Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Forumi /

Ljubav, porodica, deca, psihologija /

Psihologija /

Ja vise ne znam sta da radim

Imam vezu iz koje zelim otici. Drag mi je ali ga ne volim a zajedno smo skoro dve godine. Jednostavno koliko je u pocetku bilo lepo toliko je pocelo da me unistava. Verovatno me sprecava u odlasku to sto sam nezaposlena … Radim nokte ali koliko radim svakako nije dovoljno da bih finansirala sebe. Mnogi me savetuju kao imas dovoljno godina treba da razmisljas o deci,porodici ne sad da zapocinjes nesto novo a ovaj ti je bar dobar. Jednostavno me je bukvalno zatvorio u kucu,svadjamo se svaki put ako treba da odem negde sto ne spada u svakodnevne obaveze za koje on smatra da su nokti,odlazak u postu i prodavnicu. Skace mi po glavi kada odem u dm ili kod kineza jer sta cu tamo samo dangubim. Bukvalno me je u kucu zatvorio. Prijatelji su mi ostali samo drug i drugarica iz detinstva,ostale sam izgubila (kako kaze nisam ni imala samo jebace da izvinete) … Razlog ovom svemu “pokusava” da me izvede na pravi put,slagala sam ga vise puta i uzimala pare od posla koji radimo zajedno a da mu nisam rekla + imala sam kontakt na pocetku nase veze sa momkom koji mi je nekada znacio i sa momkom s kojim sam bila u nekoj šemici … Trebalo bi za mesec dana da idemo na odmor ali ja nemam zivaca a ni snage da izdrzim to …
2021 08 18
Definitivno bi najgora varijanta bila da se udaš i rodiš dete osobi sa kojom si u toksičnoj vezi,jer svesno uništavaš život jednom detetu koje bi moralo da trpi život u nezdravoj porodici. To laganje isto nikome dobro nije donelo,koliko god sam na ženskoj strani ne podržavam to. Promeni način života, izadji iz 'ušuškane' zone...ako vidiš da od posla s noktima nema ništa,pronadji drugi posao i osamostali se. Bez uvrede ali dosta stvari u ovom postu deluje kao samosažaljenje, daleko od toga da pravdam ponašanje tog čoveka ali imam muža(i decu) kojeg zaista volim ali sebi nikada ne bih dozvolila da mi zabrani moje prijatelje,da me 'izvodi na pravi put'(ovo mi je psiho skroz)...mislim da je tu greška u ženi jer im dopusti to. Ovo za odlaske u prodavnice manje,više ni jedan muškarac ne može da razume. S obzirom da je iz tvoje priče razlog 'drag mi je' što si i dalje u ovoj vezi, najbolje bi bilo da se trgneš, uzmeš svoj život u svoje ruke i prekineš nešto što iz tvoje priče uopšte nema perspektivu u daljem životu.
2021 08 18
Sloboda i mir su najvažniji. Ako želiš da propadaš, ostani sa njim. Ako želiš da budeš srećna u nekoj skorijoj budućnosti, ostavi ga bez velikog objasnjavanja, jednostavno- nisi srecna i to je dovoljan razlog.
2021 08 19
Znate sta treba da uradite i mi vas ovde podrzavamo. Napustite tu toksicnu vezu i pocnite da zivite zivot. Takodje savetujem da procitate knjigu "Why does he do that": https://ia800108.us.archive.org/30/items/LundyWhyDoesHeDoThat/Lundy_Why-does-he-do-that.pdf
2021 08 21
Draga, nisam zelela da procitam sta su ostale clanice napisale jer mi je skocio pritisak na 500! Nisam feministkinja, da se razumemo, ali cim je u tom pravcu krenuo (sklanjanje od prijatelja, musih, zenskih, porodice) jer on je taj KOJI BRINE O TEBI, IZVODI TE NA PRAVI PUT... a zapravo ne zeli da siris informacije najblizim ljudima jer je svestan da ce svako ko te iole voli i postuje dati ti savet da bezis glavom bez obzira iz te veze. Neko je lepo rekao, veza je toksicna, a on je po postupcima koje si opisala klasican skolski primer manipulatora, a iz takvih veza je tesko izaci, ali ne i nemoguce, jer te je vec uveliko degradirao kao inferionu osobu, i sigurna sam iako to nisi spomenila, konstanto nabacivanje krivice, po difoltu "kriva si iako nisi kriva" Prosla sam taj pakao, Trajao je 4.5 godine, zdravlje sam izgubila.. ali ja sam nebitna sada pa necu siriti pricu.. meni je samo razgovor sa psihoterapeutkinjom mnogo pomogao. Rekla mi je vise recenica koje su mi ostale memorisane, cesto ih se i setim, ali prvi korak je da se oslobodis krivice i da zivnes. Ja te kao sestra od srca savetujem, da se raspitas za dobroh psihoterapeuta, u krajnjem slucaju, moja dr i ja se cujemo preko vibera, ja se sad psihicki pripremam na preseljenje u drugu zemlju zbog posla, i sada su mi razgovori sa njom najneophodniji iako govorim 5 jezika, opet nisi na svom terenu. Izvini na ovolikom tekstu, u sekundi sam se stavila u tvoju kozu i doslovno mi nije bilo dobro! Imas i na yt o manipulatorima, savet je da poslusas..
2021 08 22