Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Udaja,deca, dalji zivot...

Susrecem se sa problemima nas zena od udaje i radjanja dece. Dosta brakova se rasturaju kada dodju deca. Ajmo malo da podelimo probleme, sto u vezama,brakovima, sa decom,na poslovima. Hajde da pomognemo jedni drugima nekim razgovorima. Na zalost nisu svi zivoti idealni. Nema sta da Vas bude sramota jer se ne poznajemo i vecina nije pod stvarnim imenima. Evo ja cu prva. Odrasla sam sa bakom, roditelje imam ali ih nemam. Prosla sam svasta kao dete. Stvar odrastanja i stvar zelje samo da me neko prihvati. Sa svojim suprugom sam jos malo 12 godina. Imamo sina od 2 godine i 3 mes.. Nije sjajno bilo ni malo, bilo je fizickog obracunavanja i kroz vezu i kroz zivot. Cak je i dete bilo prisutno nekim stvarima. Nasla sam nesto u zivotu sta mi daje snagu da ce sutra postati bolje i bilo je bolje. Nekada je naj lakse spakovati se otici i napustiti sve. Ali sta ako su greske obostrane, sta ako je pritisak jak,a sta ako zaista sutra moze biti bolje.
2020 02 26
Nezrelost i nespremnost za brak dovode do nasilja kasnije. Muška deca lakše tolerišu supružnicke svadje, ženska teže podnose i urezuje im se u sjećanje. Ne tvrdim da tako mora biti. Iz ugla prosvettnog radnika i roditelja govorim. Nasilje nije način komunikacije nikad. Danas sam razgovarala sa prijateljicom, sve se to posle resi, povreda zaraste kakva god da je, ako odlučiš da se razvede, i to prodje. Tu je problem tolika doza nepoštovanja da tebe neko od 20-30 godina, dakle odraslu osobu pljesne, a da nije iz sale po guzi npr. Sve ostalo je bolesna psiha. I dete samar, pa čak i udarac po guzi smatra velikom uvredom, i zaista ne znam zašto to žene odrasle pa makar i psih.nestabilne smatraju normalnim. Zao mi je, ali nasilje je nesto sto se ne treba tolerisati, a tek pred djecom, jer onda svjesno dajete djetetu do znanja da je to u redu raditi, pa kasnije dobijete od njega ili žrtvu nasilja ili onoga ko sprovodi nasilje. U nasilnika ne može postojati poštovanje, a to je osnova za stabilan i razuman odnos. Ljubavi više retko gde ima, sve se svede na zaljubljebnost u jednom momentu, a onda bap, tresak po glavi, da l život to uradi, da l muž, nebitno. Zao mi je kad žena koja dobije cusku smatra da je ona kriva, to onda znaci da je taj čovek još i izmanipulisao i pre toga svjesno psihički duže vreme maltretirao.
2020 02 26
Na zalost jeste tako. Hvala sto ste se javili.
2020 02 28