Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Da li ovde ima neko strucan ko bi mi pomogao?

Meni je skroz jasna situacija i zato sam i napisala to što sam napisala- bez kontakta, što dalje, vreme sve leči. Ko želi nesto bolje, on to i nadje. Psihijatar nije rešenje za nju, jer će dobiti lek koji joj neće pomoći. Može pomoći samo sama sebi odustajanjem od osobe koja loše utiče na sebe i sve ostale oko sebe. I to društvo koje je u kontaktu sa njim će joj posle nekog vremena reci da on nije baš ok. Sad nece, jer znaju da je nezgodne naravi
2020 03 13
Bezi na vreme. Bolece mesec, dva, tri, dok ne nadjes novog koji te zasluzuje. I onda ces shvatiti da je to bila najbolja odluka.
2020 03 14
> GabiProdaja: > Devojcice, ako trazite strucnu pomoc onda pravac dom zdravlja kod izabranog lekara koji ce Vam dati uput za psihijatra, psihologa, psihoterapeuta ili koga vec... > Trazeci savet ovde kao da je u pitanju recept za mafine samo gubite vreme... Gospodjo, ukoliko zelite da budete ironicni, to uradite negde drugde, ovde zaista nema potrebe. Ovo je zapravo odlicno mesto gde i druge devojke mogu reci svoja iskustva. Ukoliko nemate nameru da posavetujete i da pomognete, jednostavno zaobidjite temu...Kod psihijatra se ide ukoliko neko ima psihicko oboljenje, cisto da Vas uputim.
2020 03 16
Hvala devojkama koje su zelele iskreno da pomognu, ostavljajuci bar reci podrske! Dosta sam se raspitivala, cula razna iskustva, razgovarala sa njim...Resila sam da prekinem vezu i iskreno me vise ne boli toliko, jer mi je jednostavno dosta svega, umorila sam se. Sve u svemu, ovo je jedna velika lekcija u mom zivotu i situacija nije bila ni malo naivna iako se mozda cinila takvom. Nadam se da ce ova tema pomoci ostalim devojkama koje prolaze kroz slicnu situaciju. Jos jednom hvala divnim clanicama koje su izdvojile vreme da mi posalju poruku i da se odazovu na ovu temu! Stay safe <3
2020 03 16
:o :( Sorry, nisam te prepoznala :D Prevideh tvoje godine i iskustvo: "Inace imam 21 godinu, nisam ni previse mlada za veze, imala sam ih par, jednu od 5 godina, ali ova je jednostavno nesto novo... i on je dosta stariji od mene..." Be happy <3
2020 03 16
Razumem te u potpunosti, ista je prica kod mene koja i dalje traje. Raskidali smo na par meseci gde sam dan noc mislila na njega, pa pomirenje i sve isto u krug. Kao da me neko lancima vezao za njega jednostavno ne mogu bez te osobe. Svesna sam svega i neko ko ne prolazi kroz isto ne moze da shvati.
