Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Cula sam se sa drugom koji zivi u Holandiji,kaze nema dovoljno Fajzer vakcina,ceka se...Svaka drzava je ulagala xy para u neku kucu za istrazivanje vakcine i na osnovu toga dobija odredjenu kolicinu vakcina...Kaze da su tamo generalo ljudi za vakcinaciju...A kineske i ruske tamo ne koriste.,odnosno nisu nabavljali.
2021 01 25
Trenutno je samo Fajzerova priznata od strane WHO tj. Svetske zdravstvene organizacije. Ruska je u postupku. Ali svaka zemlja ima prava da uveze i odobri za sebe koju zeli.
2021 01 26
Nisam i neću !
2021 01 26
Ja nisam strucna da komentarisem sta je dobra vakcina a sta ne. Zato sam pocela da slusam struku, ali ne ovu sa tv-a koja ne istrazuje i ne uci vec visi po tv emisijama. Imam samo da preporucim jedan video u kome prica nas doktor nauka koji predaje u Kanadi i ima mnogo toga da kaze sa naucne strane. Video traje duze ali to nece biti izgubljeno vreme verujte mi. https://youtu.be/UFk-cpzOcRw Uzivajte! P.s. ignorisite naziv videa to je za privlacenje gledalaca 😂 Ako neko odgleda ili je gledao volela bih da mi javi misljenje
2021 01 26
Nisam, nije niko od mojih primio i nadam se da nece. Ja necu.
2021 01 26
Ok, ali kada neko tako odlucno kaze necu, ja bih po svim starom dobrom obicaju volela da cujem: zbog cega? Najiskrenije.
2021 01 26
Moja majka i brat su primili vakcine, nikakve reakcije nisu imali. Sve je individualno, svako ima pravo na misljenje i izbor i to postujem. Ja mislim da necu samo zbog alergijskih reakcija kojima sam sklona. Po mom misljenju vakcina ko vakcina, ako nam ne skode (a mozda i skode) one koje smo primali kao klinci, jedna manje vise.
2021 01 26
Posledice Fajzerove ce se videti ko zna kad. A ako niste videli kamione sa zamrzivacima koji basnoslovno kostaju, i vakcina nije odmrznuta tu pred vama, Fajzerovu niste ni primili. I posebni su strucnjaci koji mogu sa njima da barataju. Samo su Srbija i Pakistan pristali na testiranje Kineske. Ostale zemlje cekaju odobrenje. Tj cekaju da vide rezultate kod nas dva siromaha. Inace se testiranje novih lekova debelo placalo. Sta mislite, ko je naplatio? Bas lepo sto ima toliko volontera spremno da zrtvuje zdravlje zarad novih tetkinih stanova.
2021 01 26
Ne mogu da se složim.. Vakcina koju sam primila, tzv. kineska je prošla sve tri faze testiranja, kao i sve vakcine koje su trenutno dostupne ili biće dostupne kod nas i u svetu. Ne bi se pustile da tri osnovne faze nisu prošle. Na par klikova sve se može istražiti i pročitati ako vladate engleskim i ako čitate nauku a ne tv, yt, fb. Svi koji smo primili smo trenutno u četvrtoj fazi, jer ona počinje samim davanjem vakcine. Ta faza prati se i pratiće se maltene zauvek. Ovo je pandemija zarazne bolesti koja ubija i zato se požurilo i zato se faze preklapaju, inače, nakon 5-10 godina nam i neće biti ovako neophodna kao sada. Kod nas kineska vakcina (postoje dve, Sinovac i Sinopharm, kod nas je Sinopharm) nije u fazi testiranja. Možete verovati u šta god želite, možete se vakcinisati ili ne, činjenica je da ako postoji tas, a sa jedne strane je vakcina koja me štiti vs. virus koji može da me ubije, stvar mi je jasna. Meni je lično drago što sam primila Sinopharm, stara tehnologija kao npr. Torlakov Polio šta je bio, kao npr. vakcina protiv besnila. Isto tako bih primila i Pfizer i Modernu. A za jedno 5 godina kada sve ovo prođe i kada budemo u mogućnosti da kupujemo vakcine, kupiću i sezonski primati Sanofi Pasteur (FR), koja je ista tehnologija kao i kineska ali nije još krenula. Kovid neće otići i neće nestati, on je tu i biće tu. Žao mi je što je toliko nepoverenja za nešto što je civilizacijska tekovina, ili slikovito, kao što sam pročitala na ordinaciji austrijskog pedijatra, a kod njih vakcinacija nije obavezna a ogroman je obuhvat jer su ljudi normalni - Dragi roditelji, ne morate vakcinisati svu vašu decu. Vakcinišite samo onu koju želite da prežive.
