Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Informacije koje se tiču korisnika /

O korisnicima sajta mojekrpice.rs /

Dekanti zabranjeni?!

Hahaha da gel lakove obavezno zabraniti. 😂 Po mojoj logici ovo je ok, razumem vašu ljutnju i svih ostalih koji će se nadovezati, ali žalim. Nisam rekla da svi na sajtu prodaju fals, ovde ima dosta članica koje prodaju original parfeme i od kojih sam lično kupovala. Napisala sam da je diskutabilno postalo i ono što se nalazi u original bocama, a kamoli u dekant flašicama. Takođe stojim iza toga da utisci ne mogu biti merilo. Moge članice ćute o prevari da i same ne bi dobile osvetnicke ocene, ali drugom prilikom, trenutno to nije tema.
2021 04 08
> LUCIFERCE: > Zao mi je sto su vam uklonili oglase bez najave, međutim ima smisla ova zabrana. Apsolutno razumem poentu ovoga. Koliko se puta desilo da se uvaljuju razne vodice u original bocama? Druga stvar, kako se može dokazati da se u dekant pakovanju nalazi original parfem, sve i da pored stoji originalna boca sa kodom, ko mi garantuje da se baš to nalazi u dekant pakovanju? Treća stvar, veliki broj onih koji prodaju dekante, stavljaju visoke cene za parfeme koje možete testirati svuda.Postoje i oni koji prodaju dekante zaista skupih, niche parfema i zbog njih mi je zaista zao. Za ove sto prodaju Burberry po ceni od 1500 10ml, a isti se na sniženju može naći za 6000 od 100ml, ni malo nije. 👍
2021 04 08
> LUCIFERCE: > Masa članica je ovde dobila veliki broj utisaka sakupljajuci kodove od koce. Slučajno sam primetila i pratila situaciju. > Btw dekant se uglavnom kupuje kako bi se testirao parfem, što znači da kupac ne zna kako mirise original istog, već kupuje kako bi testirao. U prevodu, neće ni znati šta je i da li je pravo. Licno,dekant nikad ne kupujem na slepo,samo onda kad sam ga prethodno testirala putem uzorka i znam tacno kako mirise i kako se razvija a dekant se kupuje ne samo zato sto nismo upoznati sa parfemom nego zato i sto nam se prethodno dopao a nismo sigurni za kupovinu boce jer nije mala investicija a i cesto se ispostavi da je savim dovoljno 5 ili 10ml jer smo se zasitili istog i da je odlicno sto smo kupili dekant a ne bocu.Cene dekanta ne mogu da se uporedjuju prema i u odnosu sa cenama koriscenih parfema na Mk jer nije isto da li je boca kupljena kao nova ili koriscena,preko raznoraznih sajtova,u parfimeriji ili je parfem dobijen,hocu reci,mnogo toga utice na formiranje cene a na kraju, manja kolicina bilo cega,u svemu, uvek je skuplja u odnosu na vecu kolicinu,mililitrazu,gramazu.Npr semplovi parfema kad se porucuju preko stranih sajtova vrlo su skupi i cena nije formirana u odnosu na cenu boce ali parfemoljubac ne pravi pitanje. ,:)
2021 04 08
Bar je dato objasnjenje da je zabranjeno-ocigledno novo pravilo.Ali brisu svasta nesto,sto nema nikakvog smisla,nema zabrane a nisu pravila prekrsena.
2021 04 08
Niko nije pominjao korišćene parfeme sa MK. Kako god, ja sam iznela svoje mišljenje i stojim iza svega što sam napisala, samo treba detaljno pročitati, tipa uglavnom ne znači nužno, ali dobro. Takođe nećemo uporedjivati semplove sa stranih sajtova i dekante na MK. Uzgred slažem se sa Jelenom što se tiče drugih stvari, koje se brišu. Ne bi trebalo bez obrazlozenja random brisati ljudima predmete, sto sam takođe napisala i za dekante, iako mi se sto se njih tiče ideja dopada.
