 02 13
U teoriji sve zvuci nekako super, u praksi nije nimalo lako baviti se privatnum biznisom. Dakle, osim ideje, bice vam potrebni konjski zivci, puno razumevanja za klijente i zaposlene i vecita glavobolja sa papirologijom. Samo se dobro pripremite na vreme . Ksda se biznis razradi i kad se uhodate, onda sve ide lakse
2020 02 13
Otvori bilo sta sto nema veze sa proizvodnjom.U stvari,ja pisem iz Vojvodine,ovde sve gledaju u sitna crevca,svaki zakon cim izadje krenu inspekcije.Na primer,cvecarama traze za odredjeni buket specifikaciju koliko trake,ukrasnog papira i zelenisa se potrosi,kao da je svaki isti. Zavisi od novca kojim raspolazes i sta znas,nista nije lakse od trgovinske radnje,ali kod nas su sve velike,male zatvaraju.Za mladu devojku najbolje u danasnje vreme je da nauci trepavice,nokte,ili kozmetiku,tu nisu velika ulaganja,bar za prva dva.Jos nesto,to bi trebalo da radis u pocetku od kuce,mada ja jos ni u jednom salonu nisam dobila racun,trepavice,nokti,kosa-otkuca se racun dnevno i to je to,njima inspekcije ne ulaze.Ako nemas nikog da te uputi bice ti tesko,recimo ja sam htela butik,naci informacije gde se nabavlja roba,kako doneti i odakle , nisam mogla bas da iskopam.
2020 02 15
Hvala devojke, puno mi znaci🤗🤗🤗
2020 02 17