Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Svakodnevica /

Prodavnice, artiklli, rasprodaje /

Savet oko procenta pri prodaji iz Italije!!!

Cao svima, preselila sam se I sad zivim u Italiji. Moj plan je da se bavi prodajem stvari. Narocito sa popusta, tako sto bi slikala realne cene iz radnje i na njih dodala svoj deo. E sad zanimame sta vi milite koliko bi trebamo da bude moj procenat tj. Koliko bi trebala da bude moja zarada?Uzmite u obzir da stvari treba da stignu do Srbije i da je to takodje trosak. Unapred hvala svima na odgovoru😘
2021 03 06
300 dinara po artiklu je cena uslužne kupovine u Srbiji. Ja bih rekla da bi procenat zavisio od cene proizvoda. Npr bilo bi preskupo da na nešto od 2€ tražiš 7€ za uslugu kupovine, ili smešno da na nešto od 100€ tražiš 3€ za uslugu. Npr za proizvode ispod 10€ - 3€ usluga Od 10 do 50 - 6€ usluga Od 50 do 150 - 8€ Preko 150 - 10% od cene I to po artiklu, ne po ukupnoj sumi 😁 Moje cene su samo primeri da predložim kako bi se cene razlikovale - tvoja krajnja cena zavisi od tvojih ukupnih troškova da to doneseš u Srbiju, a ja ne znam koliki su ti troškovi 😁
2021 03 06
Hvala puno na pomoci 🙂
2021 03 06
Draga, koliko sam shvatila, radila bi usluznu kupovinu u Italiji i licno donosila kad dolazis u Srbiju? Odmah da ti kazem, evo imas prvog kupca, slobodno mi pisi u inbox pa da se dogovaramo. Msm ako ozbiljna po ovom pitanju.
2021 08 22
Pisi i meni 🤍
2021 08 28
Jedna zena je ovo radila ali za Englesku. Ona je bas nabijala cene, nije imala tipa 300 dinara po artiklu nego je bilo oko 30% njen deo pa ako kupis nesto od 3000 izadje te 3900 npr. + da platis PTT. Roba je otprilike na svake dve nedelje dolazila nekim kombijem u Srbiju i prolazila bez carine. Uvek mi je bila misterija kako. Uglavnom ti platis oko 30% + lokalni ptt. Godinama joj je dobro islo, ko zna koliko je para uzela, i onda kako su ovde pocele da se otvaraju radnje kojih pre nije bilo verujem da je vremenom broj porudzbina opadao (a bilo ih je mnogo, bas dosta paketa) pa je prvo proredila isporuke, a sad vidim da izgleda trenutno i ne radi vec neki period. Ja sam imala ideju da koristim svoju EU adresu da stizu porudzbine ljudi odavde pa da onda to dva, tri ili koliko vec puta godisnje donosim, ali za to bi mi trebala veca baza ljudi da bi se isplatilo jer treba platiti put do tamo i nazad i imati neki profit. Moj savet je da stvoris prvo bazu ljudi potencijalnih klijenata i onda da stavis na papir troskove ako ces donositi licno ovde ili troskove kupaca ako ces im iz Italije slati pa da napravis racunicu da imas finu zaradu, a i njima da se isplati.
2021 09 04
Obavesti i mene kad stigne roba!
2021 12 18