Moj profil Postavke Utisci Razgovori Omiljeno Odjavi se

Kategorije

Forumi /

Lepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Anksioznost

> AppleRed: > > KristinaCa12: > > E,ovako.Zavisi od stepena tezine aksioznosti.Ja ne bih ulazila u detalje deverovog zivota,ali on bez lekove nije mogao.Zivi na selu,nema sa kim da se posavetuje,ja pricam sa njim telefonom,ali izbegavam da idem u selo,jer se plasim mene...to su momenti takvi i ja necu da mu stajem na muku.Ljudi oko njega ne razumeju njegovo stanje jer nisu dovoljno upuceni.Inace on radi,pa malo skrene misli,ali opet dodje u situaciju kad kaze da ga drugi vredjaju i da ne veruju da je bolestan.Tesko je to za mladog coveka koji nije ozenjen i ne verujem da ce se ikad ozeniti.Njegova 2 brata koja zive sa njim,retko kad ga ista razumeju,majka je matora i isto bolesna.Moj suprug i ja zivimo u gradu i ne idemo toliko kod njih,muz zbog posla,ja zbog obaveza i zbog dece (tri komada nije mala stvar 😄)....Svakodnevno se cujemo,vidimo se sedmicno...na kontrole ide redovno (bas bio u nedelju),lekove mora da pije da ne upadne u gore stanje,jer je podlozan tome i jako mek po pitanju emocija i toga slicno.Inace,majka mu ima umerenu mentalnu retardaciju koju je dobila sa nekim od njih kad se porodila,misljenje njene dr je tako...a rodila ih je 5-oro. > Svest o važnosti mentalnog zdravlja je vrlo niska kod nas. Ljudi ne razumerju jer nisu upućeni ili negiraju postojanje tih bolesti. To čini borbu bolesne osobe još težim. Upravu si 100%...ja njega odlicno razumem i znam kako mu je.Ali on ima i depresiju,nesanicu,razdrazljivost pa nekad i agresivnost.Nikad nikog nije udario,ali....Jedino samnom moze da prica o tome jer ga ja jedina razumem.Niko drugi ili nece da ga razumeju.Kao nije tebi nista,pravis se.Pitala bih ja sve te koji to kazu da njih to zadesi...decko bio normalan i onda ta povreda oka koja je i dovela do svega sad ovog....Ja se dosta razumem oko psihe i uz svekrvu sam bila kad je pukla i bila na psihijatriji.
2021 12 24
Bas zbog tog kratkog daha i pišem o vežbama disanja. Kad prestanes da se gusis i dises punim plućima, onda tegobe postaju manje. Vremenom naučiš da kontrolišeš napade panike i one slabe i nestaju. Lekovi su tu za one koji nemaju adekvatno okruženje puno razumevanja, jer je podrška jako bitna, a kod nas se slabo razumeju tudji problemi, ako nisu na fizičkom nivou oboljenja. Ako imate ozbiljan problem, do kog je već dovelo negativno okruženje, teško ćete se izvući u tom istom okruzenju. Negativna energija se prenosi u zajednici. Što se tiče saveta u vezi seksa, većina depresivnih nema potrebu za tim, što ne znači da ne treba raditi i na tom polju, kad se simptomi stabilizuju. I seks čini da organizam proizvodi određene hormone koji utiču na raspolozenje.
2021 12 24
Važna stvar koju sam primetila je, da prikupljam tudju negativnu energiju i posle druženja sa nekim osobama se osećam loše, čak mi počinje napad panike, ali odmah krenem sa vežbama disanja i pokušavam da se umirim. Ono što je možda i najbolje od svega, posle vežbi disanja je pevanje, jer i na taj način širite dah, tj radite na kapacitetu pluca, što je dobro i za alergije npr. Većina anksioznih osoba i onih sklonih tome ima i alergije.
2021 12 24
Valjda ce izgurati i biti kao pre.Ja ne mogu nista drugo pomoci osim razgovora.Kad nece braca sa kojim zivi,sto bih ja se tu nesto petljala.Tu sam ja,ali ipak su braca preca od snajke
2021 12 24
> Baletanka: > > snikor: > > Što više sportskih aktivnosti, ako je moguće napolju. Osim sporta, ljubav i seks. > > Duhovne knjige ne bih preporučio - jer neke ljude mogu da gurnu u još gore stanje. > Sta bi muski mozak preporucio ako ne seks. Pa ti druze nemas svaki mesec hormonsku oluju u organizmu, ne boli te stomak, ne otices, nemas promene temperature, nervozu, napade besa,plakanja i druge promene kroz koje svaka druga zena prolazi. A kad se na to doda stres u skoli,na poslu,kod kuce,i kad se od tebe ocekuje da budes superwoman, onda ti nije do zivota a kamoli do seksa. Lako je tebi da pametujes po zenskim forumima i drzis se za *** ceo dan. Sorry zene na vulgarnosti,morala sam. o:) Nije sramota biti neuk, ali je sramota neukost nametati. Pročitaj nešto, pre nego što kreneš sa javnim izlivima seksualne frustracije. Ako će ti biti išta lakše, izvinjavam se tebi i tvom selu, što pomenuh reč seks.