2021 01 26
Nije problem verovati u virus i vakcinu, nego u ovu usranu vladu koja nas prodaje na svim poljima. Ako treba zamorcici tu smo mi sa Pakistancima i slicnima. Cak i eminentne licnosti govore da ce sacekati neke naprednije zemlje pa njih da prate u ispitivanjima ove vrste, a ne oni nas. Isteruju nas, pljackaju i prodaju kako stignu i sad treba da im verujem kad je ovakva stvar u pitanju. Nisam protiv svih vakcina i lekara itd. Nego protiv ovih seronja koji su i mafiju prevazisli. Pardon my French :)
2021 01 26
Upravo ovo sto srebrna kaze, sve se moze procitati i sve je transparentno, za ljude koji su iole pismeni. Ako nasi cuveni virusolozi koji se time bave ceo zivot, kazu da je manje vise svejedno koju cete vakcinu primiti i da su sve bezbedne, malo mi je smesno komentarisati sve druge varijante kako ima "namestaljki i muckanja". Ipak sam za nauku.
2021 01 26
I da,bas me briga kako su dosle do nas i gde je Vucic nasao pare :')
2021 01 26
I ja sam protiv njih, da se razumemo. I slažem se da smo katastrofa politička i ina ali za vakcinu se ne slažem, jer sada zaista nismo zamorčići. To što će Veliki Vakcinator da stiče političke bodove kod Ubogih krezubih, u redu, njegov fah, moj fah je da budem zaštićena i da znam da neću umreti od ove pošasti a ako se i zarazim, imaću blagi oblik ako je primim, bilo koju, ali zaista bilo koju. Samo zato jer se ogroman broj povukao, onaj broj koji npr. ide u crkvu i upalu uva leče čuvarkućom, oni koji čekaju da mi zamorci crknemo (a nećemo!), a o medicinskoj struci koja to nije želela da primi da ne pričam koliko me sramota...
2021 01 26
Cekam, prijavila se za Modernu ili Pfizer. Ako ne uspem da dobijem neku od tih, vakcinisacu se bilo kojom koje bude. Ne, nemate pravo na "svoje misljenje"( to i nije vase misljenje nego glupost pokupljena sa Balkan.info, srbin.info, sarlatana koji zaradjuju na suplementima, srebrnim vodicama i sl. kao Govana, Nestor, Sladoljev itd.). Kako ovima koji gutaju teorije zavere nije palo na pamet da AV juri najmanji moguci procenat vakcinisanosti, procenat dovoljan da se ocuva ekonomija, a ne ljudski zivoti? Vi mu u tome pomazete svojom naivnoscu. Vakcinisati se ili ne je pitanje morala i nemorala, humanosti i nehumanosti. Jer vakcinom ne stitis samo sebe. Nijedna vakcina ne stiti 100%, zatim, postoji mnogo ljudi i dece koja iz objektivnih razloga ne smeju primiti vakcinu, znaci, vakcinisanjem (podizanjem tog procenta) stitimo i sebe i druge i ubrzavamo povratak u normalan zivot. U stvarnosti, mnogo onih koji pricaju nebuloze protiv vakcina po drustvenim mrezama su potrcali da se vakcinisu pre onih kojima je to potrebnije. Em nemamo dovoljno vakcina, em izvesni medicinski radnici vracaju ljude sa obrazlozenjem da je za njihovo stanje kontraindikovana vakcina (bezvezarije koje nemaju veze s vezom), a tim vakcinama vakcinisu svoje porodice ( prijateljica koja je lekar i koja je prvo tvrdila da to nije istina mi je na kraju priznala, a onda se pravdala da su njihove porodice ugrozene koliko i oni, zaboga). Kao i Loki, pozivam svakog ko izjavljuje da se nece vakcinisati da napise jasan razlog zasto.
2021 01 26
Nismo tu da se vredjamo nepismenoscu i cuvarkucom. Ko zeli da primi slobodan je. Ko nema poverenja u smradine ima puno pravo na to. I vakcinisanima i nevakcinisanima srecno! Iskreno, bez sarkazma. Ko sad nema poverenja mozda ce imati kasnije. Ne treba mi da se vredjamo, ni po pitanju vakcina, ni po ostalim pitanjima zbog kojih smo naelektrisani.
2021 01 26
1 2 3 4 5 6 ... 24