2021 04 08
Koja pravila postavlja sajt je na njima i nema smisla zbog toga negodovati. Njihov sajt, njihova pravila. To što nije u redu je ne postaviti jasna pravila na vidno mesto. Isto bi bilo lepo da se utisci vezuju za prodate predmete a ne da se tek tako dele.
2021 04 08
> AppleRed: > Koja pravila postavlja sajt je na njima i nema smisla zbog toga negodovati. Njihov sajt, njihova pravila. > To što nije u redu je ne postaviti jasna pravila na vidno mesto. > Isto bi bilo lepo da se utisci vezuju za prodate predmete a ne da se tek tako dele. 👍
2021 04 08
Dekanti su uvek na granici komercijale, slika ne garantuje bas nista jer se ne salje tako kako je na slici, sigurno koliko i kupovina ajvara na sajtu, samim tim tesko za dokazati u slucaju prevare. Ne mozes slikati miris neceg da pokazes da to nije to (ako kupujes kao probu pre kupovine, ne znas ni sam, tome sluze uzorci). A sve je preplavljeno dekantima. Ima ih dovoljno na Limundu, Kupindu, verovatno i na drugim sajtovima, nije da ce neko ko ima poverenja biti uskracen.
2021 04 08
> simona7: > Pretpostavljam,gledajuci iz njihove vizure,da je razlog taj sto ne mogu da imaju uvid u slucaju reklamacije kupaca jer nije u originalnoj ambalazi. Takodje su naveli da prilikom prodaje parfema mora da se slika batch code i da je iskljucivo u roku. To je nebuloza vezano za parfeme jer cesto i na deklaracijama parfema pise da je rok neogranicen ili formalno 36meseci jer parfemi nisu kreme,kozmetika koja lako podleze kvarljivosti.Za parfem je jedino merilo- mirisno stanje parfema koje nema veza sa batch kodom tj godinom proizvodnje jer i parfem koji je i "u roku" moze da uzegne jer nije adekvatno skladisten. Pa,na aukcijama sirom sveta mnogi parfemi koji su stari nekoliko decenija i koji se odavno vise ne proizvode, nisu "u roku" a dostizu sumanute cifre. Na kraju,batch kodove imaju i kopije i to nije nikakva garancija ni za originalnost niti za mirisnu isparavnost. Slažem se, pa ni mi sami u svojim kolekcijama, manjim i većim nemamo baš sve mirise mlađe od 36 meseci. Verovatno postoji zakonska regulativa oko toga pa se zato insistira na roku upotrebe, i na Limundu imate da štiklirate da je predmet u roku... A evo kako se parfemu može dati novi život, bila mi je jako zanimljiva vest, pa evo, za parfemoljupce da vas oraspoložim <3 https://www.atlasobscura.com/articles/shipwreck-perfume-bermuda-mary-celestia
2021 04 08
> AppleRed: > Koja pravila postavlja sajt je na njima i nema smisla zbog toga negodovati. Njihov sajt, njihova pravila. > To što nije u redu je ne postaviti jasna pravila na vidno mesto. > Isto bi bilo lepo da se utisci vezuju za prodate predmete a ne da se tek tako dele. O tome i pricam: nema dekanata na spisku nedozvoljenih predmeta. Negodujem sto se brise nesto sto nije nedozvoljeno i ne krsi pravila sajta.
2021 04 08
> TatCat: > Dekanti su uvek na granici komercijale, slika ne garantuje bas nista jer se ne salje tako kako je na slici, sigurno koliko i kupovina ajvara na sajtu, samim tim tesko za dokazati u slucaju prevare. Ne mozes slikati miris neceg da pokazes da to nije to (ako kupujes kao probu pre kupovine, ne znas ni sam, tome sluze uzorci). A sve je preplavljeno dekantima. Ima ih dovoljno na Limundu, Kupindu, verovatno i na drugim sajtovima, nije da ce neko ko ima poverenja biti uskracen. Cudna logika. Pa ima dovoljno krpica, obuce, tasni na Limundu, Kupindu, ali clanice i clanovi ipak prodaju i kupuju to i na ovom sajtu. Valjda je cilj sajta da privuce sto vise ljudi bogatom ponudom i sirom lepezom predmeta. A sto se komercijale tice, na Krpicama ima toliko nedvosmislene komercijale i to najvise u vezi sa odecom i nikom nista. Niko ne brise sanerkama oglase.