2021 12 24
> jacaikaja: > Važna stvar koju sam primetila je, da prikupljam tudju negativnu energiju i posle druženja sa nekim osobama se osećam loše, čak mi počinje napad panike, ali odmah krenem sa vežbama disanja i pokušavam da se umirim. Ono što je možda i najbolje od svega, posle vežbi disanja je pevanje, jer i na taj način širite dah, tj radite na kapacitetu pluca, što je dobro i za alergije npr. Većina anksioznih osoba i onih sklonih tome ima i alergije. Slazem se u potpunosti ja sam osona koja je bila jako jako pozitivna, ali toliko upijem tudju negativnu energiju da je to nemoguce
2021 12 24
Zato izbegavas sve što je negativno, stvoris svoj svet i u njemu živiš, bez većih uticaja onih koji isijavaju lošu energiju. Potrebno je dosta mentalne vežbe, ali jako isplativo, jer ćeš naučiti da se ogradis i distanciras od svega što ti ne čini dobro. Jedan primer imam komšinicu, koja deluje jako fino, niko nema sta loše da kaže o njoj, ali se ja posle kafe sa njom osećam utučeno. Onda saznam da ima problem sa štitnom žlezdom i da godinama pije lekove, mlada žena, nije pokušala da promeni način života i ishrane, nije se oslobodila melanholije u sebi i tako zrači, iako pokušava da se to ne primećuje. Druga stvar, majka joj takođe ima isti problem. Nije genetika, nego prenos energije- način ponašanja, razmišljanja i usmeravanja osećanja. Kalup po kom je odrasla.
2021 12 24
> snikor: > > Baletanka: > > > snikor: > > > Što više sportskih aktivnosti, ako je moguće napolju. Osim sporta, ljubav i seks. > > > Duhovne knjige ne bih preporučio - jer neke ljude mogu da gurnu u još gore stanje. > > Sta bi muski mozak preporucio ako ne seks. Pa ti druze nemas svaki mesec hormonsku oluju u organizmu, ne boli te stomak, ne otices, nemas promene temperature, nervozu, napade besa,plakanja i druge promene kroz koje svaka druga zena prolazi. A kad se na to doda stres u skoli,na poslu,kod kuce,i kad se od tebe ocekuje da budes superwoman, onda ti nije do zivota a kamoli do seksa. Lako je tebi da pametujes po zenskim forumima i drzis se za *** ceo dan. Sorry zene na vulgarnosti,morala sam. o:) > Nije sramota biti neuk, ali je sramota neukost nametati. > Pročitaj nešto, pre nego što kreneš sa javnim izlivima seksualne frustracije. > Ako će ti biti išta lakše, izvinjavam se tebi i tvom selu, što pomenuh reč seks. Pa da ti kazem nesto, ako je Kragujevac selo, ne znam sta je tvoje Prijepolje, a drugo seks nije sportska disciplina bar ne u mom selu. I trece, glupo je nekome preporucivati ljubav i seks, kao da ce sad da izadje na ulicu i uhvati prvog za rukav i odvuce kuci. Voajeru koji bleji po zenskom sajtu.
2021 12 24
> jacaikaja: > Zato izbegavas sve što je negativno, stvoris svoj svet i u njemu živiš, bez većih uticaja onih koji isijavaju lošu energiju. Potrebno je dosta mentalne vežbe, ali jako isplativo, jer ćeš naučiti da se ogradis i distanciras od svega što ti ne čini dobro. Jedan primer imam komšinicu, koja deluje jako fino, niko nema sta loše da kaže o njoj, ali se ja posle kafe sa njom osećam utučeno. Onda saznam da ima problem sa štitnom žlezdom i da godinama pije lekove, mlada žena, nije pokušala da promeni način života i ishrane, nije se oslobodila melanholije u sebi i tako zrači, iako pokušava da se to ne primećuje. Druga stvar, majka joj takođe ima isti problem. Nije genetika, nego prenos energije- način ponašanja, razmišljanja i usmeravanja osećanja. Kalup po kom je odrasla. Eto nisam znala da moze dotle ta negativa da dovede, hvala Vam puno na savetima, bas ste mi pomogli i nekako olaksali ❤
2021 12 24
Nisam ni ja znala štošta kad sam bila mlada, ali sad sa svojih 45 znam i opet ne dovoljno. Istražujem i dalje. Znam ono što sam iskusila lično i što su iskusili ljudi u mojoj blizini. Nadam se da ces usmeriti put u pravom smeru i pratiti svoju intuiciju između ostalog 😉
2021 12 24
> jacaikaja: > Nisam ni ja znala štošta kad sam bila mlada, ali sad sa svojih 45 znam i opet ne dovoljno. Istražujem i dalje. Znam ono što sam iskusila lično i što su iskusili ljudi u mojoj blizini. Nadam se da ces usmeriti put u pravom smeru i pratiti svoju intuiciju između ostalog 😉 Sto bi se reklo ucimo se dok smo zivi 😊 Hocu i ja nadam se i trudim