2020 03 19
> DraganaDraganic: > Razumem te u potpunosti, ista je prica kod mene koja i dalje traje. Raskidali smo na par meseci gde sam dan noc mislila na njega, pa pomirenje i sve isto u krug. Kao da me neko lancima vezao za njega jednostavno ne mogu bez te osobe. Svesna sam svega i neko ko ne prolazi kroz isto ne moze da shvati. Upravo! Ovakve situacije nisu nimalo naivne, ali su nazalost meta za ismevanje ovih koje sve znaju i upucuju kod psihijatra... Cuvaj se, budi jaka i voli sebe! To je najbitnije. Naravno, uvek mozes da mi posaljes poruku ako ti treba neko za pricu. ❤
2020 03 22
Nema ljubavi ako veza nije zrela i zdrava, to je pozuda. Nisam psiholog, vec idem kod istog godinama, posto volim da imam nekog ko ce da mi daje alate za zivot. Elem, poenta je prepoznati da je ljubav postovanje, uzdizanje nekog, ali ne u nebesa, nego svakodnevno. Ako rusite zdravlje, kome to ide u prilog? Sta dobijate,? Niko na svetu vam nece pomoci ako vi sami ne pomognete sebi. I niko ne moze da vas voli kao sto vi mozete sebe. Pokupite se i budite odlucni. Prebolecete, ali sto duze to traje to duze cete se unistavati. Sta je vaznije, vase zdravlje ili on? Ne znam vas. Ali vi ste unikat, i ako imate kapacitet da volite, podjite od sebe. Ljubav ne boli. Ona je laka, nekom cak i dosadna, zato sto je mirno more. Kada nije, onda idemo dalje. > Tikidreamer: > U pitanju je toksicna veza iz koje jednostavno moram da izadjem. Prepreku predstavlja to sto ja tog decka volim. Primetila sam da polako sebe unistavam, zdravlje mi se jako pogorsalo. Da li ovde na sajtu ima neki psiholog koji bi mi mozda dao par saveta, jer ja najiskrenije vise ne mogu da se nosim sa tim...
2020 07 28
Pozdrav, ja sam psihoterapijski savetnik, mozete mi pisati u inboks ukoliko zelite tj. ako je to dozvoljeno po pravilima ovog sajta. Na sva pitanja na koja je moguce odgovoriti preko poruka odgovoricu besplatno. Hvala :)
2020 09 03
Ja nisam stručno lice (još uvek), ali sam počela da čitam knjige iz oblasti psihologije i psihijatrije još u osnovnoj školi. To se nastavilo do danas i sada sam student psihologije. Ono što mogu da kažem jeste, da mi je još u tako ranom dobu, psihologija jako pomogla da razumem sebe i druge. Pomaže ti da više uđeš u um ljudi i da se staviš na njihovu tačku gledišta i čitaš kakav je ko po govoru tela, pogledu, znaš kada je iskren a kada ne, dublje razumeš emocije i ljudske odbrambene mehanizme i sve ti postane lakše jer ne samo što će ti pomoći da bolje rešiš svoje svakodnevne probleme, već ćeš mnooogo situacija da izbegneš na vreme. Mene je to tada pasilo lošeg društva, a vas možda spasi, eto na primer, toksičnih veza
2020 09 06
Mnogo ljudi odbija da prizna da ima problem zbog manjka edukovanosti i stigme da moraš da budeš "lud" da bi se obratio psihijatru. Time NIKAKO ne kažem da možete uz par pročitanih knjiga da rešite svoj psihički problem ili psihički problem druge osobe ali kažem da možete sve ono gore navedeno, ohrabrujem vas da bi i svaki roditelj trebao da pročita knjige iz tih oblasti da na vreme razumete šta se sa vašim detetom dešava i da ne odmahnete glavom da je to "faza" i da će proći nego da mu na vreme pružite emotivnu podršku i pomognete mu. Ohrabrujem i ljude koji ne znaju mnogo o tome a vidno imaju neki problem da se informišu koje sve psihičke bolesti postoje (možda uvide i neke kod svojih bližnjih pa se fokusiraju na to kako da se nose sa takvom osobom) i prihvate da problem postoji i da se obrate psihologu/psihijatru/psihoterapeutu (u zavisnosti od onoga za šta se odlučite) i da rešavate polako i rasteretite se nekog unutrašnjeg nemira. Psiha je jako kompleksna stvar i nema poente da trpite i živite sa tim kad možete jako da poboljšate kvalitet svog života. Prvo obavite pregled i sve testove i kad stručno lice da finalnu dijagnozu znaćete kako dalje. Što ste upućeniji, to će napredak u lečenju vašeg psihičkog stanja biti bolje, zato kažem sve ovo. NIPOŠTO NE TREBA DA VAS BUDE SRAMOTA ŠTO SEBI ŽELITE DOBRO I ŠTO ŽELITE DA SE REŠITE PROBLEMA JER UZIMATE JEDAN VELIKI KORAK KA POBOLJŠANJU SEBE.
