Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Mentalno zdravlje

Drage dame, da li radite na svom mentalnom zdravlju i duhovnoj higijeni? Da li smatrate da je to potrebno i u kojoj meri? Na koji način to radite, da li imate neke svoje rituale? Da li radite na svom rastu i razvoju? Smatram da je to veoma bitno, pa me zanimaju je mišljenja i iskustva. 🎀
2020 04 10
Ja savetujem jogu , mislim da svako ima 10min kad se probudi ili pre spavanja da odradi jednu seriju. U početku karantina sam se čak i noću tresla od straha, kad sam počela da je praktikujem sa matičnjak čajem moj san se oporavio. Pored toga, uzmem bar 2-3x nedeljno i stavim masku na lice, uključik muziku za meditaciju i čitam omiljenu knjigu,. :)
2020 04 10
Da, joga je sjajna. Ja sam praktikovala jogu 3 godine, 3X nedeljno, ali ne sama kod kuce, uvek sam isla na cas, volim da me ispravi instruktor, ako gresim. Ne znam kako da ti odgovorim na to pitanje. Kad sam bila mladja,, radila samo za sebe, mnogo sam citala, isla na jogu, vozila bajs na Adi, leti sam svako jutro isla da plivam. Sve je to pozitivno uticalo na moju psihu. Od kada umam dexu, nemam vremena ni za sta od svega toga, jer me prate po kuci kao pijavice, cak ni u wc ne idem sama. Proci ce oi to, naravno, ali trenutno je tako. Od kad je pocelo ovo vanredno stanje, 24h su mi obeseni oko nogu, mentalno cu da skrenem nacisto, ako ne prodje uskoro 😂
2020 04 11