Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Spaljivanje ranice na grlicu materice

Da li je neka od članica imala iskustva? Kakva je procedura? Sutra bi trebala raditi intervenciju i mnogo me je strah :3
2020 10 29
> laurenmarie: > Da li je neka od članica imala iskustva? Kakva je procedura? Sutra bi trebala raditi intervenciju i mnogo me je strah :3 Ja sam imala intervenciju laserom. Potpuno je bezbolno, nemas razloga za brigu 😊
2020 10 29
Ja sam odavno to radila u državnoj klinici, nije bilo laserom, malo je boluckalo trenutno, ali više nisam imala nikakav problem. Ranice koje postoje dugi niz godina prerastaju u nešto mnogo gore. Neki su izlecili iste kantarionovim uljem nakapanim na tampon, a imate i vaginalete sa kantarionovim uljem. Treba ih koristiti duže vreme, a spaljivanje rešava problem odmah.
2020 10 29
Ja sam radila,sve je proslo ok,a crkla sam od straha 😂 kad sam Dosla i pripremila se,Htela sam samo da pobegnem. Doktor je zvao sestru jer mu se nesto ‘zalepilo’, a ja sam u glavi stvorila sliku onog vakuuma sto se otpusava sudopera I da mu se to zalepilo negde menj na grlic 🤭a u stvari zalepilo mu se na rukav nesto,a ne sme da dirne tj nece jer drzi instrument sterilan Nista nije bolelo. Upozorio me da cu dobiti neku terapiju da bi se ciklus pomerio tj malo odlozio dok se stvori ‘krasta’ I da je normalno da dobijem i obilniji ciklus ili manje obilan. Meni se nesto ispomeralo I desilo se da sam vrlo brzo zatrudnela 😊 a nisam ni shvatila.
2020 10 29
Srecno,sutra ce to da prodje zacas! 🌸
2020 10 29
Hvala puno devojke😊
2020 10 30
> sandokanka: > Ja sam radila,sve je proslo ok,a crkla sam od straha 😂 kad sam Dosla i pripremila se,Htela sam samo da pobegnem. Doktor je zvao sestru jer mu se nesto ‘zalepilo’, a ja sam u glavi stvorila sliku onog vakuuma sto se otpusava sudopera I da mu se to zalepilo negde menj na grlic 🤭a u stvari zalepilo mu se na rukav nesto,a ne sme da dirne tj nece jer drzi instrument sterilan > Nista nije bolelo. Upozorio me da cu dobiti neku terapiju da bi se ciklus pomerio tj malo odlozio dok se stvori ‘krasta’ I da je normalno da dobijem i obilniji ciklus ili manje obilan. Meni se nesto ispomeralo I desilo se da sam vrlo brzo zatrudnela 😊 a nisam ni shvatila. Nasmeja me bas😅
2020 10 30
> jacaikaja: > Ja sam odavno to radila u državnoj klinici, nije bilo laserom, malo je boluckalo trenutno, ali više nisam imala nikakav problem. Ranice koje postoje dugi niz godina prerastaju u nešto mnogo gore. Neki su izlecili iste kantarionovim uljem nakapanim na tampon, a imate i vaginalete sa kantarionovim uljem. Treba ih koristiti duže vreme, a spaljivanje rešava problem odmah. Ja sam koristila to godinu dana kod jedne doktorke i samo mi se povećala ranica...pa sam poludela otisla kod drugog sad muskog ginekologa i on mi je predložio ovo msm zadovoljna sam resenjem jer mi ova pre nije dala nista konkretno. Sad videćemo😊
2020 10 30
Devojke, evo mog iskustva. Ja sam imala godinama ranicu na gm i to doktorka nije htela da dira, jer se nije povecavala. Medjutim, meni se 2x desavalo da mi papa predje iz II u III grupu, pa su me slali na biopsiju. Sva sreca, pa sam je radila samo jednom i uz to su mi radili i eksplorativnu kiretazu na Institutu za MiD gde Dr nije htela da mi ponovo radi papa test, jer je verovala u onaj iz DZ. Kad sam otisla u Front drugi put, Dr je urlala i vikala kako smeju da drljaju endometrijum koji nije radjao, jer sam joj pokazala stare papire. Sva sreca pa je ponovila papa i bio je ustvari II grupa, a ne treca. Mislim da je vise bilo do Dr iz DZ koja ustvari nije imala pojma, a ja sam mislila da je to sve mozda zbog ranice. Ja sam se svoju ranicu resila pomocu kantarionovog ulja. Slucajno sam nasla neki post na netu i resila da probam. Najpre sam ga kupila u apoteci, za unutrasnju upotrebu, a onda sam i sama pravila sa masl.uljem. Terapija ti moze trajati 8 dana, pustis da prodje neki period da opet. Natopis tampon uljem i ostavis preko noci. Odes na kontrolu i proveris sta ce ti reci DR. Ja sam to ulje praktikovala i 1-2 dana, cim osetim da mi se sekret promenio. Ja sam se na potpuno prirodan nacin resila ranice. :)
2020 11 02
Kako je proslo?
