Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena dešavanja /

Policijski cas i setnja psa kako izdrzavate

Otvaram temu naravno samo za vlasnike pasa koji zive u stanu,najavili su produzenje odtome 17h do 05h,svi koji imaju pse razumece me,da zdrav pas ne moze toliko da izdrzi a kamoli stariji psi, ili bolesni psi. U drugim zemljama je dozvoljeno da jedna osoba izadje i za vreme policijskog casa da izvede psa da obavi osnovne potrebe i u slucaju potrebe veterinara..kako vi izdrzavate?Ja PS znam da imamo mnogo vecis problema od ovoga,ali mislim da nije fer da placamo kazne od 150000 zato sto je nas pas imao osnovnu potrebu....
2020 03 21
Kupi mu pseću pelenu.
2020 03 21
Devojko,tema nije o rostiljanju i ispijanju kafe nego izvodjenju pasa na prvi travnjak ispred zgrade da obavi osnovne potrebe.
2020 03 22
Bixi izvedite psa ispred zgrade, da obavi posao.,po jedna osoba neka ga izvede. Nemojte sa kuckarima u grupama da izadje te I to je to. Brzinski samo da obavi posao, I bez set je.
2020 03 22
Setnje
2020 03 22
Hocu da kazem ako vas ima vise kuckara u zgradi dogovorite se oko vremena izvodjenja psa, da ne bude te u istom trenutku ispred zgrade
2020 03 22
To smo i mislilija ali su u mup rekli da ce kaznjavati..a sto je najgore ljudi su vecti prijavili da se ovih dana stvarala guzva izmedju 7 i 8 uvece bas zato sto svi izvode u to vreme ljubimce..
2020 03 22
Neki pametni kazu pa nekda obavlja u stanu..glupost ,12 godina ucim psa da ne obavlja u stanu,on je u stanju do granice bola da izdrzi samo da ne obavi u stanu,tako su nauceni..
2020 03 22
Dogovorite se svi kuckari iz kraja,napravite viber grupu.,da budete u kontaktu.Izlazite jedan po jedan sa razmacima izmedju izlazaka..Verujem da tako nesto nece nikome smetati a grupno izlazenje ce svakako svi primetiti,a i nije ok...Ja imam dvoriste,i lako mi je.Mada joj je bilo zabranjeno da vrsi nuzdu po dvoristu,sada cu to da menjam... Napravite dogovor.
2020 03 22
to je jedini nacin....Kako da vrsi nuzdu u stanu?Gluposti.Pa i terasu da imas,kako sada da ga nausis da vrsi nuzdu npr tu...Lako je sa malim psima,oni mogu i na tacni,ali sa velikim je problem....Napravite tajming od 8 do 12,kada ce ko.I pravite razmeke izmedju izlazaka bar 15,20 min...
2020 03 22
![](http://upload.mojekrpice.rs/rs/images/message/de8ce4483991fc00b48a2ca5fdcf56dc.jpg) Evo koju sam ja Info nasla
2020 03 22
Da i ja sam to videla malopre na fb
2020 03 22
Nije u vezi sa setnjom pasa, ali jeste u vezi sa psima. PRVI DEO PRICE (moram u delovima zbog duzine teksta) Imam zelju da podelim nesto sa vama. Sve se desilo danas i jos sam u stanju najpozitivnijeg soka. Glavni junaci: - Belka, bela zenka mesanac, ima 10-12 godina (mozda i vise), dugo je zivela na ulici, ali nikad nije oskudevala u hrani, jer su o njoj vodili racuna ljudi koji su ziveli u jednoj zgradi i cesto je vozili sa sobom kada su isli u vikendicu; zime je Belka provodila u ulazu zgrade. Kada su se ti ljudi pre 3-4 godine odselili, Belku je usvojila devojka Dunja i tako je Belka dobila pravi dom. Medjutim, posto je gospodja Belka navikla na ulicu, cesto je preko dana mozemo sresti u kraju (ona je potpunoi miroljubiv pas) kako seta, a uvece je u setnji sa Dunjom i sa Suncicom (takodje zenka mesanac sa ulice koju je Dunja usvojila) i Flekicom (Dunjina pudlica, najstariji clan ovog divnog copora); - Dunja; - ja. Sporedni junaci: - Dante, moj pas, moja ljubav, sunce i dusa; tokom njegovog detinjstva najbolja cetvoronozna drugarica bila mu je Belka koja ga je ucila kako se kopaju rupe i razne druge psece vestine; -Anika - Dunjina i moja drugarica, divna devojka koja je nasla dom za nebrojeno mnogo kuca i maca sa ulice; - moj brat.
2020 07 16
Dolazim ja danas iz grada, izlazim iz lifta natovarena kesama (u povratku sam svratila na pijacu), krecem ka nasem stanu i... Belka. Je l' ovo ispred nasih vrata lezi Belka? Da, ovo je Belka. Je l' ja dobro vidim, ovo je Belka? Jeste, Belka je. "Belka!", pozvah je. Ona ne ustaje, ali zamahnu repom u znak pozdrava. Prekoracujem preko Belke, otvaram vrata stana, Dante izlece i pozdravlja se sa Belkom. Obicno je navalentan i grub je u igri. Medjutim, sada ju je onjusio, zamahao repom, ona takodje, ali ne ustaje. Pojavljuje se brat. "Jeste li danas u setnji sreli Belku?", pitam brata. "Ne, zasto?" "Pa evo je ispred vrata." "Molim?!" (dolazi do ulaznih vrata, pogleda Belku, pa mene, sav sokiran). "Ajde uvedi Dantea, a ja cu da zovem Aniku da zove Dunju ili da mi posalje njen broj". Moram da napomenem da Belka nikad nije bila u nasoj zgradi, niti na nasem spratu, kamoli u stanu. Dunja zna u kojoj zgradi zivimo, ali ni ona ne zna na kom smo spratu i koji nam je stan. Dunja i njen veseli troclani copor zive u zgradi nekoliko ulica od nase, dakle nismo bas neposredni susedi.
2020 07 16
Zovem Aniku, ne javlja se. Zovem je opet i opet. Nista. Dok cekam da se javi na poziv mazim Belku vrlo neznim pokretima, ispipavam da nije mozda povredjena jer se ona ne mice sa naseg praga, tj. sa otiraca. Nije povredjena, sve je ok. Tada primetih da kraj otiraca baricu i videh da je Belki levi bok mokar. Ok, upiskila se, nista strasno, obrisacu. Ali mi je to bilo cudno: pas voli da piski napolju, osim ako je rec o stenetu. Pas moze dugo da trpi, u svakom slucaju tako je sa nasim Danteom, i nije nikad ni u stanu ni u zgradi piskio. Pomislih da ju je nesto uplasilo, cim se upiskila. Konacno se javlja Anika. Objasnim joj o cemu je rec. Ona mi kaze da ce odmah pozvati Dunju. Nakon minut opet se javlja Anika i kaze da ce Dunja biti ispred moje zgrade za 5-10 min. Iznosim Belki neki keksic za pse - onjusi ga, ali okrece glavu. Iznesoh joj vode - nece. Zovem je sebi da zajedno sidjemo ispred zgrade - nece. Lezi i ne mrda. Sve ovo je trajalo maksimalno 2 minuta od poslednjeg razgovora sa Anikom.
2020 07 16
1 2 Sledeći