Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste se vakcinisali?

Drugarica, odgovorna sestra Intenzivne nege, alergična na penicilin i cefalosporine je primila Pfizer. Jedna sestra je bocka, druga drži spreman adrenalin. Da joj je je krenula anafilaxa, povratili bi je za 5 sekundi. Naravno, ne bi bila kandidat za drugu dozu. To se nije desilo, sve je prošlo super. Drage moje, kada ćete shvatiti da su vakcine ispitanije od bilo kog leka? Imate šećer, astmu, pritisak, nervozu? Gutate tablete ne pitate se šta vam čine. Pijemo vodu u koju seremo, jedemo sve iz PVC-a, oblačimo se PVC, dišemo vazduh koji se vidi u zimskim mesecima, o uranijumu da ne govorim, GMO da ne pričam ali, avaj i zaboga, tolika diskusija G L O B A L N O o vakcinama koje su apsolutno proverene. Opet kažem, probudite se.
2021 01 26
Da izuzmem sve ostale razloge vezano za vakcine u globalu, navescu konkretno za ovu. Cudno mi je kako su svi zaboravili da je pre par meseci Srbija bila odabrana kao jedan od poligona za testiranje vakcine, pronadjite na internetu o tome, pisalo se i zaboravilo kao i uvek. Drugo, da li neko zna sastav svih tih vakcina? Sta je u njima? Iza kineske stoje amerikanci inace pa ko bira i to treba da zna u slucaju da ne veruje americkim. Dalje, niko ne zna efekte vakcine jer treba da prodje odredjeni period testiranja od par godina sto ovde nije slucaj. Primate nesto ciji sastav ne znate, a ni efekte. Pojavljuju se novi sojevi i cak i da se vakcinisete pitanje je koliko je to efikasno za ostale sojeve i mutacije koje ce se tek pojavljivati. I na sve to, s obzirom da je Torlak otisao u ruke strancima kao i sve ostalo od strateskog znacaja u zemlji, nemate cak ni onu, da nazovem to tako, opustenost da cete primiti nesto sto je ovde razvijano ili makar pravljeno. To bi bilo ukratko od mene kao neki od razloga zasto ne konkretno ova. Inace i ne raspravljam o ovome, prosto samo kazem da necu jer je moje pravo da ne zelim kao sto imam pravo da biram sta ce mi i da li ce mi neko ubrizgavati sta god u telo.
2021 01 26
Joj, Loki, bas bicevanje? Prvo, ja nisam ni citala komentare pre nego sto sam se oglasila, moja greska.Btw, na mestu ove Nene bih se manje uvredila da mi se neko obraca ovako kao ja njoj, nego da me neko tretira kao maloumnog idiota kao sto joj radis ti ('kazi teti sto neces bonu?'). Evo, posto ja kvarim polemiku, napustam je, uloga Sizifa mi nikad nije lezala ( mozda da razmotrim tu dominu sa bicem), a gledam slagalicu i hocu nesto da postavim na profil, da se ne lazemo. Bye
2021 01 26
@Esprit21 Torlak dao Bog da je otišao strancima, bila bi neka vajda i imala bi Srbija svoju vakcinu. Pravili bi stranci za male pare i stavljali novac u džep. Kao i mnogo toga šta se desilo, na čelo Torlaka došla je klika i svita Prepodobnog i besni su oterali pitome. Od pre 8 godina pa do 5 max. masa naučnika je napustila Torlak. Ne zbog velesila što hoće da nas tlače i što vole da vele teoretičari zavera, nego zbog nesposobnog, ugnjetvajućeg i nestručnog rukovodstva, što je isplivao mulj od mulja. Nema tu velike matematike. Ovo je Srbija. Sami sebe ćemo uništiti a posle će nam za sve drugi biti krivi. I volela bih da znam na kom to Internetu? Moj internet i tvoj internet su dva interneta :)
2021 01 26
E, da, na ALIMS-u (Agencija za Lekove I Medicinska Sredstva), imaš ceo sastav. Ako to nije dovoljno, idi na odobrenja svake agencije svake države za svaku vakcinu pa do FDA. Tamo nema za naše Mindžu Pi, ni za Krasnjaju V. Politika, jbg. Vakcina je stvar izbora u XXI veku. Imaš pravo da biraš da se ne vakcinišeš.
