Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Ja razumem i one koji zele da prime vakcine i one koji ne zele. Bitno je da delimo misljenjei informacije kroz razumevanje i podrsku a ne kroz uvrede. Trebalo bi da smo na istoj strani. Koje god skakljivo pitanje da se potegne mnogo je naelektrisanja, svuda. O svemu se polemise kroz strasnu tenziju. Ne samo o vakcinama.
2021 01 26
> Baletanka: > I da,bas me briga kako su dosle do nas i gde je Vucic nasao pare :') I mene glatko zabole. A šta se para tiče, plaćam godinama moje zdravstveno. Platila sam je puta 1500 do sada minimum. Doduše, od danas može samo ako se prijavi, busala se budala o prsa kada je kenjala da smo iza Malte i tako to. Ljudi, probudite se.
2021 01 26
@Kimberly Izvini ako sam te uvredila, nije mi bila namera. Upale uva zaista one gospođe iz crkve iz mog iskustva leče čuvarkućom, pa kažu : Gle, radi, a prekjuče odvele dete kod dr i dat je antibiotik. Svako ima prava na izbor za vakcinu, tu spora nema. Meni je draga polemika, jer ona može da nas nauči.
2021 01 26
@Tatcat....Ovo sto si rekla za lekare... Otisao moj cale u DZ I tu sestre pricaju dovoljno glasno da nece da se vakcinisu i pocinju pricu o nekim mozda oboljenjima koje imjaju a ne znaju blabla bla..I tako moj cale koji je jedva docekao vakcinu,vidim da je prepadnut zbog price koju je cuo,od zdravstvenih radnika....
2021 01 26
srebrna nisi me uvredila. Znam i za te slucajeve lecenja ne daj boze na koje nacine. Nego generalno, kako upalim FB tako prepucavanje oko onog Mike i vakcina i svega. Vise mi bude krivo zbog toga gde smo zapali kolektivno. Ej... ljudi se raspravljaju oko partizana i cetnika... bas pre neki dan. Pa sta sve pisu oko oporezivanja Freelancera. Ma teme se samo gomilaju svaki dan. Ko je ostao normalan, taj nije normalan.
2021 01 26
Nemam fb, nemam insta, nemam i ne želim ni jednu društvenu mrežu. Verujem da ti je krivo i meni je užasno krivo kada se ne veruje nauci a kolektivno smo tu, svi, eto, kada smo otišli na vakcinaciju se nam se desilo da deda, mastodont kenja kako će nam uzeti lične i sve isterati napolje da se ne vakcinišemo jer smo mladi. Ispred nas stajala devojka od 25 pa nas dvoje (muž i ja). Tu je naše odvratno društvo, gde onaj od 80 hoće da živi i svi drugi da crknu. Odnosno, tvoj zadni pasus je Da sam normalan, poludeo bih :)
2021 01 26
Da pojasnim da nisam striktno protiv vakcina i da tvrdim da svi treba da odustanete. Sto se tice zastite drugih i moje odgovornosti, uvek nosim masku, pridrzavam se svega. 2x sam testirana i negativna sam. Ne negiram postojanje problema ali sto se tice resenja skepticna sam. Zapravo se slazem sa svime sto ste rekle, iako deluje kao da se ne slazemo. Apsolutno se slazem sa svime ali sam skepticna, vec je receno zbog cega sve. Pa plus polemika oko novih oblika virusa. Ma samo da ti se zavrti u glavi od (dez)informacija, prepucavanja i svega.
2021 01 26
> srebrna: > Nemam fb, nemam insta, nemam i ne želim ni jednu društvenu mrežu. > Verujem da ti je krivo i meni je užasno krivo kada se ne veruje nauci. > Odnosno, tvoj zadni pasus je Da sam normalan, poludeo bih :) Dobro je,sto nemas.Pratim na fb N1 portal koji planirram da obrisem,posto su i oni prodavaci magle,a i uzasne vesti non stop pustaju..Inace devojka u komentarima napisa.."Ja sam se vakcinisala i sve je ok"..Jbt komentara uvredljivih ispod...Sendvicarko..koliko ti je Vucko platio..itd itd...Da se zgrozis komentara i publike
2021 01 26
Ljudi, samo uključite svoj razum i logiku i isključite na dve nedelje samo TV i internet. Bukvalno, kao neka meditacija i odmor od mentalnih toksina. Sedite, razmislite i odlučite uz pomoć proverenih činjenica, ali onih činjenica iz opšte kulture koje ste sakupljali i taložili od detinjstva do danas. Pa onda ponovo uključite TV i internet i videćete kako cete nekako odmah početi da zaključujete mnogo jasnije. Niko vas ne tera motkom da se vakcinišete iste sekunde. U redu je da imate razumnu dozu skepse prema nečemu što je novo i utiče na zdravlje. U redu je da date sebi malo vremena, a da se do tada pridržavate svih mera zaštite. Samo nemojte da gubite iz vida ono što znate sa sigurnošću-da nisu izmišljene vakcine ljudi bi i dalje umirali od kojekakvih boleština. Potpuno je nebitno da li je bolest došla iz laboratorije ili prirodnim putem, ona postoji i ljudi od nje umiru, a jedini način je da steknemo kolektivni imunitet. I eto, već nekako lakše deluje odluka....pa sad, ko je kad donese, bitno je da je donese svojom glavom kakva god bila. ;)
2021 01 26
Ja samo FB imam i tu sam videla da je zena objavila da se vakcinisala i dobila pretnje smrcu. Vise od korone me plasi psihicko stanje ovog naroda. Posle cetnika i partizana, vegana i mesojeda, Mike, Covida, Kosova, Djokovicevog poreza, freelancera i poreza, sta je sledece i jos koliko cemo moci. Blokirala sam Blic, Telegraf i Kurir. Ma mozete blokirati sve opet sve dolazi do vas. Samo ne zaboravite da budete ljudi i sacuvate zivce. Cak i onda kada pricate sa Srbom koji zna sve o vanzemaljcima.
