Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.rs /

Ideje /

Upozoriti kupca na troškove otkupne pošiljke.

Danas mi se javio kupac koji insistira da mu šaljem pouzećem. Našao sam za shodno da mu predočim da je slanje pouzećem oko: 388 din; a sa uplatom unapred: 250 din. Bio je šokiran cenom dostave. Na moje pitanje: da li bi preuzeo pošiljku? Odgovorio je da ne bi, jer bi pomislio da sam drzak i podigao cenu. I 250 mu je bilo mnogo pa je odustao. Od sada ću uvek upozoravati kupce, da ne bi kad vide ukupnu cenu,: završili u bolnici, krava imala spontani pobačaj, mačka dobila vrtoglavicu... ili smišljali kojekakve originalne budalaštine (izgovore).
pre 11 dana, 13:35
Pametno je sto ste to uradili, i ja isto to radim pri svakom slanju otkupne posiljke jer mi deluje da nekim ljudima ne dopire do mozga da kurirske sluzbe i Posta naplacuju prenos otkupnine i slicne dodatne troskove
pre 11 dana, 13:43
Bas sam juce imala takav slucaj. Postarina za deciji kombinezon 398din. Bila sam u soku. Prezivela sam jedva ali naucila sam se pameti 😣
pre 11 dana, 15:05
Ja sam platila 420din samo poštarinu pouzećem za pošiljku čija je gramaža bila vrlo mala a vrednost pošiljke malo manja od četiri hiljade.Naravno da je isplativije sa uplatom unapred ali članica nije imala otvoren žiro-račun a i pomislila sam da je otprilike sličan iznos dok platim proviziju za PostNet uplatu+Post Expres i Pouzećem. Ali suludo je i vrlo neodgovorno ne preuzeti naručeni paket koliki god bio iznos za poštarinu!
pre 11 dana, 15:11
Postarina za otkupninu je ja mislim oko 80-90 dinara + 47 dinara za PostNet uslugu, tako da se zaista nekad ne isplati. Ja preferiram uvek uplatu na racun, ali sto kaze clanica @simona7 - neke clanice nemaju tu opciju i onda ispadne grdna postarina
pre 11 dana, 15:27
Slazem se. Bolja je uvek uplata unapred. Prodavcima sigurnija, kupcima jeftinija.
pre 11 dana, 15:28
> SvetlanaRadic: > Postarina za otkupninu je ja mislim oko 80-90 dinara + 47 dinara za PostNet uslugu, tako da se zaista nekad ne isplati. Ja preferiram uvek uplatu na racun, ali sto kaze clanica @simona7 - neke clanice nemaju tu opciju i onda ispadne grdna postarina PostNet do hiljadu dinara je oko 79 din,a posle ide 1% od ukupne sume ,ako ide na broj telefona,a ne na uputnicu da donese poštar.
pre 11 dana, 16:11
Meni pre neki dan stigla pošiljka s otkupninom (jaknica,vrednost 6.000,00), poštarina 554,00din. + poštaru bakšiš, ispade me 600...
pre 11 dana, 18:07
Isto.Postarina za igricu-disk,350 dinara.Bog te mazo,kao da mi je urucio princ od persije licno,a ne postar Pera na mopedu :@
pre 11 dana, 18:34
> Ninuskica: > Isto.Postarina za igricu-disk,350 dinara.Bog te mazo,kao da mi je urucio princ od persije licno,a ne postar Pera na mopedu :@ 😂😂😂😂 Sorry što se smejem na tvoju muku ❤
pre 11 dana, 19:58
> MiraTinaLena2: > > Ninuskica: > > Isto.Postarina za igricu-disk,350 dinara.Bog te mazo,kao da mi je urucio princ od persije licno,a ne postar Pera na mopedu :@ > 😂😂😂😂 > Sorry što se smejem na tvoju muku ❤ Ma samo neka je uzdravlje :)
pre 11 dana, 20:49
Juče sam platila postarinu 426 din za jedne patike... Stvarno je mnogo... I ja sam pomislila da je neka greška ali naravno da nisam vratila paket.
pre 11 dana, 21:40
Zato se nekada suzdržavam da kupim neki predmet, jer računam ako je cena oko 1500-2000din ili više meni poštarina izađe 300-400din i nije više onih famoznih 150din....Postala je prava muka naručiti bilo šta preko bilo kog domaćeg sajta... Ovde ako članica nema otvoren račun u banci, a ja nisam spremna da izvadim više novca ili trenutno nemam toliko, mogu da se pozdravim sa predmetom u tom periodu ako me ne sačeka. I uvek, ali uvek posmatram cenu predmeta + poštarinu kada kupujem nešto... Ne znam zašto ljudi ne izračunaju na sajtu Pošte pa procene da li da naruče, već to slepo rade pa se paketi vraćaju...
pre 11 dana, 22:59
Princ od Persije 🤣 Ja snizim cene da se i uz iznos poštarine kupcima isplati da kupe, a onda se desi da kupac sumnja u stanje predmeta, a ako povećam cenu opet ne valja. Mada sve prodam na KP oglasnika, ovde slabo, samo mi razmene nude. 😃
pre 11 dana, 23:02
нисам пуно обраћала пажњу на то колико је скупље поузећем, некад немам времена да одем да уплатим, изненадим се кад стигне, али ми се није десило да не преузмем пакет - погледам колика је откупнина и ако се поклапа са договореном сумом, преузмем, а увек је и било тако
pre 11 dana, 08:04
1 2 Sledeći
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i menjati odeću
Kupi - Prodaj