Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Klub Moje krpice

Ideja je otprilike ovakva : da otvorim firmu, ali bi sifra delatnosti bila udruzenje na bazi uclanjenja, gde bismo odredili neku godisnju clanarinu po dogovoru. Od tog novca bismo jednom mesecno u razlicitim gradovima u Srbiji iznajmljivali prostor gde bi se izlagale i prodavale polovne krpice. Pored toga, mogle bismo, ako bi malo zazivelo, deo novca zaradjenog tim danima donirati u humanitarne svrhe, za nekoga ko zivi u mestu gde se tog meseca odrzava buvljak. Takodje, kao firma bismo imali pravo da apliciramo za neke manje subvencije ili podsticaje za zensko preduzetnistvo, sto bih, u duhu krpica, volela, kada bismo dobile, da iskoristimo za devojke koje nesto proizvode, dizajniraju torbe, stvarcice nakit, pa da im taj novac bude pomoc kako bi malo razvile biznis, a ostale clanice bi ucestvovale u marketingu, prodaji itd
2020 06 21
Wooowww odlicna ideja, svaka cast :")
2020 06 21
Drago mi je d ti se dopada 😍 mislim da bi realno moglo da zazivi i da se odrzi, a da bi svi od toga imali koristi, makar sto se tice neke mesecne zarade na tim mini buvljacima. Takodje, nikako nije iskljucena ideja i otvaranja neke vece sh radnje, od koje bi sve uclanjene clanice imale zaradu ili bismo makar od dobavljaca uzimale krpice za sebe, a ostatak rasprodati 😍
2020 06 21
Divna ideja. Mada, mislim da od toga nema nista. Sto se tice otvaranja preduzeca, to je extra ozbiljna prica. Krenulo bi od humanosti, pa bi otislo u djavola. Kako to kod nas biva. A za Udruzenje glasam. Pravljenje nekih vikend sajmova po raznim gradovima. Mislim da to ima potencijal. Vise vas se udruzi, plati troskove puta lakse. To sam vidjala i po razvijenim zemljama. Dosta se kupuje polovno. I to nije nikakva sramota, stavise. Jedino bi zajebano bilo kako i gde iznajmiti neki pristojan prostor, a da vas ne oderu. Sto se tice radnje, neki komision. Za Beograd i okolinu. One koje zive dalje, mogle bi slati svoje krpice. Tesko onom ko ce da vodi tu evidenciju sta je sve cije. Napredni kurs Excela. 😄
2020 06 21
Sto se tice klasicnog preduzeca, to bi mozda u nekom trenutku nastupilo kasnije, i to, naravno, ne bi bilo tek onako, vec da se napravi profit, a udruzenje bi vise bilo da se nesto zaradi, nesto pokloni, i da se vise druzimo i upoznajemo
2020 06 21
> Lena0604: > Divna ideja. Mada, mislim da od toga nema nista. Sto se tice otvaranja preduzeca, to je extra ozbiljna prica. Krenulo bi od humanosti, pa bi otislo u djavola. Kako to kod nas biva. A za Udruzenje glasam. Pravljenje nekih vikend sajmova po raznim gradovima. Mislim da to ima potencijal. Vise vas se udruzi, plati troskove puta lakse. To sam vidjala i po razvijenim zemljama. Dosta se kupuje polovno. I to nije nikakva sramota, stavise. Jedino bi zajebano bilo kako i gde iznajmiti neki pristojan prostor, a da vas ne oderu. > Sto se tice radnje, neki komision. Za Beograd i okolinu. One koje zive dalje, mogle bi slati svoje krpice. Tesko onom ko ce da vodi tu evidenciju sta je sve cije. Napredni kurs Excela. 😄 Naci cemo i neku knjigovodju da bude u timu 😂 to je najmanji problem.
2020 06 21
Udruzenje mora da ima osnivacki akt, osnivacku skupstinu, zapisnik sa osnivacke skupstine i odgovorna lica koja bi bila zastupnici udruzenja uz predsednika. Udruzenje bi u aktu moralo da navede ciljeve sa kojima se osniva, tu bi morali da se navedu ti sajmovi/buvljaci i moralo bi da ima fiskalnu kasu za to Placanje poreza se podrazumeva
2020 06 21
Znam, Loki kako sve funkciobise, tata je bio predsednik vise takvih udruzenja 😂 zato bi se podrazumevala clanarina, kako bi se finansijski sve pokrilo i naravno, ko ne placa clanarinu, nije u mogucnosti ni da izlaze u odabranom prostoru
2020 06 21
E pa super onda, bitno da imas iskustva sa tim. Meni su ta udruzenja zamrsena uvek bila
2020 06 21
Sve se to lako razmrsi 😂 cak se moze voditi i kao eeciklaza garderobe, odnosno robna razmena bez placanja, u tom slucaju bi se placao manji porez i ne bi bilo potrebe za fiskalnom kasom, a svaka clanica bi mogla zaraditi simbolicnu sumu novca svakako kada je buvljak u njenom gradu, a po zelji i donirati. Uvid u finansije bi imale i razlicite clanice iz razlicitih gradova koje bih navela kao odgovorna lica i zajedno bismo 0upravljale novcem, kako bih se i sama ogradila, da ne bude da neki deo novca ostavljam sebi. Na taj nacin bi u samom udruzenju sve bilo dostopuno kako meni, tako i licima koje navedem kao odgovorna i zajedno bismo odlucivale o novcu. Ono sto svako pojrdinacno zaradi na buvljaku kada prodaje, ostalo bi, naravno, tom pojedincu, bez pritiska da donira ili ostavlja udruzenju, ako ne zeli. Ulaz na buvljak bi se placao simbolicno 50, 100 din, i taj novac bi ostajao u samoj firmi za naredne projekte ili za sta god se dogovorimo
2020 06 21
Drago mi je da vam se svidja :) ako bude dovolhan broj clanica koje su za, ja cu vec sl nedelje naci knjigovodju da mi pomogne oko registracije i svega, pa cu objaviti za dalje :)
2020 06 21
Super idejica, bravo DD <3
2020 06 21
I meni se svidja ideja ✨
2020 06 21
Sad mi je jedna clanica pisala u inbox, pa da ne bude zabune kako ce izgledati sve to. Dakle, ne prabimo buvljak kao u Bubanj potoku, vec iznajmljujemo prostor, biramo neku od clanica koja je aktivna na instagramu i fb-u za reklamu, ja imam i neke sponzore, kako bismo dobili tipa besplatne grickalice, sokove, sitne poklone za posetioce. Muzika se podrazumeva, mozda i neki dj i to mogu da obezbedim, i to zenski naravno, ipak su krpice u pitanju 😂 dakle, kao mala manifestacija, a ne samo tresnemo stvari i to je to 😂 vec da dobro i izgleda i da bude interesantno i da nas u svakom gradu pitaju kada opet dolazimo 😂
2020 06 21
Kad bude u Šapcu, imam DJ tamo. 😂
2020 06 21
1 2