2021 04 08
> simona7: > > LUCIFERCE: > > Masa članica je ovde dobila veliki broj utisaka sakupljajuci kodove od koce. Slučajno sam primetila i pratila situaciju. > > Btw dekant se uglavnom kupuje kako bi se testirao parfem, što znači da kupac ne zna kako mirise original istog, već kupuje kako bi testirao. U prevodu, neće ni znati šta je i da li je pravo. > Licno,dekant nikad ne kupujem na slepo,samo onda kad sam ga prethodno testirala putem uzorka i znam tacno kako mirise i kako se razvija a dekant se kupuje ne samo zato sto nismo upoznati sa parfemom nego zato i sto nam se prethodno dopao a nismo sigurni za kupovinu boce jer nije mala investicija a i cesto se ispostavi da je savim dovoljno 5 ili 10ml jer smo se zasitili istog i da je odlicno sto smo kupili dekant a ne bocu.Cene dekanta ne mogu da se uporedjuju prema i u odnosu sa cenama koriscenih parfema na Mk jer nije isto da li je boca kupljena kao nova ili koriscena,preko raznoraznih sajtova,u parfimeriji ili je parfem dobijen,hocu reci,mnogo toga utice na formiranje cene a na kraju, manja kolicina bilo cega,u svemu, uvek je skuplja u odnosu na vecu kolicinu,mililitrazu,gramazu.Npr semplovi parfema kad se porucuju preko stranih sajtova vrlo su skupi i cena nije formirana u odnosu na cenu boce ali parfemoljubac ne pravi pitanje. ,:) Simona, razumemo se 😅 Ne shvatam zasto su dekanti trn u oku, mislim, i na Limundu/Kupindu ima garderobe i tasnica i svega sto i na MK, pa to ne znaci da ovaj sajt ne treba da postoji. Originalnost svega sto je ovde se tesko dokazuje (eno ima tema na prevarama o clanici koja je kupila fejk koznu torbu a la Chloe, za 300e, mislila da je original), ne znam sto bismo to tvrdili samo za dekante. Tako da, nema bas nikakvog smisla zabraniti prodaju istih. Ja sam u ponudi imala dizajnerske, sveze, dekante, koji mogu da se probaju u Jasminu, tako da tu mesta prevari nema ;)
2021 04 08
Saska, ote mi rec iz usta, da ne kazem-tastature 😆
2021 04 08
> SuzanaDj: > Saska, ote mi rec iz usta, da ne kazem-tastature 😆 Pa, mislim, smesno je to "imate druge sajtove, pa tamo kupujte dekante". Nego, dobih odgovor od Admina. Kaze da CE BITI objavljena nova pravila i izmene u kojima se dekanti zabranjuju, a bice dozvoljeni iskljucivo kozmetika i parfemi u originalnom pakovanju uz obavezu slikanja kodova i roka trajanja. Znaci, kupim skupu kremu, izvadim njen sadrzaj u neku praznu bocicu i to sama koristim, a u bocicu odakle sam izvadila kremu ubacim mesavinu margarina sa par kapi nekog mirisa, fotografisem i kod i rok trajanja na kutiji i - voila! prodam je ovde. I kada kupac shvati da nije kupio kremu, vec margarin za kuvanje, verovatno ce mu MojeKrpice ponuditi besplatnu hemijsku analizu tog mirisnog margarina i vratiti novac, jer je taj margarin kupio preko MK. Isto vazi i za parfeme. Npr S. Lutens bocice mogu da se odvrnu i da se unutra sipa obojena mirisna tecnost. Ali dobro, bitan je rok i originalno pakovanje. Znaci, logika im je neverovatna.
2021 04 08
bravo @saskabg, svaka Vam je na mestu. Nista nece spreciti prevaranta da prevari, samo ce morati malo "vise" da se iscima
2021 04 08
1 2 3 4 5 6 ... 7