Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Uskoro promene na sajtu. Kliknite ovde za više informacija.

Uskoro promene na sajtu. Kliknite ovde za više informacija.

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Da li ste čuli Oporezivanje prodaje sopstvene odeće

Počeće oporezivanje prodaje polovne odeće. Posta i druge kurirske službe ce davati uvid u evidenciju statistike naplate. Informaciju imam bas od tih ljudi...
pre 7 dana, 15:37
Pa, mislim da je to malo nemoguće. Jer svakako može da se uplati na račun novac a preko pošte samo da se pošalje garderoba, niko ne može da ulazi u privatne stvari zašto ti šaljes poštom garderobu, a takodje ni banke što uplaćujes nekome novac 😃 Uopšte ne razumem kako bi neko mogao da vodi takvu evidenciju i da nas oporezuje..
pre 7 dana, 15:42
Ne mogu da tvrdim, ali mislim da odavno postoji neko slicno oporezivanje - u smislu da ako premasite neki odredjeni iznos otkupa na godisnjem nivou u posti (ne odece, vec bilo cega), obavezni ste da platite neku izvesnu naknadu. Ali je taj granicni iznos ogroman tj. mi koji rekreativno prodajemo nema sanse ni za 5 god. da ga dostignemo. A kao sto @Tamarisol kaze, uvek je tu opcija uplate na racun i slanje bez otkupa.
pre 7 dana, 15:46
Bilo je već priče o tome,ali samo oporezivanje novca koji dobijate od paketa,mislim da je pisalo sve preko 100 k ,zato su uveli ono da treba broj lk kad ima otkup
pre 7 dana, 15:48
Pricam sa ženom i to mi kaze eto...Iz najbolje namere prema članicama volela bih da znaju ❤ E sad jedino se ne kontroliše bez otkupa sto je upravo članica spomenula, a mali broj je osoba koje neće hteti uplatiti unapred.
pre 7 dana, 16:14
Jeste, pa da njima opadne prodaja usluga preko Pošte. Znate li koliko novca se zarađuje od PostExpressa i sličnih usluga? x-) Opšte je poznato da je sva siva ekonomija ove zemlje na kupujem prodajem. Da im nije u interesu, davno bi se oporezivalo... Oni imaju uvid u sve Vaše prilive, nije važno da li je u pitanju banka ili pošta. Gde god primali novac a da su male uplate od različitih osoba je jasno da se radi o nekoj vrsti trgovine, prodaje usluga. Oporezuje se to odavno, ali ne za prodaju polovne garderobe i za iznose koji se ovde vrte. Uglavnom jure prodaje na društvenim mrežama..
pre 7 dana, 16:15
I dalje je malo verovatno, prvo jer smo fizička lica i da bi neko mogao da utvrdi koliki je porez na određenu stvar mora znati i njenu vrednost, sve to mora biti jasno definisano. Poštanski službenici se ne bave tim stvarima. A pdv svakako plaćamo, što je indirektni vid poreza. Možda vam je taj izvor hteo reci da ce se pdv povećati, to smo doduše čuli skoro..
pre 7 dana, 16:50
> Tamarisol: > I dalje je malo verovatno, prvo jer smo fizička lica i da bi neko mogao da utvrdi koliki je porez na određenu stvar mora znati i njenu vrednost, sve to mora biti jasno definisano. Poštanski službenici se ne bave tim stvarima. > A pdv svakako plaćamo, što je indirektni vid poreza. > Možda vam je taj izvor hteo reci da ce se pdv povećati, to smo doduše čuli skoro.. Radi se o tome da za vrednost uzimaju onaj iznos koji ste upisali ili imali priliv na račun - a da to nije Vaša plata i sl. redovne uplate koje imate. Onda se ukupnim zbirom dobija iznos koji bi trebalo da se oporezuje. Problem su prodaje garderobe preko Instagrama i sličnih platformi gde se stvarno obrću veliki iznosi od prodaje nove garderobe. Vidite samo koliko ima komercijalne prodaje na ovom sajtu koja je pri tom zabranjena! Niko od tih ljudi nije registrovan kai prodavac niti plaća porez.