2020 11 02
> sandokanka: > Kako je proslo? Hvala na pitanju. Dobila sam duplu dozu anestezije jer je anesteziolog bila mama druga iz osnovne pa me je prepoznala 😂 Kao mrtav konj sam bila mogla sam i da se ne probudim više...Da li je normalno da se krvari jos uvek? I koliko će sad to da traje? Šta je HP nalaz? :)
2020 11 03
histopatoloski, verovatno su poslali isecak na analizu pa ce Vam javiti ukoliko je bilo neceg neregularnog...na mom je bio HPV *koji moze biti opasan i podloga za razvoj zlocudnih vragova, ali evo sest godina nema nikakvih promena, sve ok :) Meni je doktor rekao normalno je da nastane obilno krvarenje, cak i da bude neke neuobicajene boje, da se oseca los miris itd...i nista, meni nista ne pocne da krvari...posle par dana samo bledo ruzicasti trag, boja divna, a evo i sada se secam, mirise na jorgovan... ja sam zaista mislila da sa mnom nesto milion posto nije u redu... :) i odem ja tako naivno na Adu, u setnju...nikakv napor, hocu reci...jedva sam se vratila, jaknu stavila, duks, da mi ne ode na sediste drzimo palceve za HP :)
2020 11 03
> sandokanka: > histopatoloski, verovatno su poslali isecak na analizu pa ce Vam javiti ukoliko je bilo neceg neregularnog...na mom je bio HPV *koji moze biti opasan i podloga za razvoj zlocudnih vragova, ali evo sest godina nema nikakvih promena, sve ok :) > Meni je doktor rekao normalno je da nastane obilno krvarenje, cak i da bude neke neuobicajene boje, da se oseca los miris itd...i nista, meni nista ne pocne da krvari...posle par dana samo bledo ruzicasti trag, boja divna, a evo i sada se secam, mirise na jorgovan... > ja sam zaista mislila da sa mnom nesto milion posto nije u redu... > :) > i odem ja tako naivno na Adu, u setnju...nikakv napor, hocu reci...jedva sam se vratila, jaknu stavila, duks, da mi ne ode na sediste > drzimo palceve za HP :) Hahhaha i ja ne mogu da sedim kuci pa se šetam i tako :) Hvala na info i podršci 🥰
2020 11 04
Prijateljica je ranu izlecila stavljanjem cena belog luka u vaginu. Znam da zvuci kako zvuci :D , ali ona je bila pred operacijom i uspela je da zapanji dr na pregledu kad je ranica prosto nestala. Naravno dr se krstila kad je cula sta je radila, ali ona se izlecila i nikad vise nije imala taj problem, hvala Bogu.
2020 11 16
Čitala sam davno o toj metodi, tako su lečili dame na dvoru. Maligne promene na mekim tkivima dojke, mozga.. se leče stavljanjem zasiljenog čena belog luka u uvo, tako se tope tumori i sve kancerogeno izlazi preko limfnih kanala. Drži se preko noći kroz duži period i ne smrdite na beli luk kad obrišete usnu školjku. Uvećane limfne žlezde na pazuhu i vratu se takodje smanje, tj nestanu na ovaj način. Pisala sam već o tome, ali nije naodmet opet pisati, možda neko pročita. Srebrnom vodom možete izlečiti izrasline na glasnim žicama. Ako ste dugo promukli, to je znak da imate taj problem. Grgljate i popijete po gutljaj više puta u toku dana.
2020 11 17
1 2