2021 01 26
Ja nisam i nemam nameru :P
2021 01 26
Kimberli, bez uvrede, ja nemam problem stati iza svog stava. Ljudi koji se ne nameravaju vakcinisati nemaju moje poštovanje. Zapravo ih snažno prezirem i želim da znaju i da znaju zašto. Pre svega, prezirem ih jer se pretvaraju da imaju artikulisano mišljenje o temi - nauci i vakcinama - o kojoj ne znaju ništa. Govore o DNK, alergijskim reakcijama, sastavu vakcina kad su u životu s poteškoćama pohađali osmi razred ili, još gore, čak i maturirali, diplomirali, a zatim postali neuravnotežene bivše hostese, mitomani, nepismeni i raznolika galerija ljudi koji imaju za cilj samo konačno imati neku ulogu u životu, ulogu koja je, kako misle, ona kontra main stream-u. Oni su ljudi koji bi bili sposobni podržati bilo koju tezu kako bi postojali, kako bi se osećali delom revolucije, kako bi imali svoje mesto u svetu koji u njihovoj frustriranoj glavi nedovoljno prepoznaje njihovu vrednost. Na kraju su to nepromišljeni ljudi, prazne boce koje čekaju da se napune svim mogucim sranjem kojim cini da osećaju da mogu postati sagovornici u nekom dijalogu u koji nikako ne spadaju. Imaju sav moj prezir jer ih nije briga za vakcine, ravnu zemlju, 5 g, i chemtrailse. Jednostavno, pronašli ste alternativu selfiejima na Instagramu kako biste i vi znacili nesto, bili deo nečega na webu. Još više prezirem lekare (i slične) koji ponavljaju isti, gore spomenuti mehanizam, jer su, verovatno, težili vecim ulogama, priznanjima i nagradama u svom sektoru, ali nisu uspeli, pa pokušavaju u borbi protiv nauke, tu ima publike koliko hoces. Prezirem ih jer autoritetom zataškavaju svoja sranja, zaludjuju slabe umove i koriste ih (da, oni su prava farmakomafija, nikad se na vakcinama nece zaraditi ni 1% onog sto se zaradi na srebrnim vodicama, suplementima, ruskim cagama, todoxinima, jadrankinim otopinama...).
2021 01 26
Prezirem svakoga ko misli da može gajiti sumnje bez proučavanja materije u koju gaje sumnje, a nisu svi sposobni da tu materiju prouce (sposobni su oni koji su proveli godine u laboratorijama, knjigama, a ne oni koji otvore stranicu 'onostonezeledaznate'. Mrzim i prezirem one koji kažu da se ne vakcinisu jer "ne znam što su stavili u to", kao da inace sve znaju, od leka koji piju, preko sokica, do auto koji voze. Sranje koje pucate u stražnjicu ili lice da biste izgledali mlađe, atraktivnije, znate sve sta ima u njemu. Ako ste toliko oprezni, ako ne verujete farmaceutskim istraživačima, nemojte verovati ni elektroničkim inženjerima i rastavite laptop, skuter, mobilni jer ko zna da nema loše sastavljenog dela ili neispravne litijumske baterije. Kad odete u restoran, pre nego što nešto pojedete, idite na analizu sira i bibera u laboratoriju. Ako ne verujete nauci, ne vidim zašto biste trebali verovati ugostiteljstvu, sa svim trovanjima hranom koja postoje. Ili inženjerima elektronike, zasto verujete, postoje kuće koje gore zbog kratkih spojeva u napajanju telefona npr.? Prezirem zdravstvene radnike koji se „neću vakcinisati“ jer su odlučili raditi posao u kojem se čuvaju slabije, bolesne, krhke osobe, a od njih su ugroženi upravo oni koje bi trebalo da stite i brinu o njima.Ne želim da ti ljudi budu u bolnicama.Neka promene posao i počnu se baviti istraživanjem, jer tvrde da znaju više od istraživača, eto prilike.
2021 01 26
Jelena, kako nece uticati tako na tvog tatu, ako su uspeli da vrate kolegu lekara(covek nije imunolog, poverovao) da je za njega kontraindikovana vakcina zbog autoimune bolesti), vratio se za sat , razjasnio da nije kontraindikovan Pfizer (to je bilo u tom trenutku), ali vakcine vise nije bilo... Mislim...
2021 01 26
> *Nena*: > Ja nisam i nemam nameru :P Ok. A zašto? U redu je imati mišljenje, to tako i treba da bude. Ali iza izgovorene reči stoji (valjda) neka argumentacija. Ja bih volela da je čujem, ali zaista. Iako je online, ovo je razgovor između punoletnih ljudi, rasprava ili kako god. Polemika je dobra stvar, ne treba se ostrašćivati, ali bi trebalo dati razlog ukoliko u njoj već učestvujete.
2021 01 26
1 2 3 4 5 6 7 ... 24