pre 7 dana, 16:59
> MissDiva: > > Tamarisol: > > I dalje je malo verovatno, prvo jer smo fizička lica i da bi neko mogao da utvrdi koliki je porez na određenu stvar mora znati i njenu vrednost, sve to mora biti jasno definisano. Poštanski službenici se ne bave tim stvarima. > > A pdv svakako plaćamo, što je indirektni vid poreza. > > Možda vam je taj izvor hteo reci da ce se pdv povećati, to smo doduše čuli skoro.. > Radi se o tome da za vrednost uzimaju onaj iznos koji ste upisali ili imali priliv na račun - a da to nije Vaša plata i sl. redovne uplate koje imate. Onda se ukupnim zbirom dobija iznos koji bi trebalo da se oporezuje. > Problem su prodaje garderobe preko Instagrama i sličnih platformi gde se stvarno obrću veliki iznosi od prodaje nove garderobe. Vidite samo koliko ima komercijalne prodaje na ovom sajtu koja je pri tom zabranjena! Niko od tih ljudi nije registrovan kai prodavac niti plaća porez. Sve si apsolutno u pravu, pogotovo ovaj zadnji pasus, Ja se ne razumem u birokratiju preterano, malo je neshvatljivo kako će se to izvesti pod predpostavkom da je prodaja u pitanju, i praćenjem ličnih računa ... Mada ovo je Srbija, videćemo uskoro 😄 Što se tiče online butika, pa oni prolaze carinu bez problema, pa tek onda prodaja na crno, itd, tu je bas kršenje..
pre 7 dana, 17:44
Jednostavno imaju uvid u račune u banci, čak je banka dužna da prijavi kada imate neke nelogične prilive poreskoj.
pre 7 dana, 19:02
Tacno je, banke i poste imaju uvid u sve prilive i da, daju sve poreskoj. Pa sta mislite kako su frilensere pohvatali? Banke dale sve izvode deviznih priliva bez pogovora. Opstace samo prodaja na crno gde je kes na ruke..vidi se da idu ka izmuzavanju i poslednjeg jadnog dinara od ovog napacenog naroda..
pre 7 dana, 19:25
Ne brinite se ne postoji takva zakonska regulativa, niti može da se napravi osnov za oporezivanje stvari, porez na novac samo na osnovu predpostavke da neko prodaje jer mu je uplaćeno sumnjivih 1000 din na privatni račun 👍 Širi se malo panika, kao i za gastabajtere i moreplovce što pričaju da će biti porez 55 % od plate, koju i ne primaju na naše račune nego strane.
pre 7 dana, 21:39
Ako ja, kao fizicko lice, kupim nesto u prodavnici, podrazumeva se da sam porez vec platila, tj. ne ja, nego prodavac, ali zapravo opet ja, kroz zaracunatu mi marzu. I sta bi onda, ako se odlucim da to prodam, da me opet oporezuju? Ne mogu to da urade, iako bi naprdnjaci to zeleli. Ja nisam pravno lice da bih bila oporezovana na taj nacin. Mogu samo da...ne kazem sta.
pre 6 dana, 19:03
Ne radi se o oporezivanju naših krpica već onih koji imaju prihode iznad određene sume a ne plaćaju porez. Tj. siva ekonomija.
pre 6 dana, 21:49
> MALAODSTILA: > Ne mogu da tvrdim, ali mislim da odavno postoji neko slicno oporezivanje - u smislu da ako premasite neki odredjeni iznos otkupa na godisnjem nivou u posti (ne odece, vec bilo cega), obavezni ste da platite neku izvesnu naknadu. Ali je taj granicni iznos ogroman tj. mi koji rekreativno prodajemo nema sanse ni za 5 god. da ga dostignemo. > A kao sto @Tamarisol kaze, uvek je tu opcija uplate na racun i slanje bez otkupa. Sta god radili, porez i ostale "dazbine" se ne naplacuju ako je prelazite godisnju dobit od 8000000 dinara. Pa sad bili prehrana ili krpicarka 😊😉
pre 6 dana, 22:06