Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Drugo /

Porudžbine iz e-prodavnice /

“Kineske” prodavnice

Da li imate iskustva sa aliexpressom,alibabom,joom i slicnim? Da li ima negde da se moze naruciti veca kolicina stvari (50-100) a da je postarina besplatna i da su cene niske?
pre 21 dana, 13:49
Porucivala sam vise puta sa AliExpress-a, sve je uglavnom stizalo bez problema, mada baaas dugo se ceka pa mi je to ponekad smor (oko 2 meseca). Ukoliko se desi da predmet ne stigne, imate pravo da se zalite i vrate Vam novac na racun (meni se 2x desilo, od cega su mi jednom nadoknadili za predmet koji nije stigao a drugi put su mi vratili novac a predmet naknadno ipak dosao ali sa zakasnjenjem). Mislim da na svakom od navedenih sajtova imate da podesite opciju besplatna postarina pa Vam se prikazu svi oglasi kojima je postarina besplatna, bez obzira da li ih porucujete 3 ili 300, ali treba da vodite racuna o carini, koja Vam moze zacepiti pozamasni iznos ukoliko procene da je vrednost paketa veca...
pre 21 dana, 16:04
Cene su uglavnom smesne i stvari (sitnice) zaista izgledaju kao na slikama - oprema za radnu sobu, organizatori za fioke, sitnice za kuhinju, za garderober, futrole za telefone, pasose, kozmeticka oprema (cetkice, neseseri..), novogodisnje dekoracije, slamke, cestitke, satovi i slicne sitnice su zaista verno prilkazane, dok je za garderobu i obucu ipak malo zeznutije - velicine najcesce nemaju veze sa nasim, kalupi talodje, materijali su najsesce mnogo jeftiniji mego sto na slikama izgledaju a nesto sto izgleda predobro da bi bilo istinito - verovatno i jeste. Tipa savrsena bunda od pravog krzna za 25e je na slici. A stigne Vam neki zguzvani uzas, ni K od krzna... Haljine koje su na slici cipkaste, satenske ili od tila - uzivo su uglavnom suskave od sintetike slicne kesi i vrlo diskutabilnog kroja... Tako da, moj je savet oprezno sa garderobom i obucom a sve ostalo je stvarno super i jeftino :)
pre 21 dana, 16:10
Ja koristim Aliexpress pa bogomi jedno 6 godina. Sto se samog stizanja tice, iz Kine u Srbiju stigne brzo - problematicna je carina i posta dok to dostave. Dok sam zivela u jednoj opstini u Beogradu, stizali su mi paketi izmedju 2 nedelje i mesec dana ugl - sad kad sam se preselila ovde je postar malo lenj pa treba duze paketima da stignu - a i stalno neki strajkovi, pandemije, 100 cuda koja im usporavaju isporuke. Sto se porucivanja tice, imate prodavce koji prodaju na veliko i imaju ili nikakvu ili bas jeftinu postarinu. Jedino ne znam dal' carina carini vece kolicine - verovatno kako im dune. Obicno kineski prodavci napisu na paketu da nije u komercijalne svrhe da bi izbegli carinjenje. Sto se kvaliteta tice, Aliexpress je kineska roba za americko trziste i daleko su kvalitetniji od kineske robe koje prodaju nama. Slozicu se sa pufnastapufnica - sto se odece i obuce tice, malo je rizicno. Ali, ja godinama kupujem i znam tacno metodu gde i kako da pretrazim i koje informacije vezane za artikl da nadjem, gde cu znati da je nesto kvalitetno. Imam dugu suknju i majicu kupljene na aliexpressu koje su kostale zajedno nekih 12-15e i mogu Vam reci da je kvalitet bolji od bilo koje Zare, H&M-a itd. Naravno, ako hocete jeftinije da prodjete s garderobom - morate imati na umu da cete umesto pamucne majice kupiti sinteticku itd. Uglavnom uvek gledajte opise artikla i feedback-ove kupaca, tamo cete naci i slike uzivo od njih pa mozete da procenite kvalitet Ove ostale pizdarije tipa maske za telefon, zastitna stakla itd - to je sve isti kvalitet a cene smesne. Tako da, kupovina zavisi od toga sta kupujete ali ja uvek toplo preporucujem Aliexpress :) sve sto se prodaje na Instagramu - to je sve sa Aliexpressa poruceno za duplo manje pare
pre 17 dana, 11:29