2020 09 06
Savet plus za ljude koji žele da se osećaju srećnije, možete piti čaj ili tablete od kantariona kod lakših oblika depresije (bez suicidnih misli, samopovređivanja, pokušaja ubistva, naglih promena raspoloženja itd gde je prisutna samo utučenost, bezvolja itd), blažih anksioznih stanja (gde npr nije prisutna socijalna fobija) i blažeg okp-a. Prirodno je i poboljšanje ćete videti zasigurno. Napominjem blažih stanja jer sve ostalo mora da se leči uz pomoć stručnih lica i medikamenata. I po meni bi svaka osoba koja želi da se usmeri na pozitivnost trebala da pročita knjige kao što su: Ekart Tol "moć sadašnjeg trenutka", dr Džudit Orlov "pozitivna energija", Luis Hej "Kako da izlečite svoj život" i slične. Ovo nisu knjige iz psihijatrije, ali su knjige iz samopomoći. Iz ličnog iskustva, pomažu!
2020 09 06
Što se tiče toksičnih, fizički i psihički nasilnih veza, to obično rade partneri koji su duboko nestabilni ljudi. Oni su možda u prošlosti doživeli nešto što ih je dovelo u takvo stanje (traume, manjak ljubavi, odbačenost, nasilje u porodici) i takvi ljudi su teški za rad i promenu ukoliko uopšte ne vide da imaju problem ili još strašnije, duboko su ubeđeni da je ono što rade normalno. Znači, ljudi sa preozbiljnim psihičkim problemom. Može tu biti još i narcisoidni poremećaj (što je više od onoga što se misli da jeste, neki teži oblici mogu da idu iz krajnosti u krajnost da stave svakog "ispod" sebe da bi u očima svakog delovali kao perfektni, nedostižni, najbolji), zatim sociopatija, psihopatija, granični poremećaj ličnosti itd i ljudi koji veruju da su svoj bol, traume, potisnuta osećanja pretvorila u "snagu" time što su sve to pretvorile u agresiju i misle da svi drugi zaslužuju isto što su i oni prošli i to je jedini način da se oni osećaju "moćno". Znači, labilne ličnosti.
2020 09 06
Činjenica je da će svaka osoba, ovde u pitanju muškarac, koji se oseća nesigurno i svestan je toga da nema šta da pruži ženi učiniće sve od verbalnog do fizičkog nasilja da bi on u njenim očima izgledao veće. Znači, nikada nemojte da vas ubedi u to da je on superiorniji, bolji i da treba da ga se plašite, da vas poseduje, kontroliše i trpite to jer to je upravo ono što on želi, a sada razumete i zašto. Ta osoba vas ne voli jer da je sposobna da vas voli nikada se ne bi pored te osobe osećale tako. Te osobe nisu emotivno zrele da znaju šta je ljubav i kako se ona prima i vraća. Ta osoba će izmanipulisati vama da vas voli i da "nikada više neće to uraditi i da se kaje" samo da bi ostali pored njega i automatski postajete nečije vlasništvo i postajete ONO ŠTO TU OSOBU HRANI jer zna da može da se iživljava nad vama i osećaće se, upravo, moćno. Jer svi mi znamo kako su neke žene, nažalost, prošle time što su ostajale pored takvih osoba, da vrlo lako može pretvoriti u nešto mnogo strašno, ne moram ni da pominjem šta. Molim Vas, ovo su situacije u kojim mora da se zanemari ljubav i da glavom bez obzira pobegnete iz tih situacija. Šaljem puno ljubavi i podrške!
2020 09 06
Svakako ce puci ta veza, doziveces da te poremeti i izludi i jos on tebe ostavi pa ce ti biti duplo gore sto si to sebi dozvolila. Raskidaj i izdrzi, zavisi do osobe ali posle pola godine sig postaje lakse (nekome i pre). Odlazi sve u zaborav. 💪🏻
2021 02 02