2021 12 24
> Baletanka: > > snikor: > > > Baletanka: > > > > snikor: > > > > Što više sportskih aktivnosti, ako je moguće napolju. Osim sporta, ljubav i seks. > > > > Duhovne knjige ne bih preporučio - jer neke ljude mogu da gurnu u još gore stanje. > > > Sta bi muski mozak preporucio ako ne seks. Pa ti druze nemas svaki mesec hormonsku oluju u organizmu, ne boli te stomak, ne otices, nemas promene temperature, nervozu, napade besa,plakanja i druge promene kroz koje svaka druga zena prolazi. A kad se na to doda stres u skoli,na poslu,kod kuce,i kad se od tebe ocekuje da budes superwoman, onda ti nije do zivota a kamoli do seksa. Lako je tebi da pametujes po zenskim forumima i drzis se za *** ceo dan. Sorry zene na vulgarnosti,morala sam. o:) > > Nije sramota biti neuk, ali je sramota neukost nametati. > > Pročitaj nešto, pre nego što kreneš sa javnim izlivima seksualne frustracije. > > Ako će ti biti išta lakše, izvinjavam se tebi i tvom selu, što pomenuh reč seks. > Pa da ti kazem nesto, ako je Kragujevac selo, ne znam sta je tvoje Prijepolje, a drugo seks nije sportska disciplina bar ne u mom selu. I trece, glupo je nekome preporucivati ljubav i seks, kao da ce sad da izadje na ulicu i uhvati prvog za rukav i odvuce kuci. Voajeru koji bleji po zenskom sajtu. Emancipuj se devojko i pročitaj neku knjigu u životu. Onda ćeš možda znati šta je metafora i nećeš ispadati glupa u društvu.
2021 12 24
Ono sto je po meni najispravnije - pravac kod strucnjaka, ipak je neko zavrsio silne skole i ulozio godine u izucavanje ovog sve cesceg problema... Lako je reco druzi se, upisi kurs itd, to i sami anksiozni ljudi znaju da bi im to resilo problem, ali upravo anksioznost ih u tome i sputava.. Sve cesce srecem ljude koji jednostavno ne mogu sami da preguraju teske stvari u zivotu, probleme, stres itd, i to rade uz pomoc psihoterapeita, terapeuta i drugih strucnjaka sto je jako dobro, nekada ti jednostavno treba pomoc u vidu saveta, da te neko saslusa i poprica sa tobom. Ima i onih koji su mentalno izuzetno jaki i stabilni i koji uspeju sa velikom snagom volje da se iskobeljaju i uspeju da pomognu sebi.
2021 12 24
Moj drug je poprilično stručan i za svoje kolege kaže da nisu svi adekvatni za taj posao, bez obzira što su se školovali, neki i više od njega. Jednostavno, vole novac, više nego nečije izlečenje. Tako da, ko ima novca na pretek, neka posećuje stalno psihoterapeute. Poznatiji psihoterapeuti uzimaju bar 50-ak evra po seansi. Ja, (možda i) na sreću, nisam imala novca u toj svojoj sivoj fazi, pa sam morala sama da dođem do spoznanja, što je sa jedne strane dobro, jer kad na tezi način dodjete do nečega i kad sami dodjete do toga, onda to nešto gledate da odrzite i čuvate. Oni koji imaju dosta novca, misle da će im neko usuti nešto u mozak ako dobro plate i da će problem nestati, sličan princip kao i kod uzimanja lekova, gde uzimate u nedogled (princip čarobnog štapića), a stanje ostaje potpuno isto. Lek treba da pomogne, a onda da nastavite bez njega. Isto tako i stručno lice treba da vas uputi, da možete dalje sami. Ako ne možete dalje sami, onda znači da se ne trudite, a ako se ne trudite, znaci da nemate volje, ni želje da vam bude bolje. Treba sami sebe da osluškujemo, šta nam prija, šta ne prija i uz nečiju pomoć u vidu upućivanja, da nalazimo način i napredujemo. Ta pomoć ne treba da bude konstantna i doživotna u vidu osobe koja nam konstantno priča isto, a mi ne čujemo i teramo kao pre. Mnogi ne znaju da slušaju, tj da čuju, a ko je gluv, džabe mu pričati.
2021 12 24
Mnogi kubure sa tim.KNapadi panike su sve ucestaliji.U toku ove koronom poznajem tri osobe koje su zatrazile pomoc zbog napada panike.Mislim da treba otici kod nekog psihijatra/psihologa,da vas usmeri na koji nacin je najbolje boriti se i izboriti sa problemom.Lekovi bez psihoterapije su slaba vajda.Medjutim postoji problem odabira pravog, odnosno nisu svi dobri ,a i ne legne vam svako.Jako je vazna podrska porodice...
2021 12 25