Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

PRENATALNI TESTOVI u trudnoci

Cao, devojke. Da li neka od vas ima iskustvo sa prenatalnim testovima?
pre 25 dana, 14:57
Cao, radila sam ga ja u 7 mesecu trudnoce (iz krvi), nisam amniocitezu. I opet bih isto uradila. Pouzdan je, ceka se bar 10 dana, kosta 600 evra. Radila sam u klinici Veritas na Vozdovcu. Tada su mi potvrdili i pol bebe, kao i da je sve u redu, hvala Bogu. :) ako imas mogucnosti, preporucila bih ti da uradis to. Nadam se da sam bar malo pomogla.
pre 25 dana, 01:07
Prenatalni se rade u ranoj trudnoci. Ja sam radila u 11.nedelji, saznala pol i ostalo. 650 €, nifty, po mom misljenju bacanje para. Za te pare su mogli makar kovertu da mi daju, a ne 2 papira, ali hajde, bitno da je sve ok. Od ostalih testova Nisam radila test nabora na vratu i test nosne kosti, ali sam radila organski screening u 22.ned.
pre 19 dana, 03:01
Hvala @MakyBg @BabyPink Od mojih prijateljica, sestra, niko nije radio. Ali daje ti jednu veliku sigurnost. :)
pre 18 dana, 15:01
Ja cu sad mozda da lupim, jer ne znam da li spada u informacije koje su ti potrebne, ali meni je moj dr radio onaj 3D/4D ultrazvuk u nekoj 18. nedelji, bukvalno se sve videlo, mislila sam da je to teska glupost i tada je bilo jako skupo, ali je doca kucni prijatelj pa je insistirao da proverimo sve. Ne znam od kog momenta moze da se radi, a da ima svrhu. Tada sam videla da sam ponosni vlasnik malog pisonje, bas se sve videlo 😂 Toplo preporucujem ultrazvuk, inace samo double test koji je obavezan sam radila, za ostalo nije bilo potrebe jer nisam bila "rizicna grupa" po godinama i slicno. Ja sam uvek za sigurnost pre svega, pogotovo kada su bebice u pitanju 😊
pre 18 dana, 22:47
Ja sam radila double test samo u trecoj trudnoci,a nisam presla 30-tu.To se radi kao posle 30-te.I nisam bila rizicna grupa i nikakvih problema nisam imala ni u jednoj trudnoci.Bar su mi tako rekli.Na ultrazvuku su mi sve tri trudnoce bile uredne.Samo sa trecom sam cesto isla na CTG.Zato smo je kao treca trudnoca pa lak porodjaj.I jeste mi bio.Samo sa prvim detetom sam teze prosla jer nisam slusala.Ostalo dvoje su bas lako dosli na svet i sa trecim 3.dan kuci.
pre 17 dana, 14:40
Ja sam radila Harmony prenatalni test. Kosta 550e. I moze na rate da se plati. Salje se za Nemačku. I rezultati su za 7 dana. Ja sam ga radila pre 2 meseca jer Veritas nije mogao zbog korone da se radi i slanja krvi na analizu. Dobra stvar je sto mozes u skoro svakom gradu da radis, jer posalju svog doktora da izvadi krv. Isto i pol deteta otkriva.
pre 13 dana, 18:59
Ja mislim da su ti testovi samo bacanje para, uradis dabl ako treba tripl i posle ekspertni uz i to je to...ako u porodici nema niko sa nekim smetnjama u razvoju nema sta da te brine...sto manje stresa i negativnih misli, uzivaj u trudnoci dok mozes🤪
pre 9 dana, 10:04
Ja sam radila verify i radila bih ga ponovo uvek. Imam preko 35 godina. Double test ne moze da pokaze sve. Sa testom si siguran jer ispituje sve anomalije. Neinvazivan je i ne ugrozava bebu.
pre 3 dana, 12:38
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i menjati odeću
Kupi - Prodaj