2021 01 26
Pre nekih 15 godina, bila sam uslovljena da se vakcinisem protiv hepatitisa na poslu.Imam neredovan ciklus, nisam znala da sam trudna, rekoh ajde primicu pa cu onda da rodim.I izgubim bebu naravno, od tada razne boljke, ostavilo mi je traga na jetri, sterilitet, helikobakterija itd.Medjutim ta vakcina nema veze sa ovom sada, a ja sada ne planiram da se vakcinisem.Jedan od razloga je i to sto sam prelezala kovid i alegicna sam na penicilin.Kada bi imunitet bio dozivotan, primila bih je odmah, ovako primicu je kada ja budem mislila da treba.Svako ina pravo na svoj izbor, makar i bio pogresan.Daj Boze da se ppandemija zavrsi sa 2 doze vakcina, ali sta cemo na jesen ako krene opet?
2021 01 26
> TatCat: > Joj, Loki, bas bicevanje? Prvo, ja nisam ni citala komentare pre nego sto sam se oglasila, moja greska.Btw, na mestu ove Nene bih se manje uvredila da mi se neko obraca ovako kao ja njoj, nego da me neko tretira kao maloumnog idiota kao sto joj radis ti ('kazi teti sto neces bonu?'). > Evo, posto ja kvarim polemiku, napustam je, uloga Sizifa mi nikad nije lezala ( mozda da razmotrim tu dominu sa bicem), a gledam slagalicu i hocu nesto da postavim na profil, da se ne lazemo. Bye Ne tretiram je uopšte kao idiota nego su mene učili da: "Neću, zato što neću" nije nikakav argument. Nikada. Naprotiv, više je obrnuto, kada se ovde ljudi upinju da obrazlože svoj stav, a neko se onda svojevoljno pojavi na forumu samo da bi rekao "e baš neću!" Brate mili, onda nemoj! Što se mene tiče neka kopaju kožu iza ušiju da provere gde im je 5G čip ili da nisu postali Reptilijanci zbog upotrebe Brufena. Super, široko im polje. Tebi se obratih iz drugog razloga. Koliko god da si u pravu po ovom pitanu ostrašćenost u obraćanju odmah diskredituje i zaglušuje. Eto to je samo. Smiri. Oni koji se vakcinišu steći će imunitet, oni koji se ne vakcinišu će vremenom ili preležati virus ili pocrkati i virus će opet doći do svog kraja. Svako će rešiti to svojim ličnim izborom na ovaj ili onaj način ]:)
2021 01 26
> deksica: > Pre nekih 15 godina, bila sam uslovljena da se vakcinisem protiv hepatitisa na poslu.Imam neredovan ciklus, nisam znala da sam trudna, rekoh ajde primicu pa cu onda da rodim.I izgubim bebu naravno, od tada razne boljke, ostavilo mi je traga na jetri, sterilitet, helikobakterija itd.Medjutim ta vakcina nema veze sa ovom sada, a ja sada ne planiram da se vakcinisem.Jedan od razloga je i to sto sam prelezala kovid i alegicna sam na penicilin.Kada bi imunitet bio dozivotan, primila bih je odmah, ovako primicu je kada ja budem mislila da treba.Svako ina pravo na svoj izbor, makar i bio pogresan.Daj Boze da se ppandemija zavrsi sa 2 doze vakcina, ali sta cemo na jesen ako krene opet? Koliko znam ove vakcine ne sadrže penicilin i alergija na penicilin nije kontraindikacija za primanje. A ako na jesen krene opet Vi ćete vakcinom biti zaštićeni-upravo to i jeste poenta.
