Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Uskoro promene na sajtu. Kliknite ovde za više informacija.

Uskoro promene na sajtu. Kliknite ovde za više informacija.

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Pomoc psihologa

Kako prevazici strah od zubara?💫
pre 17 dana, 17:46
Objasniti zubaru strah i zamoliti ga da zakazuje par puta bez intervencije. Pregled, razgovor, pregled, razgovor i strah će polako popuštati, isto kao sa svakom vrstom anksioznosti, suočavanje, bez pritiska.
pre 17 dana, 20:17
> jacaikaja: > Objasniti zubaru strah i zamoliti ga da zakazuje par puta bez intervencije. Pregled, razgovor, pregled, razgovor i strah će polako popuštati, isto kao sa svakom vrstom anksioznosti, suočavanje, bez pritiska. Ogromno hvala od ❤, svaki savet mi je dobrodosao.💞
pre 17 dana, 20:45
Ja popijem diazepam pre nego sto krenem inace bez njega uvek sledi pitanje sto se treses a sta mislis sto se tresem xD Kad sednem na stolicu duboki uzdah i idemo x-)
pre 17 dana, 01:30
Moj predlog ti je da nadjes mladjeg stomatologa😂 ja inace obozavam da idem kod zubara,jos samo kada bi mi to neko finansirao😂 salu na stranu,ja se stvarno ne plasim popravka,ali vadjenje ,tu umirem..Samo nema potrebe za strah ,ne bi smelo nista da boli,pogotovo ako je anestezija.Inace mi zene smo mnogo smelije i vise trpimo bol..Ali nemoj da trpis,nema potrebe za tim ,nije to vredno nikakvih para..
pre 16 dana, 00:54
Nista bez pravog stomatologa. Ja sam kod prethodnog padala u nesvest pre nego sto udjem, stalno me je nesto bolelo i pored anestezije, stalno neka neizvesnost da li ce da mi sredi to kako treba, pa sam se paranoisala da ce iglom da mi dodje do mozga... 😁😁😁 Dakle iz ovog ugla nisam mu verovala ni naimanje, cim kazem "Dobar dan", odmah trazim anesteziju da bih otvorila usta uopste. Zasto sam nastavila da idem kod njega par godina-ne znam! Dok sa trenutnim stomatologom, da mi kaze da ce da mi (karikiram) vadi zub na zivo i da nista nece da boli- ja bih mu verovala! Imala sam razne intervencije kao posledicu loseg lecenja prethodnog i sve je bilo bezbolno, jer covek prosto zna svoj posao. Pocela sam da mu nosim kolace i da trazim da me usvoji, uzasno kul matori cika, pun empatije, meni je taj psiholoski momenat slaganja uzasno vazan.
pre 15 dana, 22:27
Preporucujem ti moju drugaricu iz srednje koja se bavi psihoterapijom, ako neko nije pri parama, izadje u susret. 🧸 https://psihoterapija-zoricapualic.rs/
pre 11 dana, 20:42
Moj momak se bas plasio, navukao neku traumu jos iz skole. Posto je morao da radi neku intervenciju, stalno je odlagao zbog straha i onda smo otkrili analgosedaciju. Proslo je odlicno, malo je skuplje ali kaze vredi svake pare, sve su mu tada zavrsili, nista nije osetio. Ima odlicnog stomatologa, to je bas vazno, ona je zasluzna sto se sada manje boji. A moja drugarica ne moze bez 1/4 lorazepama, i tada joj poprave sve i bude mirna neko vreme.
pre 5 dana, 21:57