2021 01 26
Tako je loki. Neki ćemo oboleti, neki ćemo umreti, neki ćemo preživeti, nekima ništa. Proći će i ova pošast i imaćemo u budućnosti običan i kovid grip. Virus otići neće, nikada, tu je, među nama, amin. Na kliničarima je da traže protokole za što bolje lečenje i da unovče farmaceutske kuće bolest jer terapija je skuplja od preventive (u prevodu: više košta da se lečiš nego da sprečiš odnosno više ohoho košta da se leči jedan kovid pacijent nego da se vakciniše jedna osoba). Španska groznica je pre 100 godina žarila i palila 2. godine, što bi misili da će sada biti drugačije? Svakako je predivno što je 21. vek i što imamo vakcine i što možemo da se zaštitimo. Nije ovo 1918, kada se nije ni znalo šta je to virus. A čuvarkuću slobodno detetu u uvo, nakon antibiotika, deluje super, spas! I nemojte ni deci vakcine. Nikome. Nikada. Budimo vrli srednji vek, ne moramo ni ruke da peremo (a slabo ih i peremo, ako ćemo odistinski). Kada padnemo mi svi imunizovani od svega i svačega ispod 65%, biće kuku lele, truje nas Nato, moj bato! :P
2021 01 26
Evo da vas sve nasmejem malo. Imam komšiju, sa njim nikada nije dosadno. On je antivakser (bio i na protestu), anarhista, anti....šta god. Kad god krene neki razgovor on je protiv. Ako jeste zašto jeste, ako nije zašto nije. Trenutno prati i guta američke forume onih prepersa što prave zalihe pred Apokalipsu i naoružavaju se. Žurka u glavi 24/7... Jedan dan su slavili nešto i on popije čovek malo više. Vidimo mi žena mu se unervozila, nije joj pravo što pije, kaže: ufffff teško meni, teško meni. Završilo se slavlje, došla ponoć kad mi čujemo neko psuje na ulici. Ko li je to u gluvo doba noći? Vraća se moj muž sa terase, plače od smeha i zove me da vidim....kad ono....komšija izvukao telefon, šeta ulicom gore-dole i hvata neki signal telefonom. Šta radiš komšija? - Ma hvatam satelite, pi.. im mate...na, da vidim ko me špijunira! :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :') :')
2021 01 26
> lokibg: > > deksica: > > Pre nekih 15 godina, bila sam uslovljena da se vakcinisem protiv hepatitisa na poslu.Imam neredovan ciklus, nisam znala da sam trudna, rekoh ajde primicu pa cu onda da rodim.I izgubim bebu naravno, od tada razne boljke, ostavilo mi je traga na jetri, sterilitet, helikobakterija itd.Medjutim ta vakcina nema veze sa ovom sada, a ja sada ne planiram da se vakcinisem.Jedan od razloga je i to sto sam prelezala kovid i alegicna sam na penicilin.Kada bi imunitet bio dozivotan, primila bih je odmah, ovako primicu je kada ja budem mislila da treba.Svako ina pravo na svoj izbor, makar i bio pogresan.Daj Boze da se ppandemija zavrsi sa 2 doze vakcina, ali sta cemo na jesen ako krene opet? > Koliko znam ove vakcine ne sadrže penicilin i alergija na penicilin nije kontraindikacija za primanje. > A ako na jesen krene opet Vi ćete vakcinom biti zaštićeni-upravo to i jeste poenta. Imunitet traje maksimum 9 meseci,po istrazivanjima, znaci ako je primim sad najduze sam zasticena do septembra, nakon toga ko zna.Toliko mogu da imam i antitela jer sam prelezala, a mozda i duze.Navela sam licno moje razloge a ne medicinske kontraindikacije.
2021 01 26
@Loki :') :') :') :') :') :') :') Sa takvim komsilukom nikada nije dosadno
2021 01 26
I dalje placem... americki forumi o apokalipsi :') :') :') :') :') :')
2021 01 26
Mene sad zivo zanima zasto Predsednik nikako da primi vakcinu, i zasto se o tome cuti.
2021 01 26
:')
2021 01 26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 24